Plíseň bramborová na rajčatech 2018



host - 191.123 (?)
9.6.2018 22:06

Dejte vědět, jak jste s Polyversem při testování uspěla. Jahody, okurky a révu mi chrání spolehlivě, na rajčata jsem testoval dva roky ale na plíseň nemělo žádný vliv - přišla stejně rychle, jako na neošetřené rostliny. Z ekonomických důvodů tedy o testování polyversa na rajčatech ustupuji. Zdůrazňuji ale, že přípravek není na plíseň registrovaný, zkoušel jsem to jen tak "co kdyby aspoň trochu zabral". Na alternariovou skvrnitost ano, tak by zabrat měl (podle výrobce)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 33.3 (?), 9.6.2018 12:18

Stacil jeden obrazek 100procentni zacatek plisne  bramborove jeste dnes postrikat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.118 (?), 9.6.2018 14:01
Děkuji. Naivně jsem si myslela, že pod střechou rajče (mám jen jedno, v nádobě) plíseň nechytne. Zvlášť když je suchý vzduch, vůbec neprší. Stříkat nechci, spíš ho zlikviduju.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 9.6.2018 17:50

Já si myslím, že se nejedná o plíseň bramborovou. Podle toho žlutého ohraničení si myslím, že se jedná o Alternariovou skvrnitost listů rajčete. Je to také nepříjemná choroba listů rajčete, ale zdaleka ne tak nebezpečná jako plíseň bramborová. Pokud nechcete stříkat (což při jedné rstlině naprosto chápu) tak bych odlomil všechny listy, které jsou už žluto hnědé a vlastně nefunkční a u listů také napadených bych opatrně odlomil (uřízl, ustřihl) části na kterých je poškození viditelné. Nic horšího než že bude choroba pokračovat se nemůže stát.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.168 (?), 9.6.2018 18:30

Taky si nemyslím, že jde o plíseň bramborovou, ta začíná i vypadá jinak. Přikláním se k radě pana Vladimíra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 9.6.2018 20:06
Dekuji vsem, otrhala jsem napadene listy a zalila rostlinu chytrou houbou - Polyversum. Letos ji testuji na ruznych rostlinach a chorobach :) J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 9.6.2018 22:06

Dejte vědět, jak jste s Polyversem při testování uspěla. Jahody, okurky a révu mi chrání spolehlivě, na rajčata jsem testoval dva roky ale na plíseň nemělo žádný vliv - přišla stejně rychle, jako na neošetřené rostliny. Z ekonomických důvodů tedy o testování polyversa na rajčatech ustupuji. Zdůrazňuji ale, že přípravek není na plíseň registrovaný, zkoušel jsem to jen tak "co kdyby aspoň trochu zabral". Na alternariovou skvrnitost ano, tak by zabrat měl (podle výrobce)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 9.6.2018 20:14

Pan Vladimír se přiklání, že je to alternarióza listu rajčat. Nejsem žádný odborník, ale vyhledal jsem, jak vypadá alternariźa listů rajčat. Jestli je to plíseň bramborová nebo alternaróza listu rajčat, je to stejná choroba.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 9.6.2018 20:15

foto2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 10.6.2018 6:19

Nechtěl jsem se moc k tomuto tématu vyjadřovat. Myslím si, že na plíseň bramborovou je příliš brzy (v anglicky mluvících zemich se jí říká pozdní plíseň) a také podmínky neodpovídají, horko a sucho- listy nezůstávají dlouho smočené. Také jsem nezaregistroval, že by nějak tato plíseň řádila na bramborách.
Pochopitelně plíseň bramborová (Phytophthora infestans) a Alternariová skvrnitost (Alternaria porri f.solani) jsou úplně jiné nemoci přičemž jejich některé znaky jsou shodné. Hlavní rozdíl je v tom, že Alternariová skvrnitost ovlivňuje výnos rajčat (snižování zelené plochy listů), ale plíseň bramborová je nemoc smrtelná (když ji rostlina chytí, tak za pár dní (dva, tři?) není co řešit. Je to jako s lidmi když mají vysoku horečku, tak mohou mít choroby od těch nejbanálnější až po ty které mohou skončit na márách.

           Vladimír

PS.: Plíseň bramborová je na internetu takový strašák, Doporučuji přečíst si něco odbornějšího o šíření této nemoci. Mám dojem, že na nějakých stránkách agro je dvoustránkový článek o této plísni. Adresu z hlavy nevím, protože jsem si ho vytiskl a když si nevím rady, tak si ho znovu a znovu přečtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 10.6.2018 8:37

Je jasné, že plíseň bramborová připadá Moravákům jako UFO. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika