Porovnejte sve sazenice s jinymi pestitely stejnou odrudu



host - 178.195 (?)
14.3.2010 11:13

dekuji za odpověd na lilek. teda tu přísadu máte nádhernou. já to mám vše v bytě při teplotě asi 22 stupňů. sadila jsem před měsícem a tak pěkné je nemám. rajčátka už budu přepichovat, ale paprika má tak 4 cm. ale do Pulky května to snad vyroste. největší mám melouny. někdo mě říkal že semínka vypěstovaná z loňských rajčat F1 nemají takovou úrodu jak když se vypěstují z nových koupených z obchodu. Máte stím někdo zkušenost? Děkuji Romana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 13.3.2010 15:40

Lelek lítá po lese  ! Přidávám pár fotek rajčat a papriky. Jelikož jsem nepředpokládal takový průběh zimy, rajčata ze "skorého" výsevu vyletěly jako blázen. Jsou to rané odrůdy určené pro foliáky. Minulý týdej jsem zopakoval výsev rajčat a pokud se počasí neumoudří (otužování venku) tak ty první skončí v popelnici.   Přesadil jsem je do kelímků kde by měly vydržet až do výsadby ven (buduji foliák).

v první řadě BARBADOS, za ním TORO
v první řadě BARBADOS, za ním TORO
rostliny jsou silné a kořenový bal slušný - BARBADOS
rostliny jsou silné a kořenový bal slušný - BARBADOS
šoupl jsem je do kelímků...
šoupl jsem je do kelímků...
..ještě papriky - kapie
..ještě papriky - kapie "Turecká"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 13.3.2010 15:57

Venku sněží a jak zpíval Nohavica "děcka sáňkují už jenom z povinnosti..." a Vám Mirku za chvíli rajčata pokvetou...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 13.3.2010 16:39

U nás se honí mraky a je 5°C. Na květ nasazuje balkonová VILMA.

VILMA
VILMA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 13.3.2010 17:32

Máte pěknou sadbu, ty papriky jsou krásný, já je mám zatím veklé 4 cm a už mě některé uhnily i když jsem je dvakrát zalila Pervicurem, rajský mi doma vždy vytáhnou a jsou moc slabý, ty musím vysít až koncem března rovnou do skleníku, možná že mám doma moc teplo, můžete mi říct jakou máte v místnosti se sadbou teplotu?dík, zdraví Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 13.3.2010 18:46

Přísadu mám v prosklené verandě situované na jih, stříška je z polykarbonátu. Teplota se pohybuje od 16-17°C v noci, na 20-28°C přes den. Rostliny se vytáhly během nedávných slunečných dnů. Co se týče rajčat  "vytahují" se mi taky. Je to trochu piplačka ale pak je "zapustím" co nejhlouběji do sadbovačů a už jsou ó.ká. Přeji hezký večer.

rajčata vysetá minulý týden, zítra už něco přepíchám
rajčata vysetá minulý týden, zítra už něco přepíchám
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.195 (?), 14.3.2010 11:13

dekuji za odpověd na lilek. teda tu přísadu máte nádhernou. já to mám vše v bytě při teplotě asi 22 stupňů. sadila jsem před měsícem a tak pěkné je nemám. rajčátka už budu přepichovat, ale paprika má tak 4 cm. ale do Pulky května to snad vyroste. největší mám melouny. někdo mě říkal že semínka vypěstovaná z loňských rajčat F1 nemají takovou úrodu jak když se vypěstují z nových koupených z obchodu. Máte stím někdo zkušenost? Děkuji Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 14.3.2010 12:53

Pokud se semínka odrůd které chci pěstovat dostanou koupit, tak je kupuji. Semínka vybírám jen u odrůd které nejsou k "mání". V současnosti jsou to dvoje papriky a rajče BARBADOS. Zkušenosti z vlastnostmi F1 v další generaci nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 14.3.2010 22:00

Dobrý večer, děkuji vám pane Mirku za odpověď, budu muset těm mým paprikám ještě přitopit, mám je v pokoji kde je stálá teplota kolem 20°C, možná že i proto mě některé padají, zdraví E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.3.2010 7:06

Dobré ránko paní Ello, ta teplota je podle mne ideální, možná by ctěla v noci trochu snížit.  Podívejte se na tyto zajímavé stránky nejen o paprice. Dělá Vám to jen některá odrůda nebo všechny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 15.3.2010 10:02
no ja letos mam male sazenicky, tak zbytek co jsem vysela nedavno uz nebudu prepikyrovavat, ale necham je mou starou metodou... az jim bude nekolik pater listi a bude jim tesno, tak az pak pujdou od sebe...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika