Pěstování rajčat



host - 1.3 (?)
12.4.2010 20:33

Dobrý den, ráda bych poprosila někoho zkušeného o radu ohledně pěstování rajčat. Má rodina má moc ráda rajčátka. Před 2 roky jsme si pořídili skleník ale co se týče rajčat, nedaří se mi. Samotné rostliny jsou přímo výstavní, silné, sytě zelené, bohatě kvetou a odkvetou, objeví se zelená pidirajčátka, která ale zůstanou maličká, nevyrostou, sice zčervenají ale zároveň velmi popraskají (přitom se jená o rostlinky co mají plodit velká rajčata). Samotná rostlina je přitom stále krásná a bujná, žádné známky nějaké choroby nebo něco podobného. Od známých jsem se dozvěděla, že mají ten samý problém a prostě rajčatům se ve skleníku všeobecně nedaří, musím je mít prý na záhonku. To se mi ale nezdá. Další mi zase řekli, že to bude asi půdou, že prostě rajčatům nebude vyhovovat. Ve skleníku mám ještě papriky a dvě salátové okurky hadovky a to je vše perfektní i co se plodů týče. Prosím poraďte kde dělám chybu a jak na dobrá rajčátka ve skleníku. Jsem taková amatérka z velkoměsta která se před 12 lety provdala k Třeboni na vesnici a stále se učím (ale s nadšením).  Ještě bych dodala, že rostlinky rajčat pravidelně vyštipuji. Předem moc a moc děkuji. Dáša Š.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 27.3.2010 23:22

Jen pro zajímavost-přikládám foto rajčat vysetých do perlitu a substrátu.Po 20 dnech od výsevu.:-).

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 28.3.2010 7:15
Ty v perlitu mají barvu jako by rostly venku. Pěkné jsou oboje. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.217 (?), 31.3.2010 13:02

Dobrý den, mohla bych se přidat z dotazem? zasela jsem si balkonové rajčata do plastové krabičky, teď jsou rostlinky hubeňoučké asi 3 cm vysoké a nahoře mají dva lístky, s přesazením do kelímku od jogurtu mám počkat až se objeví ještě další lístky?

děkuji Sima

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 31.3.2010 17:18

Já už mám sazeničky přesazené v rašelinových květináčích, mají se k světu, ale prosím o radu, kam je mám v bytě umístit, aby sílily a moc se nevytahovaly.Děkuji za radu.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 31.3.2010 17:21

Umísti co nejblíže okennímu sklu při teplotě 18 - 20 stupnů.  VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 1.4.2010 20:26

Případně do skleníku, aby se tak nevytahovala. Chce to světlo, ale ne zas moc teplo (hlavně v noci).
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 12.4.2010 20:33

Dobrý den, ráda bych poprosila někoho zkušeného o radu ohledně pěstování rajčat. Má rodina má moc ráda rajčátka. Před 2 roky jsme si pořídili skleník ale co se týče rajčat, nedaří se mi. Samotné rostliny jsou přímo výstavní, silné, sytě zelené, bohatě kvetou a odkvetou, objeví se zelená pidirajčátka, která ale zůstanou maličká, nevyrostou, sice zčervenají ale zároveň velmi popraskají (přitom se jená o rostlinky co mají plodit velká rajčata). Samotná rostlina je přitom stále krásná a bujná, žádné známky nějaké choroby nebo něco podobného. Od známých jsem se dozvěděla, že mají ten samý problém a prostě rajčatům se ve skleníku všeobecně nedaří, musím je mít prý na záhonku. To se mi ale nezdá. Další mi zase řekli, že to bude asi půdou, že prostě rajčatům nebude vyhovovat. Ve skleníku mám ještě papriky a dvě salátové okurky hadovky a to je vše perfektní i co se plodů týče. Prosím poraďte kde dělám chybu a jak na dobrá rajčátka ve skleníku. Jsem taková amatérka z velkoměsta která se před 12 lety provdala k Třeboni na vesnici a stále se učím (ale s nadšením).  Ještě bych dodala, že rostlinky rajčat pravidelně vyštipuji. Předem moc a moc děkuji. Dáša Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 12.4.2010 20:54

zkuste si najít můj příspěvek asi měsíc a půl starý... jsem popisoval svojí loňskou velkou chybu, nenechal jsem si tady poradit... a pěstoval rajčata ve skleníku...

je to nesmysl, nepatří tam... já si tak zasekl půlku skleníku a nestíhal ta třímetrová monstra ani zaštipovat... a úroda? venku byla větší a plody kvalitnější...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.147 (?), 1.6.2012 22:47
  1. praskání způsobuje zalévání, zajejvejte rajčata 1x za 4 dni   vždy po sklizni
  2. rajče potřebuje čerstvý vzduch a teplotu  okolo 25°C takže více větrat
  3. změnte odrůdu - může to být tím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 8.182 (?), 3.6.2012 12:16

Možná je potíž s opylováním - chybí hmyz nebo aspoň vítr. Mně někdy vykvetou dřív, než je mohu vysadit, pak nezbude než štetečkem hmyz nahradit - pak vysazuji rajčata s plody. Zkuste. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika