Pěstování rajčat na netkané textilii?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 252.42 (?) 
15.5.2010 12:15

ahojte všichni, já jsem loni nasázela rajčata a pod ně různé dýně a melouny do takového "obrovského kompostu". Úroda byla skvělá i na políčku pod Pradědem ve 460m.n.m. Obrovský kompost děláme na podzim celá rodina - půda se zběžně prokypří rycíma vidlema(nic se nepleje), pak se rozháže kravský hnůj a na to vše co je na podzim k mání na zahradě (nezralý kompost, listí, tráva, cokoli), pak se to celé přikryje velkýma kartonama (nej je od nábytku) a zaháže dost tlustou vrstvou slámy. Při vysazování stačí opatrně prorazit všechny vrstvy, vsadit rostlinku a je to. Vyřešili jsme problém s vodou a chladnějším podnebím. Celá ta biomasa krásně hřála a držela vodu a navíc nestojí to žádné peníze a hezky se na to kouká (ne jak ty textilie). Všem na příští rok doporučuji!

Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 15.5.2010 14:17

Podobně jako Jery mulčuji tyčkové rajčata výhradně posekanou trávou. Podobně se dají řešit i jahody. Mohu všem doporučit.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.62 (?), 15.5.2010 14:32

Mulč je výborné zázemí pro slimáky. Na rajčata zpravidla nejdou, ale sežerou, ty mrchy, všechno kolem. Řešíte to jinak, než jejich sběrem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.42 (?), 15.5.2010 14:43

Ano to je nevýhoda mulče, ale nemyslete si oni moc rádi žerou i rajčata. Prostě sbírat, sbírat, sbírat a pak kudy chodíte sbírat, sbírat, sbírat šneky a nanosit je na zahrádku, slimáčí vajíčka jsou pro ně lahůdka a zahrádce neuškodí. V tom je právě super ta sláma, slimáci ji moc rádi nemají. Teda aspoň u nás.  Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 15.5.2010 14:47

Na rajčata opravdu nejdou, vedle rajčet mám česnek a jahody. Nicméně nepozoruji, že by se mi slimáci pouštěli ve větším do jahod. Pravdou je, že je nutné je v době hlavního nájezdu mechanicky "odstranit". Problém mám v mini foliáku, kde mi teď přes ty deště zdecimovali ředkvičky. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 15.5.2010 14:49

...ředkvičky a salát (ten jsem ani neochutnal )...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.30 (?), 15.5.2010 17:35

Zajímalo by mě jak jste přišla na to, že šneci zahrádce neuškodí. Mě se dostali do skleníku (sice nechápu jak se tam s těma domkama dostali) a sežrali mi komplet všechny předpěstované nakládačky a půlku bazalky kterou mám v truhlíkách, takže nebyli líní šplhat po truhlíku. Jinak se slimáky problémy nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.42 (?), 15.5.2010 23:23

No to bude asi tím, že tam máte ty šneky . Natáhnout do skleníku cokoli není problém, mohli tam klidně přezimovat a na jaře se posilnili nakladačkama s bazalkou, co si měli dát jiného? Lepší pár šneků, než regiment slimáků, ale té sadby je škoda, to Vás chápu.    Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.220 (?), 16.5.2010 9:59

Dobrý den, jaké používáte rozteče pro rajčata, papriky, okurky, melouny a další plodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 16.5.2010 10:14

Sám mám na tyčkové rajčata spon tak 60x60cm, na papriky 40x40.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika