Průsaková hadice ve skleníku



Stránky: 1,  2   
host - 153.34 (?) 
26.2.2017 19:24, zobrazeno: 24599x

Dobrý den, prpsím o radu, máte někdo prosím zkušenosti se zavlažováním průsakovou hadicí ve skleníku na ředkvičky, papriky, rajčata, okurky. Prosím jakou máte délku hadice, průměr hadice (pokud víte) a jaký máte tlak vody.

moc děkuji Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 27.2.2017 6:50

Tento dotaz asi skor patri do sekcie skleniky a pareniste.

Kazdopadne ja zavlazovaci system v skleniku mam a mozem to len doporucit. Mam podpovrchove zavlazovanie, to znamena, ze povrch v skleniku zostava suchy, ale voda ide do zeme priamo ku korenom.Vyhodou je, ze sa mi tam nesiria plesne a takmer vobec mi tam nerastie burina.

Vzhladom k tomu, ze zavlazujem vodou zo studne mam len jednoduche cerpadlo bez regulacie tlaku a prietoku, tak nemozem pouzit tie bezne systemy na kvapkovu zavlahu, ale musel som trochu experimentovat. Vo vysledku to vsak funguje vyborne, dokazem dodat potrebne mnozstvo vody do skleniku tak za 2 minuty. Taktiez nemam filter na cerpadle, takze jemny piesok mi dokaze upchat trysky na postrekovacoch. Ale tento moj system je voci tomu odolnejsi. Pisal som viac o tom tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.34 (?), 27.2.2017 9:52
Moc děkuji dobrý nápad, ale do skleníku 2x8 metrů by těch kanystrů bylo moc, mě by zajímalo jestli má někdo tohle nebo něco podobného: Průsaková hadice for_q

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.22 (?), 2.3.2017 22:30

Také ji mám. Výborná věc, jen se nesmí nechat na slunci - snadno degraduje, vznikají v ní trhliny, v ohybech praská a pak voda stříká všude kolem. Nejlepší je zahrabat ji do země nebo něčím zakrýt, buď netexem nebo porostem samotným. Je určena pro závlahu samospádem, ale mě funguje i na čerpadlo do 3 barů.

Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.240 (?), 2.3.2017 23:35

Zial po roku ci dvoch sa pory upchavaju. Vysledok je nerovnomernost v zavlahe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.129 (?), 3.3.2017 1:45

Mám v plánu vyzkoušet tuhle hadici. Jde dát buďto dírama nahoru a pak rozprašuje a nebo otočit dírama k zemi a zalévá přímo ke kořenům. Máte s tím někdo zkušenosti?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 3.3.2017 12:57

Měli jsme podobnou (jiná značka)  a moc se to neosvědčilo. Máme tvrdou vodu, takže pokud se nepoužívalo denně, tak se dírky zanášely vodním kamenem, případně ucpávaly vzniklým blátíčkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.3.2017 7:47

Nevím, jestli je určena (průsaková hadice) na zavlažování samospádem. Mě začala propouštět, až když jsem ji napustil tlakovou vodou (u každé děrované hadice by měl být napsaný doporučený pracovní tlak). Popraskala na několika místech už druhý rok, i když byla zahrabána, takže jsem ji rychle nahradil klasickou kapkovací hadicí. Zakoupení průsakové hadice považuji za vyhozené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 110.96 (?), 8.3.2017 8:58

Pouzivam prusakovou hadici Aqua Drop, napajeni z 1000 l nadrze samospadem.  Nadrz je natrena na cerno a umistena primo ve skleniku.  Hadici mam polozenou na kazde strane ve 3 radach primo na hline a cele zahony i s hadici jsou zakryty cernou netkanou textilii.  Toto umisteni dovoluje optickou kontrolu kapkovani hadice a zamezuje nadmernemu zaspineni od hliny. Kapkovani probiha rovnomerne po cele delce hadice, mam ji tam 30 metru. Sirka zavlazovaneho pruhu je na povrchu cca 10 cm, pod povrchem diky vzlinavosti vody dokonce vice. Mezi vlhkymi pruhy jsou pak pruhy suche hliny, ktere znemoznuji rust plevelu a omezuji pohyb slimaku. Ty jsem za sezonu nasel pouze 3. Ovladani napousteni je rucne ventilem pro kazdou stranu zvlast. Zahradu nemam u domu, takze jsem zaleval podle potreby (optickou kontrolou vlhkosti hliny) 1-2x za tyden a to bud otevrenim naplno na 10-30minut nebo nechal pres ventil pouze kapat 8-10 hodin do prijezdu z prace. Pro letosni rok budu instalovat zavlazovaci hodiny pohanene baterii a pracujici i s nulovym tlakem vody Gardena 1030 card, coz je nezbytne pri zavlazovani samospadem. Tento typ zalevani umoznuje obrovskou usporu vody i casu, zabranuje sirenim plisni a prorustani plevelu. Obrovska vyhoda je i oproti kapenkove zavlaze v cene hadice (30 m za cca 300,-Kc), zavlaha probiha rovnomerne po cele delce hadice, lze tedy pouzit i na napr.  redkvicky a jine plodiny, ktere se seji blizko u sebe. Pouzitelne tedy pro jakykoliv spon. 

S pozdravem Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.26 (?), 23.5.2018 8:08

Pane Romane

To je nesmysl co píšete, průsaková hadice je na 0,7 Bar, t. j na 7 m vodního sloupce, tudíž nemůže fungovat z nádrže umístěné ve skleníku (pokud není 7 m vysoká), každá průsaková hadicě musí mít připojení na tlakovou vodu. Neplést si to s kapkovou hadicí. Bohužel průsaková hadice je dobrá věc, ale podle mých zkušeností funguje dva roky, potom ztrácí materiál propustnost.

Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika