Polyversum na rajčata (i jinou zeleninu)



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
29.5.2017 11:06

Samozřejmě, že záleží na počasí! Proto se ptám po někom, zda někdo potvrdí účinek polyversa při jakémkoli počasí (v průběhu mnoha let).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 13.86 (?), 9.1.2017 19:54, zobrazeno: 13682x

V rozvleklém a už poměrně nepřehledném vlákně o bio ochraně rajčat jsem narazil na použití přípravku polyversum.

Můžete se seriózně podělit o zkušenosti s tímto přípravkem?

Prosím nezahušťujte vlákno různými zbytečnými poznámkami.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.132 (?), 10.1.2017 8:53

Skusal som, ale nikdy sa mi nedarilo najst cas, aby som do toho siel naplno. Vyskusal som to mnozit. Zbytok postreku som zmiesal s vyluhom cerstvo nasekanej travy + lyzica cukru+vriaca voda. Po vychladnuti som pridal zbytok postreku. Po jednom dni som skutocne dostal malinko mliecne zakaleny roztok, asi vacsiu konc ako ked sa zarobi roztok z prasku podla navodu. Ale potom boli ine povinnosti a v tomto som nepokracoval. Krasa v biologickych prostriedkoch spociva hlavne v tom, ze z maleho mnozstva predavaneho produktu si mozete namnozit bunky... i ked firmy budu tvrdit ze sa to neda. Da sa to, ale chce to vyskusat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.142 (?), 10.1.2017 18:39

Ja používam Polyversum hlavne na rajčiny už asi 6ty rok, a s dobrými výsledkami. V jeden rok, kedy som mal tiež rajčiny až do mrazov, sa asi 2 metre za plotom dali vidieť už v polovici leta u suseda "čierne múmie" (zoschnuté rajčiny), čo o.i. dokazuje, že tam boli patogénne spóry prítomné, ale aj tak neohrozili moje záhony. Naviac vplýva pozitívne aj inak na kondíciu rastlín. Treba ho však použiť už pred predpokladaným tlakom chorôb. Zhruba týždeň trvá, kým sa po ošetrení tá huba "asimiluje" v rastlinách tak, aby bola schopná ich chrániť, a po cca 40 dňoch treba postrek opakovať, pretože, ak nemá "potravu" (spóry patogénnych húb), z rastlín vymizne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.231 (?), 10.1.2017 19:47

navod hovori, ze v pripade rajcin mozno aplikovat nie na list, ale ku korenom ako zalievka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zahradnicka - (20) - 85.234 (?), 29.5.2017 9:02

Polyversum mam na tuto sezonu (na velke odporucanie svokry) v komore uz aj ja. Minuly rok mi vsetky rajciny odisli s plesnou..nebolo z nich nic. Tento rok by som rada niecomu podobnemu predisla. No veru nie som si ista, ci polyversum je to prave orechove. Paci sa mi, ze je bio, ale zvacsa citam o ucinnej chemii (napr. champion). 

Nasa idylicka predstava bola :zahrada bez postrekov. Su tu nejaki ortodoxni:-) uspesni bio-pestovatelia?? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 29.5.2017 9:07

Ne, nejsou. Pokud se tak tváří, lžou nebu si vymýšlejí. Co se týká Polyversa, vyzkoušejte, uvidíte. Zkoušel jsem, nevím. Když porovnám ceny, chemie je levnější a účinnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 29.5.2017 9:39

Docela by mě zajímala zkušenost někoho, kdo míval problémy s plísní, začal používat polyversum po několik let a plíseň od té doby neviděl. To by pak už bylo docela vypovídající. Je někdo takový?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 29.5.2017 10:39

Snažím se pěstovat rajčata v bio režimu, ale ne ortodoxně. Polyversum používám a taky nějaké další bio prostředky, třeba přesličkový výluh. Pokud je tlak plísně veliký a tyto metody už nestačí, používám chemii, protože rajčata chci. Hodně záleží na počasí a to mi už dva roky umožnilo vypěstovat slušnou úrodu bez jakékoli chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 29.5.2017 11:06

Samozřejmě, že záleží na počasí! Proto se ptám po někom, zda někdo potvrdí účinek polyversa při jakémkoli počasí (v průběhu mnoha let).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 187.229 (?), 29.5.2017 11:43

Takto jednoznačně to asi nefunguje, loni jsem použil polyversum a rajčata byli flekatý - stonky, listy a pár plodů, ale rostli a zrály dál, kdyby nepřišlo totální počasí kdy všechna rajčata popraskali tak jsem nevěděl co s nimi. Taky to může být jenom můj dojem, uvidím letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika