Přezimování paprik?



Stránky: 1,  2   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?) 
3.10.2017 8:42, zobrazeno: 16444x

V rádii hlásili, že lze rostlinu papriky přezimovat. Odplozenou rostlinu vyrýpnout do nádoby a v bezmrazé místnosti přezimuje. Na jaro přesadit a rodí znova. Máte s tím někdo zkušenosti???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.155 (?), 3.10.2017 9:13

Moje zkušenost: Přezimování je možné u některých chilli. Počítejte ale s tím, že budete muset zajistit dostatek světla a teplotu v místnosti nad 10 st. C. Rostlině přes zimu opadají listy, na jaře jí začnou narůstat nové a časem i květy. Po zmrzlých v půlce května může ven.

Papriky se zelenými plody (jakékoliv druhy) můžete pomocí této metody nechat dozrát v místnosti. Úspěšnost je tak 50 na 50. Záleží na tom, jak zvládnete zalévat rostlinu tak, aby nebyla přemokřená nebo jí naopak nezasychaly kořeny. Po dozrání plodů se rostlina zlikviduje.

V každém případě si do místnosti můžete přinést s rostlinou třeba mšice, molice a jiné potvůrky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 3.10.2017 9:22
Zni to jako blbost, ale vyzkousim to. Mam silne zdrave rostliny, ktere zimu preziji. Znate podrobnosti? Ponechat listy a korenovy bal?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.155 (?), 3.10.2017 9:41

Ano, ponechat listy a kořenový bal. Zakracuji jen konce větviček a otrhám květy a malé plůdky.

Ale nečekejte nějaké extra výsledky na jaře. Má to smysl jen u druhů, kterým dlouho trvá, než začnou kvést a vytvářet plody a u takových, kde nemáte semínka na příští rok kde sehnat. U běžných paprik nemá smysl se s nimi párat celou zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.242 (?), 3.10.2017 10:33

... mám vyzkoušeno na pár jedincích a nelze asi úplně zobecnit, ale přežili celkem bez problémů, na jaře pomalý nástup do bujného růstu, ale hlavně celou zimu udržovat bez škůdců aby si člověk hned zjara nezaneřádil skleník... když to shrnu tak by to dávalo smysl u vzácných odrůd a hlavně u toho kdo má vhodné prostory na zimní "uskladnění"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 3.10.2017 10:57

Zimoval jsem tuto zimu na jižním okně v kanceláři chilli Carolina reaper. Mám jen jednu sazenici. Malinkaté papričky tvařila i v lednu. Na jaře šla do skleníku ale patrně dostala šok a násada plodů se opravdu zdržela a teprve nyní budu szbírat cca 6 ks paprik. Před příchodem mrazů vyrýpnu a zase zazimuji. Před tím dost seříznu (možná už teď po szběru papriček). Na okně mi vůbec neopadala - tedy opadávala, ale tvořila nové malé listy. Foto je z letoška 16. ledna. Ať se daří Lukáš

Carolina Reaper - v zimně za oknem
Carolina Reaper - v zimně za oknem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.10.2017 19:31

Já bych to chtěl zkusit s velkými rostlinami. U malých papriček jsem to už viděl.

Papriky před zimováním
Papriky před zimováním
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.155 (?), 5.10.2017 10:28

Funguje to i u velkých paprik. Každoročně si tak papriky dozrávám. Na začátku září je dám do květináče. Až dozrálé papriky otrhám (ke konci listopadu), tak rostlinu zlikviduji. Pokaždé jsou už kořeny zakořeněné a přirůstají další nové kořínky. Jen nemám vytápěnou místnost a proto je nenechávám do jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.121 (?), 19.11.2017 19:48

Minulou zimu jsem takto přechoval Bhut Jolokia Red už brzi na jaře dozrálo pár papriček. V Květnu jsem jí vyhodil v květníku ven.

Plodila na max už v době kdy ani ve skleníku začínali kvést.

A díky velikosti rostliny bylo plodů fakt hodně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 10.4.2018 9:33

Nepřezimovala mi!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika