Pěstování tykví a dýně Hokkaido



host - 144.38 (?)
14.8.2016 9:17

Dobrý den. Dotaz to sice není na mě, ale trochu se přidám. Letos jsem prvně vysadil Hokkaido, osivo od firmy ze Smržic. Sazeničky jsem předpěstoval za oknem, kde nemám moc dobré světelné podmínky, ale rostlo to teda hodně. Vysazeno do průsvitné fólie, spon jeden metr. Pod každou rostlinku nasypán granulovaný hnůj v množství tak velký frťan. Hned vedle ze zvědavosti cukrový meloun. Hokkaido nejdřív dle mého trochu rozpačité, ale v současné době je to doslova dravec o šířce určitě 4 metry. Plody teď rozdávám, já to ještě nikdy neochutnal a ani se k tomu nechystám. Původně pěstováno pro dceru, ale plodů je opravdu hodně. Pěstováno na Hané, plné slunce, zálivka klasická, nic jsem nezaštipoval. Je pravda, že tady je hodně různých opylovačů, to si moc chválím. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 19.6.2016 16:29, zobrazeno: 27154x

Pěstování různých druhů tykví je součástí našich zahrádek.Tykve pěstujeme pro semínka jednak s šupkou i bezšupkové druhy.Nebo dýně Hokkaido pro dužninu.Předpěstovanou sadbu vysazuji na záhony ihned ji zaklopím kýblikem, aby nebyla poškozena slimáky, mrazem nebo ledovcem.Později kyblík sejmu.Potom jen odpleveluji a dle potřeby zalévám.Na podzim si úrodu uložím a tykve vydrží při dobrém uskladnění až do května i déle.









Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.182 (?), 12.7.2016 22:02
Dobrý den, Mohla bych se zeptat co je to za odrůdu dýně? Vždy jsem si myslela, že jsou semena obalena tvrdou slupkou, ale Vy je nemáte. Děkuji Lenka B
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.31 (?), 11.8.2016 9:43

Zasadil jsem dýni hokkaido, všechny jsou zbarveny do oranžova a jedna je už od mala taková nazelenalá. Má dýně na fotce vpravo nějakou vadu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 11.8.2016 12:28

Ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.18 (?), 12.8.2016 19:55

Já mám zase problém letos s Hokkaido - na vcelku slušně urostlé rostlině dozrál pouze jeden plod. Všechny květy jinak odpadly nebo malé dýňky uhnily - taky pěstuju na kompostu, ale jedna dýně je prostě málo. Máte ponětí čím to je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 131.19 (?), 12.8.2016 21:04

Mám to stejně. Jakékoli dýně (od hokaido po melouny), ať dělám co dělám, mají vždy jen jeden plod. Zalíváno bohatě, prohnojeno hnojem a kompostem, pěstováno na slunci i v polostínu, na kompostu... Nic nefunguje, každá rostlina má vždy jen jeden plod a ostatní shazuje. Smířil jsem se s tím a pokládám to za normální růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 13.8.2016 22:30

Na rozdíl od loňska, kdy jsme sklidili ze dvou rostlin tři plody, se mi letos Hokaido daří. Zas máme dvě rostlinky, na fotu dosavadní sklizeň a čtyři jsme už snědli. Je tam ještě kolem patnácti asi deseticentimetrových plůdků a zatím rostou jako z vody. Žádná péče,  jen asi čtrnáct dní po výsadbě zálivka. I když je pod mrakem, září jako sluníčka :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 131.19 (?), 14.8.2016 8:15

Můžete se trochu rozepsat o podmínkách pěstování, abychom našli rozdíl, proč se nám nedaří? Vaše poloha, doba výsadby, slunce/stín, typ půdy, hnojení, vzdálenost okolních rostlin,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 14.8.2016 9:17

Dobrý den. Dotaz to sice není na mě, ale trochu se přidám. Letos jsem prvně vysadil Hokkaido, osivo od firmy ze Smržic. Sazeničky jsem předpěstoval za oknem, kde nemám moc dobré světelné podmínky, ale rostlo to teda hodně. Vysazeno do průsvitné fólie, spon jeden metr. Pod každou rostlinku nasypán granulovaný hnůj v množství tak velký frťan. Hned vedle ze zvědavosti cukrový meloun. Hokkaido nejdřív dle mého trochu rozpačité, ale v současné době je to doslova dravec o šířce určitě 4 metry. Plody teď rozdávám, já to ještě nikdy neochutnal a ani se k tomu nechystám. Původně pěstováno pro dceru, ale plodů je opravdu hodně. Pěstováno na Hané, plné slunce, zálivka klasická, nic jsem nezaštipoval. Je pravda, že tady je hodně různých opylovačů, to si moc chválím. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.31 (?), 14.8.2016 11:28

Zdravím, já mám hokkaido taky poprvé, sazenici koupila manželka na tržnici. Z duvodu nedostatku místa jsem zasadil přímo do kompostu. Z jedné rostliny mám zatím 3 asi 30 cm. jedna ta nazelenalá z fotky z 11.8. ma 23 cm. a 3ks. velikosti pomela, asi před třemi lety jsem měl nejakou jinou dýni zasazenou ve stejném místě, ta měla jen jeden plod který nakonec uhnil, pěstováno taky na hané a jen zalévám. Pepa Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika