Piliny k rajčatům?



renata1111 - (7) - 30.5 (?) 
17.5.2017 11:01, zobrazeno: 7913x

Mohou se dát k venkovním rajčatům piliny jako mulč?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 173.17 (?), 18.5.2017 10:01

Piliny nevím, ale používal jsem hobliny. Zdálo se mně to velmi dobré, drželo to vlhkost v zemi a plevel až zas tak neprorůstal.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 31.5.2017 8:30

Teď už hobliny nepoužívám. Všechno, rajčata, papriky a také tykve mulčuji černou tkanou textilií. Žádná velká krása to není (ty hobliny nebyly také), ale ta úspora práce je nezaplatitelná. Na obrázku jsou kozí rohy a vpředu nějaké Hokaido.

           Vladimír

Papriky
Papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.151 (?), 10.6.2017 23:31
Zasadila jsem papriky stejne jako Vy, ale inspiroval jste mne tou prilnavou folii.Pouzila jsem klasickou a pripinacky a pridelala si tak dost prace. Priste to bude podle Vaseho napadu😉😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.102 (?), 31.5.2017 6:46

Mě se osvědčila obyčejná posekaná tráva, samozřejmě ne úplně hromada ke stonku rajčete, vytváří to pěkně teplo, piliny odebírají dusík půdě, to jedině, že by se zalévalo třeba zředěným zákvasem z kopřiv, ale jinak bez mulče se tady nedá už nic pěstovat, všechno skape suchem, aspoň na jihu Třebíčska, teď zabouřilo, ale jak zalévat stromy pod kterejma je záměrně vysoká tráva, to fakt nevím, rycíma vidlema to díky suchu nejde ani nakopčit a když to poseču, tak to bude suché mnohem dřív, pač pod stromy jde srážek minimum. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 31.5.2017 7:41

jak zalévat stromy pod kterejma je záměrně vysoká tráva, to fakt nevím, rycíma vidlema to díky suchu nejde ani nakopčit a když to poseču, tak to bude suché mnohem dřív, pač pod stromy jde srážek minimum.

A já jsem vždy v chytrých knihách četl, že nejvíc vlásečnicových kořenů, kterými se do stromu dostává voda, je právě na obvodu koruny (příroda to tak chytře vymyslela), takže řešit zalívání pod korunou stromu, kde neprší, jaksi postrádá smysl. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.133 (?), 31.5.2017 9:23

Hobliny i piliny jsou celkem v pořádku. Lepší jsou z jehličnanů. Lépe drží v útlumu plevele o choroby. Pokud je nezarýpáváte a nehnojíte na jejich povrch, nemusíte mít obavy, že Vám budou odebírat dusík a další živiny. Pokud je odhrnete a hnojíte do půdy, nic neodeberou. 

Zalívání pod korunou? Pokud je na to strom zvyklý, má kořeny tam, kde tu vodu pravidelně dostává. Tedy i pod korunou, okolo mísy, částečně pod ní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.130 (?), 11.6.2017 15:57

Mě připadne fakt mnohem lepší tráva ze sekání strunovkou, vytváří to teplo, vlhko a trochu to i uvolňuje toho dusíku než z toho bude jemné seno, které půda přijme mnohem lépe než nějaké jehličnaté piliny nebo dokonce hobliny, které se rozkládají dost dlouho, ale chápu, že je to méně pracné, ale kvalita půdy je pro mě přednější a rajčata to určitě ocení ještě víc.

S tou zálivkou trávu poseču, po obvodu trochu vyplevelím a proleju a přikreju posekanou trávou, ale je to teda dost pracné, někdo tam dělá nějaké rýhy, ale bez znalosti tvaru kořenů je to na mě moc vágní a udělal bych víc škody než užitku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika