Postřik octem - poraďte



Stránky: 1,  2   
host - 6.138 (?) 
6.7.2017 11:04, zobrazeno: 12677x

Nedávno mi někdo poradil, že protiplísňový postřik lze také dělat octem. Dokonce mi někdo říkal, že to bylo v televizi. Jenže já ten pořad neviděl, a tak neznám žádné detaily. A testovat to systémem pokus - omyl na svých rajčatech je mi líto.

Máte někdo víc informací, či ještě lépe nějaké zkušenosti? Když to vezmu logicky, ocet na rostlině neulpí, pokud se tam nepřidá něco lepivého, takže ho nelze použít jako prevenci. Na druhou stranu je ocet kyselina, která má protiplísňové účinky, takže by mohl zlikvidovat plíseň na již napadených rostlinách. Dává to smysl?

Rovněž nemám informaci o koncentraci. Běžný ocet je 8%, ale takovou hostinu bych svým rajčatům nedopřál ani omylem. Mohly by umřít radostí. Takže můj selský rozum napovídá, že 1 - 2% koncentrace by jim nemusela uškodit.

Anebo je to všechno totální nesmysl? Poraďte, prosím.

Milan Daníček, milandanicek.pf@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 6.7.2017 11:37

Také jsem neviděla a také mne to onehdá napadlo. Jen si nejsem jistá, že mechanismus u plísní v domácnosti a u plísní v rostlinách je totéž a zabere to. Myslím, že za pokus to stojí. Jen k tomu pokusu dodám: každý rok přes postřiky, mám stejně hnusně kadeřavou broskev. Někdo napsal, měděné hřebíky do kmene a bral to zřejmě jako vtip. Dva malé jsem tam zatloukla, neb jsem je měla k dispozici a světe div se, broskvičce vyrostlo nové, krásné listí! Neberte to zatím jako jistotu, byla i stříkaná. Až pokud by se to potrvzovalo dále, určitě to sem písnusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 6.7.2017 12:07

Ty hřebíky zase rychle vytáhněte, nové listí na broskvoni vyroste vždycky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 6.7.2017 12:14

To jo, ale u nás vždycky zase kadeřavé. U nás je životnost broskví pár let, žádná se snad nikomu v okolí nedožila 10. Takže jestli chcípne na hřebíky, či něco jiného, je celkem jedno. Proč vytáhnout? Myslím, že dva hřebíky ve stromě jsou nic, proti stromům, které tady rostou(ne u mne!) zaškrcené drátem, lanem, nabité skoby, hřeby na lávku... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.119 (?), 6.7.2017 12:44

Zahradu máme 80 km od bydliště. Proti kadeřavosti, jsme stříkali vždycky, často 3x, ale u ostatních stromů vždy jen ten základ na jaře. Výsledkem byla snůška různých chorob. A loni už to bylo hrozné. Strupovitosti, padlí, úroda téměř žádná. Letos stříkáme podle všech příruček a rad a je to už jiná káva. Termíny i postřiky se dodržují. Ale proč to píši - loni přes 3 postřiky broskve i nektariny téměř zašly na kadeřavost. Letos ji naopak nemají skoro vůbec - jen pár lístků a ty jsem otrhala. Takže ono záleží asi i na roku. Na tzv. BIO jsem nevěřila nikdy. Jak se říká - nedáš-nemáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vagabund - (48) - 220.250 (?), 16.7.2017 20:49

O provrtání kmínku a zastrčení měděného drátu jsem už někde četl. Míza pozvolna rozpouští měď a ta se s mízou dostane do celé rostliny. Je to jako postřik Kuprikolem. Když ale vzorky takto ošetřovaných rajčat poslali do laboratoře zjistili v plodech obsah mědi vysoko přesahující normu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.116 (?), 6.7.2017 12:46

Tak si zkuste ten pořad v tv na počítači najít a přehrejte si ho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.119 (?), 6.7.2017 13:29

No, nevím, ale někde jsem slyšela o postřiku tmavším hypermanganem s kapkou Jaru. Sama jsem to nezkoušela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.198 (?), 7.7.2017 10:12

Na nějaké přednášce jsem zaslechl, že ocet lze požít i jako totální herbicid, takový Roundup tak to někdy zkusím (ne na rajčata), teď zavařuji a ocet potřebuji. Práce s výsadbou sazeni a následně se zaléváním bylo hodně a na plánovaný postřik Novozirem nedošlo, navíc pár rajčat už zraje, tak mám strach, aby se nerozjela plíseň. Musím se podívat po nějakém Ridomilu a jak to oschne postříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 7.7.2017 10:59

Zkusili jsme octem postříkat bršlici. Trochu jí zaschly konečky listů a rostla dál. Muselo by se to stříkat opakovaně a asi dlouho. Tak to s tou totalitou nebude tak horký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika