Phytophthora infestans



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
24.9.2020 10:23

Díky, Vladimíre. Já jsem si mezitím pročetl znovu vlákno o plísni odolných odrůdách a došel jsem k závěru, že ty německé asi vypustím. Dopustil jsem se jedné chyby: měl jsem na mysli Phantasia F1.

Angličáky čeká o víkendu zatěžkávací zkouška. Tak jim držím palce.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 60.5 (?), 22.9.2020 14:13

Nic nového pod sluncem, chemie funguje, rajčata deklarovaná jako odolná k plísni bramborové také. Ostatní asi nic.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.9.2020 18:46

Docela se divím, že se vám to pak chce jíst.

No, kdyby jsme šli s KUKYM na rozbor krve, možná by se v ní něco našlo. Jako kdysi ten ministr životního prostředí, co mu v krvi našli DDT, které se už desítky let nepoužívá. Momentálně mě spíš mrzí, že končí "zlaté" září, než mankozebík a jiné chuťovky na ochranu rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 22.9.2020 19:10

K těm odolným odrůdám: letošní rok je otestoval docela netvrdo. V tenhle moment mohu říct, že obstávají líp, než jsem čekal. Je ale fakt, že jim k tomu pomáhá krásné zářijové počasí. Teď mají přijít několikadenní deště, tak uvidíme: spóry už jsou rozneseny, teď dostanou vodu. Ty máš zkušenosti s německými odrůdami Philova a Philovita. Chtěl bych je také odzkoušet vedle letos zatím tak osvědčených angličáků (dostupné nyní za slušnou cenu i u nás). Jak se Ti jevily? Jak odolnostně, tak chuťově a plodností.

K chemii je nutné dodat, že musí být aplikována důsledně a včas. Jakékoliv opomenutí, dovolená a tak, většinou znamenají ztráty, i když třeba ne katastrofu jako u neošetřených neodolných porostů. Jsem rád, že chlapi tohle vlákno rozjeli.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.67 (?), 24.9.2020 9:03

Nikde jsem nečetl, že by Philovita byla odolná vůči plísni bramborové. Sám nedovedu posoudit z těch pár rostlin jestli je odolná vůči některým listovým chorobám- spíše ne. Jinak je to výborné rajče se skvělou opravdu silnou rajčatovou chutí.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 24.9.2020 10:23

Díky, Vladimíre. Já jsem si mezitím pročetl znovu vlákno o plísni odolných odrůdách a došel jsem k závěru, že ty německé asi vypustím. Dopustil jsem se jedné chyby: měl jsem na mysli Phantasia F1.

Angličáky čeká o víkendu zatěžkávací zkouška. Tak jim držím palce.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.10.2020 12:34

Jak to, že se stále prodává Ridomil Gold a Dithane s "karcinogenním" mankozebíkem? Co to zase bylo za poplašnou zprávu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 8.10.2020 22:39

Teto Jano, jak se Vám osvědčilo dezinfikování napadených míst hypermanganem? Ta moje francovka se zdála fungovat, ale jen dokud byla postižení sporadická. S příchodem invazního vojska to šlo všechno do hrobečku. Doslova.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.29 (?), 9.10.2020 14:17

ještěvk té plísni. Opravdu se vyplatí zabezpečit, aby se na rostliny nedostala voda. Viděl jsem to sám zhruba před měsícem ve skleníku, kdy během pár deštivých dnů jsem neuzavřel střešní větračku a na 2 rostliny rajčat pod ní napršelo. Během pár dalších dnů ty rostliny doslova sežehla plíseň, zatímco ostatní rostliny zůstaly uchráněny. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 10.10.2020 20:19

Někdy na rozhraní srpna a září se mi na listech rajčatech začala objevovat v poměrně malém množství plíseň. Každodenní pčlivou kontrolou rostlin a otrháváním postižených listů se mi ji podařilo zastavit, napomohlo tomu i teplé a suché počasí. Na jedné rostlině byl zasažen i stvol, který jsem tehdy v průběhu dvou dnů 2x ošetřil dezinfekčním sprejem Septonex. Jestli to pomohlo, nebo jestli si rostlina poradila sama, nevím, ale vydržela plodit dodnes. Viz foto postiženého místa z dneška. Mirek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.3 (?), 10.10.2020 21:25

Pochopitelně to není plíseň bramborová, ale alternariová skvrnitost se kterou se opravdu dá bojovat. Plíseň bramborová je trochu něco jiného. Pokud bych to přirovnal k lidským chorobám, tak alternariová skvrnitost je něco jako kožní choroba a plíseň brambporová je otrava krve. Na tu první stačí nějaká mastička nebo sprej, s tou druhou je problém a může často končit smrtí. U té druhé je třeba nějak vyléčit krev. Pokud vím, tak nějaký lék na už rozběhlou plíseň brambrovou neexistuje. Zaručeným zprávám o tom, že se rostlina sama vyléčila nevěřím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika