Plíseň bramboru na rajčatech 2017



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
19.8.2017 14:27

Přijeli jsme z dovolené a rajčata i brambory zatím stále bez plísně. Prší zde minimálně.  J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 6.138 (?), 2.12.2017 21:41

Žeby stromy stínily proti větru, který tu plíseň přináší? Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Kdysi jsem udělal takový pokud: ze tří míst, kde jsem rajčata zasadil, byla dvě částečně chráněná proti větru a jedno totálně otevřené větru. Asi ta "ochrana" nebyla dostatečná, takže nejlíp si pak vedla ta na větru. Teď už vím proč: osychala daleko rychleji, jenže jsem udělal tu chybu, že jsem nevystříhal alespoň část listů, takže jsem měl takovou malou džungli (čím víc listů, tím sladší a chutnější rajčata). Takže i ty pak plíseň dostala. Ale mnohem pozdějš. A ještě jeden postřeh: slabá rajčata podléhají daleko snadněji. Ale to asi není vůbec nic nového.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Nikolka22 - (4) - 215.40 (?), 8.8.2017 22:31

Dobrý večer, už se mi na rajčatech také objevila plíseň bramborová tak jsem otrhala listy aby alespoň některé plody dozrály. Jen jsem letos narazila na rajčatech ještě na zvláštní problém co jsem nikdy neviděla, prostě rajčata na některém místě jsou bílé, vypadá celkem normálně jen je bílé, co to může být? A zdá se že jsou bílé na stejném místě jak visí na keři, všechny stejným směrem.

Bílé  místa na rajčeti
Bílé místa na rajčeti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 196.17 (?), 8.8.2017 22:41

Netuším, proč jsou bílá místa na rajčeti, ale plíseň bramborová na rajčatech si v Pardubicích dělá z "milého akrobatíku"  tak akorát "dlouhý nos". Kdo by to byl řekl, když zase tolik nepršelo. Zřejmě "dobrej oddíl" (ta plíseň)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 8.8.2017 22:48

Bílá místa na mapách plnil nápis Zde jsou lvi, na těch tomatech se asi podepsala naše Hvězda-myslím Slunce, ne Zaňákovácheeky! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.74 (?), 9.8.2017 1:45

A nejsou na těch místech mechanicky pohmožděná, hnijící? Zkuste, jestli jsou ty fleky měkké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 9.8.2017 6:57

Popálení od ostrého slunce? To odlistění by tomu jen napomohlo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 227.168 (?), 9.8.2017 10:25

Také se mi bílá místa letos vyskytla. Na osluněné straně, po horkých bezmračných dnech. Jde o poškození sluncem, jak píše pan Vladimír. Odlistění tomu jistě napomohlo. Jde jen o kosmetickou vadu plodu. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Nikolka22 - (4) - 215.40 (?), 9.8.2017 14:39

Ano to mne také napadlo, že je to od slunce a tím že jsem ty listy dala pryč tak jsem těm rajčatům ublížila, ale nic jiného mě nenapadlo když jsem viděla ty napadené listy. Takže bílé místo odkrojím a normálně jej použiji, děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 19.8.2017 12:36

Všechno je zatím OK, jen Orange Banana na stanovišti č.2 je dosti napadený a to i plody. Má větší žluté válcovité plody, v chuti nic zajímavého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 19.8.2017 14:27

Přijeli jsme z dovolené a rajčata i brambory zatím stále bez plísně. Prší zde minimálně.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika