Pěstování rajčat na netkané textilii?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 126.214 (?) 
18.5.2010 20:35

Martine, děkuji za spon. U rajčat jsem kdysi používal 60x90. Okurky 25x100 a bylo to moc hustě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 183.242 (?), 16.5.2010 16:02

A ve skleníku mimo to přísadu afrikánů, letních jiřinek a cínií. Mrchy. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 16.5.2010 16:03

To byla reakce na výše psané na slimáky. Někdo mi říkal, že prý jim nevoní kakao. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.5.2010 16:10
Jahody už pravidelně obsypávám modrými granulemi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 21.5.2010 22:56

Někdo se tu ptal na roxor, ideál je 10 mm.Muže být i 8 mm.Na vrch nasadím prázdnou plastovou lahev upravenou jako větrnik a  ta plaší krtky tím, že se točí a dělá rachot.  Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.84 (?), 5.6.2010 8:48

Lucie,

a neodfoukne ti tu slámu vítr, který je v Jeseníkách svěží?Je to dobrý nápad, tráva i seno jako mulč.Já to praktikuji do okrasných výsadeb, a funguje to.Já používám černou geotextilii na dromadě dvouletého kompostu.Je to opravdu zcela bez práce, zalévám jen po vysazení, a v nejparnějších dnech.Geotextilii používám min.4 roky, je to gramáž 50G/m2.Jsme v údolí za Šternberkem, máme málo slunce, hodně vlhka.Problém máme s houbovými chorobami, jelikož nestříkáme.

Vloni jsem ale okoukal zlepšovák od paní z Horní Loděnice.Na drátěném plotě 180 cm vysokém má připevněné armovací pletivo, tzv."karysíť".Vytvoří jakousi jednostranou stříšku s mírným spádem, ktrou omotá smršťovací folií.Pod takovou stříškou pěstuje tyčková rajčata zcela prosta plísní.Letos vyzkouším také.Máme silnou rosu, často prší, a tak se pravidelně dočkáme mizerné úrody.

A slimáci?Škoda mluvit.Ježci, nebo husy je prý mají rádi.Viděl jsem však německý výrobek.S plechu vytvoříme jakousi ohrádku výšky cca 20 cm nad zemí, pravoůhlého tvaru, velikosti libovolné, prostě velké jako záhon, který chcete ochránit.Fór je v tom, že ten plech je nahoře zahnutý směrem ven z ohrádky, a to pod velmi ostrým úhlem, cca 20 stupňů.Předpokládám pečlivé dotažení v rozích, plechy se jen dotýkaly.Celá ohrádka byla buďto položená na zemi, nebo jen mírně zapíchnutá.A mobilní, žádný svařenec.Myslím, že ten plzák nepřekoná ten ostrý úhel a spadne.Letos vyzkouším, a dám vědět, jak to dopadlo.

Petr, zahradník ze Šternberka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.210 (?), 31.5.2010 9:43

Sázím to tak každý rok a je to výborné, bez plevelu, jinak bych nestíhala.idol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 19.9.2018 0:19

Na tkanou textilii vysazuji cca 48 rajčat ročně, dalších 30-40 do volné půdy s větším sponem.  U mě je výnos rajčat na textilii o něco nižší než ve volné půdě, někdy až o 1/3. Výhoda tkané textilie je, že plevel roste jen v otvorech pro rostliny. Okurky a dyně vysazuji mezi asi metrové pády netkané textilie ze stejného důvodu a to je plevel. Tuto textilii také používám k umrtvení drnu před orbou při přeměně louky na záhony, hodně usnadní práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 19.9.2018 7:12

Tím výnosem myslíte výnos z jedné rostliny? Vážíte pravidelně sklizeň?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.50 (?), 23.9.2018 8:03

Vladimíre, sklizeň rajčat nevážím, to snížení výnosu na textilii oproti volné půdě pouze odhaduji. Přisuzuji to především menší rozteči rostlin na textilii a tomu, že při dešti část vody po textilii steče. Letos, kdy téměř nepršelo byl rozdíl podstatně menší. Nicméně je to opakované pozorování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika