Polyversum na rajčata (i jinou zeleninu)



zahradnicka - (20) - 215.195 (?)
29.5.2017 21:56

Paradajky pestujeme iba tretí rok. Prvý rok bol ukážkový, žiadny problém, posledné paradajky boli oberane zaciatkom októbra, dokonca aj zelene (krásne dozreli v pivnici). Druhý rok, po návrate z dovolenky v auguste, všetky paradajky napadnuté plesňou. Všetky postupne vyhodené. 

Prvý rok bolo sucho, druhý rok trochu dazdivejsie. Ale žeby nejako veľmi dazdivo, to sa mi nezdá.. Paradajky však "odisli" aj susedom.

Paralux vyskúšam. 

Postrek championom: ako rozoznať, kedy ho treba použiť?? Som úplný laik.

P.s. rajčiaky pestujem na Liptove (600mnm.)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 29.5.2017 12:09

Nejen na počasí. Těch vlivů je hodně a málokdo popíše své podmínky, způsob pěstování, mikroklima, ani to nelze. U nás je vlhko, poměrně chladno a kolem lány brambor. Tlak plísně tu není, je to ofenzíva, přepad. Takže u nás nějaké Polyversum prohrává. Ale dovedu si představit, že třeba u paní Konvalinky to půjde a bez namáčení! - pardon, bez chemie. Snad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradnicka - (20) - 215.195 (?), 29.5.2017 21:56

Paradajky pestujeme iba tretí rok. Prvý rok bol ukážkový, žiadny problém, posledné paradajky boli oberane zaciatkom októbra, dokonca aj zelene (krásne dozreli v pivnici). Druhý rok, po návrate z dovolenky v auguste, všetky paradajky napadnuté plesňou. Všetky postupne vyhodené. 

Prvý rok bolo sucho, druhý rok trochu dazdivejsie. Ale žeby nejako veľmi dazdivo, to sa mi nezdá.. Paradajky však "odisli" aj susedom.

Paralux vyskúšam. 

Postrek championom: ako rozoznať, kedy ho treba použiť?? Som úplný laik.

P.s. rajčiaky pestujem na Liptove (600mnm.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 30.5.2017 17:31

Polyversum na rajčata jsem zkoušel dva roky po sobě. Bohužel v oba ty roky bylo počasí takové, že plíseň by pravděpodobně nepřišla ani kdybych nepoužíval nic. Jelikož jej ale používám na jahody a révu a tam jsem s výsledky spokojený, tak to budu asi zkoušet dál i na rajčatech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.184 (?), 30.5.2017 20:48
Proti plesni sa odporuca od konca juna, ale aj skor moze prist septorioza alebo v skleniku cern rajciakova a ine bakteriozy. Plesen u nas uz nebola davno, skor rozne bodky su po listoch a v skleniku ta čerň. Planujem striekat asi v priebehu buduceho tyzdna kuprikulom, len cakam aby trochu podrastli rastliny. V skleniku to bude prvy aj posledny postrek a vonku uvidim podla pocasia, minuly rok som robil len jeden postrek, ked uz dozrievaju plody, tak ich nerad zlievam medou. Pouzival som posledne roky champion ale tento rok skusim kvoli tej cerni kuprikol
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.207 (?), 7.6.2017 16:46

Nemá někdo zkušenosti s přípravkem, zda je lepší zálivka nebo postřik na list ?Bude mi stačit 1 balení tj. na 10 l vody k 40 rajčatům?Na každé by připadalo na zálivju 1/4l.To se mi zdá málo.Proto uvažuji o postřiku na list. Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.153 (?), 7.5.2018 21:19

Výrobce radí použít 5 ml ke každé rostlině, takže ano, na první aplikaci to bude stačit. Já aplikuji vždy ke kořenům, a to od počátečního zasazení cca 3x v průběhu celého pěstebního cyklu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 7.5.2018 22:15
Mám jen malou, ale pozitivní zkušenost s touto houbou. Loni mi vyléčila dýni napadenou padlím a moruši s hnědými fleky na listech. V obou případech stačila jedna aplikace zalivkou ke kořenům. Letos budu zkoušet dál, i na jiných rostlinách. Dám vědět 😊 Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.129 (?), 7.5.2018 23:47

polyversum jsem vyzkoušela vloni a považuji ho za nefunkční, neochránilo ani nevyléčilo žádnou z rostlin na kterou jsem to použila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika