Pěstování v nádobách



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
2.5.2018 10:20

Dobrý den, já osobně plast nemám ráda, takže používám všude terakotu, kameninu atd. Ale pokud vím, tak spousta lidí pěstuje rajčata ve velkých plastových nádobách, ať se jedná o kýble či nádoby od malířských barev či jen tak v pytlích a problém tam žádný není. Takže bych se toho nebála.

Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 22.3.2018 15:46, zobrazeno: 8205x

Zdravím. Chci se zeptat těch, co pěstují zeleninu v nádobách, zejména rajčata, cukety, dýně.. - kdy a jak sejete semínka?  

Normálně jako ostatní rostlinky co doma předpěstujete v sadbovačích? Nebo později rovnou do velkých nádob? 

Praxi v běžném předpěstování sazeniček rajčat a okurek do skleníku mám, ale do nádob ven letos dávám poprvé. Cukety a dýně prý nemají rády opakované přesazování, čímž by neměla být schůdná cesta sadbovač/truhlík - květináčky/kelímky od jogurtů - pěstební nádoby 20L+. Na druhou stranu sít v době uvedené na sáčku (03/04) rovnou do velkých nádob znamená najít místo doma pro x kusů 20ti litrových nádob, což za okno nedám, anebo sít až po zmrzlých v půli května, což odporuje pokynům výrobce. Proto se ptám, vy zkušení, jak to děláte? 

Teorii rajčat znám, ale ty co plánuji do nádob, bych z kapacitních důvodů parapetů ráda upíchla stejně jako plánované cukety a dýně..

děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.164 (?), 22.3.2018 16:09

Všechno předpěstovat za oknem. U dýní a cuket je třeba vysévat tak, aby byly rostliny při výsadbě po 15.květnu přiměřeně velké, aby Vám nezaplnily celý parapet okna. Myslím si, že stačí cca 1 měsíc před přesunem nádob ven. Já to tak někdy když mám čas a místo za oknem dělám- vysévám mezi 1. a 15.dubnem. Sazenice předpěstovávám v kelímcích 200 ml.  Po výsadbě do záhonu nemají rostliny žádný problém s uchycením, první cukety mám z takto předpěstovaných sazenic rané odrůdy Ambassador F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 183.99 (?), 22.3.2018 18:19

Semínka paprik seji začátkem února, rajčata seji na 3x od poloviny února, do konce března. Okurky a cukety seji v polovině května. Přesazování rajčat do nádob začínám asi po 20.dubnu a do poloviny května je mám v nevytápěném skleníku, potom jdou nádoby ven (pokud nemrzne). Jirka

Rajčata před výsadbou do nádob
Rajčata před výsadbou do nádob
Rajčata asi týden po přesazení
Rajčata asi týden po přesazení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.44 (?), 2.5.2018 0:36

Mohu se zeptat, zda řešíte zdravotní nezávadnost pěstebních nádob? Již po dva roky pěstuji rajčata v kbelíčkách, ve kterých se dovážejí řezané květiny do Lidlu. Působením povětrnostních vlivů nekřehnou a vydržely i přes zimní měsíce v mrazech bez úhony. Letos mně však z tohoto pěstování začala maminka zrazovat. Myslí si, že by mohla být rajčata zdravotně závadná, protože vlivem vody a slunce by se mohly do zeminy vylučovat nebezpečné látky. Poradíte popřípadě čím tomu zamezit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 2.5.2018 10:20

Dobrý den, já osobně plast nemám ráda, takže používám všude terakotu, kameninu atd. Ale pokud vím, tak spousta lidí pěstuje rajčata ve velkých plastových nádobách, ať se jedná o kýble či nádoby od malířských barev či jen tak v pytlích a problém tam žádný není. Takže bych se toho nebála.

Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika