Čím jsou napadená rajčata a papriky?



Stránky: 1,  2   
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 30.200 (?) 
7.5.2018 20:48, zobrazeno: 7924x

Zdrvím prosím o pomoct něco mi napadlo rajčata a papriky ve skleníku a nevím co s tím hlavně nedaří se mi zjistit co to je žadný broučci na listech nenalezeny, postupne se mi to rozšiřuje na další sazenice
















Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 228.105 (?), 7.5.2018 21:06

Na rajčatech to vypadá na typické projevy herbicidu v půdě. Zřejmě půjde o podobné projevy i na paprikách. Herbicid nebo jiná nedobrá látka v zemině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 30.200 (?), 8.5.2018 8:27

Ahoj a jak se tam mohl dostat?a co se s tím dá dělat? Mám stejnou zemnu jako vloni jen byl pridan konsky hnuj asi 10 cm a zase zasypan tou stejnou zeminou asi 15cm. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 8.5.2018 8:45

To je zajimavy, skoro vzdycky kdyz se vyskytne nejaky defekt u rajskych, tak je u toho konsky hnuj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 8.5.2018 9:37
Slama byva casto osetrena herbicidy. Konsky hnuj pouzivam mnoho let, ale slama v nem neobsahuje herbicidy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.30 (?), 8.5.2018 9:35

Jednoduše - obilí se stříká herbicidy, a sláma z obilí se používá jako podestýlka pod koně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.7 (?), 8.5.2018 10:41

V dnešní době už bych si jako dřív netroufl brát cokoliv od zemědělců. Sláma, hnůj,  dokonce i samotné plodiny, které jíme, obsahují rezidua pesticidů. Svět se zbláznil. Na pole s řepkou (až 10x za sezónu skrápěné chemií) mohou zemědělci další rok zasít obilí nebo kukuřici (žádný zákon tomu nebrání). Jen naivní člověk by si mohl myslet, že to s půdou i s námi nic nedělá.

Doporučuji shlédnout tohle video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.23 (?), 8.5.2018 11:42

Dobrý den, tipuji též na herbicidy a pesticidy. 2-3 roky zpět jsem měla stejný problém, hlavně s rajčaty(kroucení listů, výskyt jakýchsi pahýlků na hlavním vrcholovém stonku, zdeformovaná poupata, sazenice téměř nekvetly, nic z nich nebylo). Jestli to půjde(velikostí sazenic), doporučovala bych sazenice opatrně vyjmout z půdy, omýt kořeny a přesadit zpět do kvalitnější zeminy (stávající   zeminu vybrat a už nepoužívat.Zkusila jsem tenkrát experiment s rajčaty, že jsem vyštípla " postižený" pokroucený vrcholový výhon, sazenicím omyla kořeny, vyměnila substrát a opět zasadila. Brzy se vytvořil nový boční výhon, už zdravý a  ten jsem nechala jako hlavní. Trochu to zbrzdilo vývoj, ale plody jsem časem sklidila, a to nemám skleník. Zvláštní je, že keříčková rajčata(cherry a Šejci) se s tím vyrovnala po přesazení rychleji a líp. Papriky a chilli papričky to ustály.Najdu-li fotky, přidám (u mě se jednalo tenkrát o rajčata Tornáda a Bejbína) Problém jsem měla se substrátem od Agro, koupeném v Penny marketu.  Letos jsem vše přesadila do speciálního substrátu pro rajčata a papriky a zatím vše ok. Bohužel jsme otrávení (jídlo, půda, voda) a co je zlé, ubývá i užitečný opylující hmyz....Přeji zdar a držím palec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.5.2018 12:57

Kupované rádoby pěstební substráty, jsou vyhozené peníze.Jsou plné rozemletých plastů (uhynulé rostliny i s konejnery, igelitové sáčky),nerozložená dřevní hmota (asi proto je na obalu uvedeno procento spalitelných látek)wink).Takže bych se nedivil kdyby se v tom "humusu"nacházely i herbicidy.Zásadně už používám jen kompost vlastní výroby, rajčata a papriky mám zatím O.k.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 8.5.2018 14:54

Podle mého je příčinou sláma. Kůň sice žere seno, ale jako podestýlku dostává obvykle slámu. Lépe saje exkrementy a narozdíl od kvalitního sena je k mání. No a v slámě pravděpodobně herbicid zůstal a dále si ho tazatel zaryl s hnojem do záhonu. Stalo se mi něco podobného, naštěstí to odnesla jen 1 rostlina rajčete Hnůj byl od mých králíků krmených jen senem z vlastních pozemků, kde neužívám chemii, ale párkrát jsem jako podestýlku použil slámu z družstevního pole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika