Plíseň bramborová na rajčatech 2018



Stránky: 1,  2,  3   
Darina2152 - (15) - 253.174 (?) 
9.6.2018 8:48, zobrazeno: 11870x

Přestože je teprvne počátek června, rajčata jsou již vzrostlá a teplé počasí prostřídáváné občasným mrholením už asi plísni také nahrává. Co mě zarazilo, tak jsem po focení na fotkách objevila podezřelé skvrny na listech ve skleníku. Co myslíte, je to ono? Dnes ráno jsem poprvé stříkala venkovní rajčata Acrobatem. Ve skleníku jsem už pár let nestříkala, ale dnes, zdá se, je příhodná doba.

Plíseň bramborová na rajčatech
Plíseň bramborová na rajčatech
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 9.6.2018 9:12

plíseň bramborová to není, spíš začínající čerň rajčatová. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Darina2152 - (15) - 253.174 (?), 9.6.2018 9:53

Díky za upozornění, už to vím. Vrátila jsem se do skleníku listy prohlédnout. Na fleky jsem přišla z fotek, které jsem dělala ráno. Zaráží mě, že se čerň objevila tak brzy a navíc jsem rajčata opakovaně stříkala Wuxalem kalcium s nadějí, že tím černi zabráním. No nic. Probrala jsem postřiky a zjistila, že ortiva je již nepoužitelná, tak bych zatím zkusila Dithane DT Neotex. Protože když mám čerň už nyní, co bude za měsíc za dva? Poradíte, jak na ni?

Kladospóriová čerň na rajčatech - rub listu
Kladospóriová čerň na rajčatech - rub listu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 9.6.2018 10:17

jestli chcete užít chemii, tak vám neporadím, protože ve skleníku pěstuji rajčata právě proto, abych se vyhnul užití chemie. A čerň napadá listy, nikoli plody.Že by Wuxal kalcium pomohl proti černi, slyším poprvé, spíš si myslím, že tím opakovaným postřikem na list jste růst černě podpořila. Chce to intenzivně větrat i dveřmi, případně v těchto parnech odmontovat i nějakou svislou tabuli na protější straně dveří. Asi bych zpočátku ještě otrhal viditelně napadené části listů. I když už je na tuhle radu pozdě, je třeba říci, že některé starší odrůdy, jako třeba Tornádo, odolávají černi mnohem lépe. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Darina2152 - (15) - 253.174 (?), 15.6.2018 21:32

Děkuji za radu. Mám jen pidi skleníček (5 rajčat Start F1 + 1 hadovka) a skutečně se přehřívá, i když jsou otevřené dveře a okno. Teploměr mi ukázal na maximu 38 oC a vzduch se téměř nehýbal. Na Vaši radu jsem oddělala jedno pole a rozdíl byl citelný. Hadovka mi ve skleníku skomírá, listy má kudrnaté a malé. Škůdce jsem nenašla, přesto jsem ji postříkala Rock Effectem a přihnojila hoštickým granulovaným pro okurky. Říkala jsem si, jestli se neuvařila. Uvidím, jestli bude prosperovat. Superstar mám poprvé, chtěla jsem ji vyzkoušet a ona mě takto "překvapila". sad

Zkroucené malé listy u hadovky Superstar
Zkroucené malé listy u hadovky Superstar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.10 (?), 15.6.2018 22:35

Okurky hadovky uz 3 roky pestuji  v parenisti    jak se zacinaji rozrustat  odelam okna   a zasunu kari site do zeme na kraj pareniste okurky se krasne plazi po konstrukci nevystipuji   mam bohatou urodu pestuji  odrudu Bejby  max spokojenost to same jsem mel pred lety jak  ukazujete na foto   je to prilis velke horko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.107 (?), 9.6.2018 13:26
Ja uz som tiez objavil cern na rajcatach v skleniku, a to som pred tyzdnom striekal championom, mohol som dat radsej kuprikol, ale chcel som minut zostatok z minuleho roku. V jari som dezinfikoval sirnymi knotmi, sklenik je otvoreny nonstop aj vsetky okna a aj tak to prepuklo ako kazdy rok. Dalsi postrek uz asi nebudem robit vzhladom na to ze kazdu chvilu zacnu dozrievat plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 185.113 (?), 9.6.2018 10:08

Podle mě ten malý hnědý flíček je. Nejvyšší čas stříkat jestli není pozdě.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.118 (?), 9.6.2018 11:44
S dovolením také přidám fotku. Je toto plíseň? Děkuji J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.118 (?), 9.6.2018 11:47
Ještě jeden obrázek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika