Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna



Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 61.51 (?)
10.10.2019 11:36

Poslední pokus o vložení fotky správně - jsou to fotky z mobilu.

Elen

hnědý flek na stonku se rozšiřuje, rajčata dozrávají
hnědý flek na stonku se rozšiřuje, rajčata dozrávají
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.9.2019 17:03

K minulému příspěvku přikládám obrázky. Stačí na pár dní odjet a svilušky mohou zcela zničit pěkné rajče.

Právě testuji víkendové zavlažování dvou rostlin jednou tkaničkou ponořenou uprostřed. Za prvních 24 hodin zmizlo 0,8 litru a teď to bude klesat. Do vody nebudu přidávat žádné hnojivo, abych nezměnil povrchové napětí nebo nezanesl tkaničku něčím nežádoucím.

Našel jsem už i prodejce těch správných tkaniček a pořídíl jsem i plochou nádobu o objemu 17 litrů, nazývanou "korito".

Rajče zničené v interiéru sviluškami
Rajče zničené v interiéru sviluškami
Zavlažování dvou rostlin jednou tkaničkou
Zavlažování dvou rostlin jednou tkaničkou
Tkaničky na trhu
Tkaničky na trhu
Sedmnáctilitrové
Sedmnáctilitrové "korito"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.10.2019 19:27

V rámci přípravy na další sezónu jsem i druhou rostlinu přesadil a dosypal jsem oběma substrát. Takže už mají každá asi 4 litry zeminy. Rostou jako z vody, takže je musím přistřihávat. Před Vánocemi je přistřihnu velmi hluboce a nechám je zavlažovat tkaničkou celé dva týdny bez dozoru. Všiml jsem si, že po několika dnech se pod mokrou tkaničkou objeví bílé rajčatové kořeny. Jinde ne.

Příprava na novou sezónu
Příprava na novou sezónu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 61.51 (?), 6.10.2019 15:08

Dobrý den, 

také mám rajčata doma, i když vcelku neplánovaně. Chtěla jsem prodloužit sklizeň a někde jsem vyčetla, že rajčata dobře dozrají i v interiéru, když mají v půlce září (kdy se přendají) nasazené zelené plody. To jsem bohužel úplně nevychytala, plodů mají ty moje jen pár a spíš zatím jen kvetou, začala jsem asi pozdě...

Krajní jsou Supersweet 100 F1, zálistky odebrány v půlce července, prostřední Goldkrone a vedle něj z obou stran menší "černá" rajčata nejasného původu, vše seté v půlce června.

Plán byl takový, že před mrazy přenesu rajčata k oknu do garáže, kde je teď 14 stupňů a budou plodit do vánoc :) Realita je taková, že se do garáže nevejdou, protože tam je dalších 11 květináčů z únorových výsevů, protože rajčata ještě nedoplodily. Těchto pět "zimních" jsem tedy dala domů a jsem zvědavá, co z nich bude. Mají jižní okno, 24 stupňů, bez přisvětlování. Co myslíte, mají šanci?

Elen

Rajčata v interiéru
Rajčata v interiéru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 135.175 (?), 6.10.2019 15:49

V každém případě máte pěkné rostliny rajčat. Teplota je dobrá, ale s tím světlem bude asi problém. Za oknem je cca 40% ze světla, které je venku a ještě k tomu se dny zkracují. Přitom rajče je z oblasti, kde se pravidelně střídá noc a den, každá část má 12 hodin. Také mne zajímá, co Vám odpoví ti, kteří se pěstováním rajčat v interiéru v zimě zabývají.  Doufám, že nám později napíšete, jak tento Váš experiment pokračuje ať už to dopadne jak chce. Díky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 61.51 (?), 6.10.2019 16:39

Děkuji, kdyby bylo jen na mě, už mám grow ledky i odrazovou fólii, ale manžel měl potíže už s tím vůbec ty rajčata doma snést, tak musím polehoučku :)

Rostliny vypadají hezky, zatím... Na jednom stonku se ale objevil hnědý flek - že by plíseň bramborová? Letos jí měla rajčata, která jsem měla na záhoně bez zakrytí proti dešti. Chyběla mi pak ke květináčovým jedna spirála, tak jsem jí vzala od nich, jenom jsem jí opláchla vodou, mohlo se to přenést? Už nevím, k jaké rostlině jsem to dala... Co s tím, raději zlikvidovat?  

Díky, Elen

PS: jestli jsem dala fotku zas naležato, tak se omlouvám, v počítači se mi zobrazuje normálně...

plíseň bramborová?
plíseň bramborová?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 146.138 (?), 6.10.2019 22:55

Tie rastliny vyzerajú zatiaľ pekne, ako dlho ich máte vo vnútri? Na tej stopke to môže byť hocičo, nevidno dobre- možno aj následok otlačenia, ostatná časť rastliny vyzerá zdravo. Problém ale bude určite postupne s nedostatkom svetla pri skracujúcich sa dňoch a pomerne vysokých teplotách v interéri. Tie zasadnuté plody však môžu v pohode dozrieť. Ja som iba jeden rok- 2014 sa pokúšala preniesť rajčiny dopestované v kvetináčoch z odrezkov koncom júla do interéru, rastliny vyzerali v septembri ešte zdravo, do Vianoc mi však postupne odišli, zopár plodov aj dozrelo, ale nestálo to za tú námahu, pretože takto mi dozrievali aj utrhnuté zelené plody začiatkom októbra vonku a z novembra zo skleníka postupne až do Vianoc.Radšej si dávam trocha viac námahy s dopestovaním priesad pre čo najskoršiu úrodu na jar. Prajem veľa úspechov v experimentovaní a dajte vedieť ako dopadol váš pokus.  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 61.51 (?), 8.10.2019 10:28

Mám je vevnitř asi 14 dní, do té doby byly přes den venku, v noci, když bylo míň než 5-6°C, tak v garáži. 

Hnědá skvrna na stonku se zvětšuje, ale zatím to nechávám být, spíš počítám s tím, že toho z rajčat stejně moc nebude, jen mi bylo líto vyhodit takové pěkné rostliny a v garáži už nebylo u okna místo.

V garáži se rostlinám daří dobře, asi i příští rok zůstanu jen u toho. Pěkně tam dozrávájí - největší násada plodů je otočená k oknu, tak není tolik vidět. 

V jakých podmínkách necháváte dozrát utržené zelené plody? Mě se to nedaří, buď hnijí, nebo nedozrávají, proto jsem taky letos začala pěstovat v květináčích, aby mohly rajčata dozrát na keříku...

rajčata v garáži
rajčata v garáži
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 146.138 (?), 8.10.2019 12:44

Pokiaľ sú plody zdravé, nenapadnuté chorobami a obraté pred prvými mrazíkmi bežne dobre dozrievajú pri izbovej teplote rýchlejšie, v chlade pomalšie(nezáleží na svetle) Platí to najmä pre pekné, lesklé plody biftekov a stredne veľkých odrôd. Cherry obyčajne dobre nedozrejú. Ja takéto zelené plody ukladám do plytkých kartónových krabíc v jednej vrstve, medzi ne dám nejaké jablko a ak je v miestnosti príliš suchý vzduch, prehodím cez ne zľahka potravinovú Pe fóliu aby príliš nezavädli.

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 135.247 (?), 8.10.2019 14:14

Dost blbě se na ty fotky dívá. Řekněte někomu ať Vám nainsatluje nějaký prográmek, ve kterém si ty fotky otočíte. Já třeba používám Irfan View 64, je volně přístupný a jsem s ním moc spokojený. Přeji hodně úspěchů s tím vaším domácím pěstováním rajčat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 61.51 (?), 10.10.2019 11:36

Poslední pokus o vložení fotky správně - jsou to fotky z mobilu.

Elen

hnědý flek na stonku se rozšiřuje, rajčata dozrávají
hnědý flek na stonku se rozšiřuje, rajčata dozrávají
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika