proč mi neplodí dýně



Stránky: 1,  2   
angrest - (4) - 21.8 (?) 
21.7.2008 20:16, zobrazeno: 18796x

dobrý den, už měsíc mi kvete dýně, ale hned po odkvětu upadne oschlý květ a nic.Stříkala jsem to i proti květopasu, sice vím, že je asi jen na jahodách, ale zkusila jsem to, no a nic.Prosím o radu, chtěla jsem dělat kompot, myslím si, že už ale stejně nedozraje, no uvidím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 66.184 (?), 21.7.2008 20:42

Dobrý večer, nevím jaký máte druh, ale zatím mi na tom nic neobvyklého nepřipadá. Je 21.7., myslím, že se dýní ještě dočkáte.  Sama mám zkušenost, že plůdky se vytvoří až na delších šlahounech. V minulém roce mi pár už větších uhnilo, nicméně 3 dorostly a byly skutečně až nepříjemně veliké. Špatně se to potom "porcuje" a zpracovává. M.R. Jo, stříkám maximálně Kuprikolem, když se jdou stříkat rajské.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
angrest - (4) - 21.8 (?), 22.7.2008 10:33

tak děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.108 (?), 14.7.2018 18:13

Mě vůbec nedělá šlahouny a květy opadávají.Včera soused odvážel ze zahrádky 2 dýně jak melouny a já zalévám a zalévám a pořád nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 14.7.2018 18:36

Samotnou vodou? Jakým způsobem? Hnojíte čím, kolik, jak často? A mnoho vody taky škodí! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.108 (?), 15.7.2018 10:56

Zalévám odraženou vodou, ke kmínku - na listy ne.Jednu petku denně navečer.Dýně je od rána cca od 10 hod -do cca17 hod na slunci.Přihnojila jsem 3x granulový koňský hnůj, pod sazeničku jsem také dala hnůj, zalila vodou, zasypala trochu hlínou, pak jsem zasadila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.8 (?), 28.7.2008 8:16

tak už mi rostou malé kuličky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 82.28 (?), 28.7.2008 12:15

Dobrý den, tak to je prima. Vidíte, že jste se dočkala, ted jen spousta vody a sluníčko a budete mít kompotů plný sklep či spíž. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 85.176 (?), 12.8.2020 10:00

Zdravím, do dneška není na goliáši ani náznak plodu, květy opadávají, odstranila jsem pár šlahounů, abychom se vešli vůbec na zahradu. Je ještě šance, že by event. něco nasadilo a dozrálo??? Dýně je na kompostu, zalévaná dešťovkou dostatečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.69 (?), 12.8.2020 15:36

Jestli se ještě neobjevil žádný květ s náznakem dýně, tak musíte vydržet, určitě přijdou. Jen bych nekrátil šlahouny, plody bývají právě na nich.

A jestli květy s náznakem dýně jsou, ale opadávají, tak nebyly včas opylené. To lze i ručně, návod najdete na internetu snadno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika