Pěstování mochyně peruánské



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 185.138 (?) 
16.3.2018 16:43

Takhle řízkuji poprvé, v sezoně zakořenila mochyně ve vodě, zdálo se mi, že pomaleji než rajče. Takže mám prcky se stimulátorem v supresivním substrátu a přiklopené a větší kousky ve sklenici s vodou. Redukovaná listová plocha a řezané, jen ty prcky jsem vylamovala (zálistky).

Ale podle toho kvetení by asi bylo dobré vyrýt na podzim rostliny a zimovat je ořezané v kbelíku. On to tady totiž kdysi někdo psal, že je zimuje a že se musí vyštipovat jako rajčata. Pak by sklizeň byla opravdu včas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 185.138 (?), 28.3.2018 11:35

Tak hlásím výsledek řízkování:  v substrátu jsou skrz kelímek vidět kořínky, ve vodě nic, takže ty z vody taky půjdou do země. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 18.5.2018 15:30

V 9 cm květnících už se řízky tísní, na některých jsou už nová poupata.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mafara - (13) - 93.29 (?), 9.5.2019 15:31

Prosím o radu. Co udělat s mochyní? Mám za oknem sazenici, kterou se zatím obávám zasadit na záhon, kvůli blížím se mrazíkům. Rostlina je hodně vysoká a kvete. Mám květy vyštípnout, nebo zaštípnout celou rostlinu? Jak hluboko mohu sazenici na záhoně zasadit?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.26 (?), 9.5.2019 16:09

Krásná sazenice. Počkat po mrazech a vysadit k opoře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 9.5.2019 16:38

To je fakt mochyně peruánská? Neberte to jako rýpání, možná je to fotkou, ale přijde mi málo chlupatá a málo do fialova...indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 147.119 (?), 9.5.2019 17:35

Je to mochyně, nikoli však peruánská, ale mexická. Je dost vytáhlá na sázení... já je sázel mnohem menší, dost zahrabával (protože co se zbytečně vytáhlým stonkem - po zahrabání aspoň vytvořil víc kořenů), takže se větvily v menší výšce. Přivazování je asi nemožné - on se vytvoří dost košatý keř. Měl jsem jich na záhoně víc a ze 4 stran zapíchal tyčky a zkomprimoval je do ohrádky. wink

A výsledek - vše se nakonec vyhodilo, protože to nikomu nechutnalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika