Plísni odolná hadovka



Stránky: 1,  2   
host - 107.18 (?) 
26.8.2019 9:52, zobrazeno: 5949x

Poraďte, prosím, nějakou plísni odlonou odrůdu hadovky.

Letos mi plíseň zdecimovala úrodu dřív, než mi bylo milé, tak hledám...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 131.34 (?), 26.8.2019 22:02

Tak podobný tip bych taky uvítala, protože jsem letos dopadla úplně stejně frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.26 (?), 1.9.2019 13:19

Přidám se. Nemusí být hadovka, jakákoliv salátovka. Letos mi okurky odešly chvíli poté co začaly plodit a to byly stříkané a ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 1.9.2019 14:14

divné, v minulých letech mi salátovky ve skleníku nevydržely déle, než do půli srpna a letos jsem dnes ještě 2 sebral a nejsou poslední. Kvůli plísni ale neodešly nikdy, vždy je udolala sviluška. Roubovaná odrůda Marta. JČ. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 1.9.2019 15:10

Já vlastně ani nevím, co mi okurky zahubilo, byla tam plíseň i sviluška, nestříkám. Ale mamka i tchýně obě stříkají a nemají už okurky taktéž. A co tak koukám po zahrádkách, když jdu se psem i ostatní jsou na tom stejně. A to u nás neprší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.9.2019 21:08

Já jsem včera sklidila ze čtyř rostlin ve skleníku cca 5 kg okurek a vypadá to, že ještě nějaké budou. Odrůda Minisprint (asi, je ze zahradnictví), pak Konsa F1 (semena z Lidlu) a Chinese Slangen (semena z Lidlu) - ty vypadají nejhůř., dnes jsem zavářela osm sedmiček okurek, asi poslední. Stříkala jsem proti plísni a padlí. Okurky mívám ve skleníku každým rokem do října. Letos kupodivu bez svilušek a molic.

Venku mám ještě plodící salátovky Konsa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 2.9.2019 7:31

Teď neřeknu odrůdu, ale na Antonína jsem vysela tři semínka a teď nevím, co s okurkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 229.92 (?), 2.9.2019 19:35

Hadovky pěstuji asijské Burples Tasty a nakládačky Dafne ve skleníku. Obě odrůdy to zvládají bez plísně a bez postřiku. Sklízím od 20. června do začátku září. Dnes jsem sklidil poslední hadovku. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pirko - (49) - 62.105 (?), 3.9.2019 19:11

Vážení,

poslední roky se plíseň nevyskytuje. Myslím si, že okurky ničí sluneční paprsky. V dnešní době dozrají dvě generace ročně. Nic neřeším, jakmile začnou okurky rodit, žena namáčí další semeno a dnes v Září máme okurek na rozdávání. Zdravím. Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.9.2019 19:48

Pokud nemáte plíseň vy, neznamená to, že ji ostatní nemají. Mám okurky venku i ve skleníku, oboje napadlo padlí i plíseň. Troufám si říct, že po třiceti letech pěstování ty choroby poznám. Letos hodně záleží asi na lokalitě, u nás na konci července sice nijak zvlášť nepopršelo, jen pár milimetrů. ale přepršky byly několik dní po sobě, do mokrých rostlin zasvítilo slunce a už to jelo. Díky tomu, že byly několik dní mokré listy, mi odešly třeba muškáty, tak masívní napadení rzí jsem ještě neviděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika