Čím jsou napadená rajčata a papriky?



radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 30.200 (?)
8.5.2018 8:27

Ahoj a jak se tam mohl dostat?a co se s tím dá dělat? Mám stejnou zemnu jako vloni jen byl pridan konsky hnuj asi 10 cm a zase zasypan tou stejnou zeminou asi 15cm. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 30.200 (?), 7.5.2018 20:48, zobrazeno: 7894x

Zdrvím prosím o pomoct něco mi napadlo rajčata a papriky ve skleníku a nevím co s tím hlavně nedaří se mi zjistit co to je žadný broučci na listech nenalezeny, postupne se mi to rozšiřuje na další sazenice
















Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 228.105 (?), 7.5.2018 21:06

Na rajčatech to vypadá na typické projevy herbicidu v půdě. Zřejmě půjde o podobné projevy i na paprikách. Herbicid nebo jiná nedobrá látka v zemině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 30.200 (?), 8.5.2018 8:27

Ahoj a jak se tam mohl dostat?a co se s tím dá dělat? Mám stejnou zemnu jako vloni jen byl pridan konsky hnuj asi 10 cm a zase zasypan tou stejnou zeminou asi 15cm. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 8.5.2018 8:45

To je zajimavy, skoro vzdycky kdyz se vyskytne nejaky defekt u rajskych, tak je u toho konsky hnuj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 8.5.2018 9:37
Slama byva casto osetrena herbicidy. Konsky hnuj pouzivam mnoho let, ale slama v nem neobsahuje herbicidy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.30 (?), 8.5.2018 9:35

Jednoduše - obilí se stříká herbicidy, a sláma z obilí se používá jako podestýlka pod koně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.7 (?), 8.5.2018 10:41

V dnešní době už bych si jako dřív netroufl brát cokoliv od zemědělců. Sláma, hnůj,  dokonce i samotné plodiny, které jíme, obsahují rezidua pesticidů. Svět se zbláznil. Na pole s řepkou (až 10x za sezónu skrápěné chemií) mohou zemědělci další rok zasít obilí nebo kukuřici (žádný zákon tomu nebrání). Jen naivní člověk by si mohl myslet, že to s půdou i s námi nic nedělá.

Doporučuji shlédnout tohle video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.23 (?), 8.5.2018 11:42

Dobrý den, tipuji též na herbicidy a pesticidy. 2-3 roky zpět jsem měla stejný problém, hlavně s rajčaty(kroucení listů, výskyt jakýchsi pahýlků na hlavním vrcholovém stonku, zdeformovaná poupata, sazenice téměř nekvetly, nic z nich nebylo). Jestli to půjde(velikostí sazenic), doporučovala bych sazenice opatrně vyjmout z půdy, omýt kořeny a přesadit zpět do kvalitnější zeminy (stávající   zeminu vybrat a už nepoužívat.Zkusila jsem tenkrát experiment s rajčaty, že jsem vyštípla " postižený" pokroucený vrcholový výhon, sazenicím omyla kořeny, vyměnila substrát a opět zasadila. Brzy se vytvořil nový boční výhon, už zdravý a  ten jsem nechala jako hlavní. Trochu to zbrzdilo vývoj, ale plody jsem časem sklidila, a to nemám skleník. Zvláštní je, že keříčková rajčata(cherry a Šejci) se s tím vyrovnala po přesazení rychleji a líp. Papriky a chilli papričky to ustály.Najdu-li fotky, přidám (u mě se jednalo tenkrát o rajčata Tornáda a Bejbína) Problém jsem měla se substrátem od Agro, koupeném v Penny marketu.  Letos jsem vše přesadila do speciálního substrátu pro rajčata a papriky a zatím vše ok. Bohužel jsme otrávení (jídlo, půda, voda) a co je zlé, ubývá i užitečný opylující hmyz....Přeji zdar a držím palec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.5.2018 12:57

Kupované rádoby pěstební substráty, jsou vyhozené peníze.Jsou plné rozemletých plastů (uhynulé rostliny i s konejnery, igelitové sáčky),nerozložená dřevní hmota (asi proto je na obalu uvedeno procento spalitelných látek)wink).Takže bych se nedivil kdyby se v tom "humusu"nacházely i herbicidy.Zásadně už používám jen kompost vlastní výroby, rajčata a papriky mám zatím O.k.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 8.5.2018 14:54

Podle mého je příčinou sláma. Kůň sice žere seno, ale jako podestýlku dostává obvykle slámu. Lépe saje exkrementy a narozdíl od kvalitního sena je k mání. No a v slámě pravděpodobně herbicid zůstal a dále si ho tazatel zaryl s hnojem do záhonu. Stalo se mi něco podobného, naštěstí to odnesla jen 1 rostlina rajčete Hnůj byl od mých králíků krmených jen senem z vlastních pozemků, kde neužívám chemii, ale párkrát jsem jako podestýlku použil slámu z družstevního pole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika