Pěstování melounů v Praze



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 57.54 (?)
7.1.2010 10:05

Melouny pěstuji mnoho let. Někdy je sklizeň větší a naopak.1 zásadní věc.Sazenice špatně snášejí přesazování. Vysévám přímo na místo!!.Semena těžím z koupených melounů. Nebo vlastních vyzrálých m.Hnojím hnojem. K. hnůj je záhřevnější.Poloha na slunci je důležitá.Zalévání měkkou vodou důležité.O dozrávání bylo řečeno vše OK.Nevím co p. Josef dělá s takovým množstvím m.?Bylo by pro něj výhodnější pěstovat papriky.Je to jeho "melounářská volba" Pěstuji na Křivoklátsku na volném prostoru. Z D

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 57.54 (?), 7.1.2010 10:05

Melouny pěstuji mnoho let. Někdy je sklizeň větší a naopak.1 zásadní věc.Sazenice špatně snášejí přesazování. Vysévám přímo na místo!!.Semena těžím z koupených melounů. Nebo vlastních vyzrálých m.Hnojím hnojem. K. hnůj je záhřevnější.Poloha na slunci je důležitá.Zalévání měkkou vodou důležité.O dozrávání bylo řečeno vše OK.Nevím co p. Josef dělá s takovým množstvím m.?Bylo by pro něj výhodnější pěstovat papriky.Je to jeho "melounářská volba" Pěstuji na Křivoklátsku na volném prostoru. Z D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.74 (?), 1.3.2008 21:41

Dobrý den,  meloun vodní, je-li utržen, už "nedojde", což třeba u meruňky nebo brskve lze. Melou vodní sice vydrží delší dobu, ale čerstvě utrhnutý chutná výrazně více.  Josef Novotný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marča - (44) - 50.90 (?), 11.3.2008 9:01

Dobrý den

Ráda bych se zeptala kdy se sejí semínka melounů. Předpokládám že se musí předpěstovat. Je lepší nechat sazeničky doma v teple za oknem vytahovat, nebo je (na jaře) umístit do chladného skleníku kde se růst pravděpodobně zastaví. Jestli má někdo zkušenosti prosím napište. Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.74 (?), 16.3.2008 10:58

Dobrý den,

meloun vodní si předpěstuji doma, cca poslední týden v dubnu.  Do cca tří týdnu je znich pěkná sazenice, podle počasí pak sázím ven.  Pokud se příliš brzo sejí, rostlnky se vytahají a je s tím někdy problém

Josef Novotný Praha 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 119.64 (?), 13.4.2008 20:30

Nemáte zkušenosti s pěstováním melounů přímo ze semínek?? Nějaké jsem zasadil, ale nějak se jim nechce růst.. Nevím jestli se mají před zasazením nechat uschnout nebo jestli se mají sázet rovnou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.202 (?), 27.4.2008 20:47

Dobrý den,

rád bych se zeptal jaký prostor potřebuje jedna sazenice melounu vodního (jak jsou dlouhé šlahouny popř. kolik metrů čtverečních potzřbují), není mi jasné jak je nechat růst a jak kolem nich udržovat záhon nebo je nechat volně růst a prostě obsekávat jenom trávu kolem. Děkuji Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.129 (?), 28.4.2008 15:34
Pane Novotný, děkuji za Vaše sdělené zkušenosti s pěstováním melounů. Navnadil jste mě loni, ale už bylo pozdě. Letos mám téměř připravenou půdu s konským hnojem a na okně malinkaté rostlinky melounu vodního. Na naklíčení stačlily 3 dny-dávám je na vlhké odlič.tampony do krabičky a pak vložím do igel. pytlíku. Dám do tepla, třeba i na vlažný radiátor a vše klíčí úžasně rychle. V neděli jsem rostlinky dala do substrátu a ted už se jen budu těšit na první pravé lístky, otužování a následnou výsadbu na stanoviště. Sluníčko snad i letos nějaké bude a dostatek vody dodám. Snad se něco urodí, podobně jako Vám. Dal jste mi inspiraci a hlavně se to zkouší lépe, když vím, že se to skutečně někomu daří. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.86 (?), 25.5.2008 16:17

Zdravim, nevim,ale bydlim přímo v Plzni cca 280 m.n.m a melouny pěstujem tak 5 let přímo na záhoně.Bez hnojení, bez postřiků, prostě se o to nijak nestaráme.Melouny vam porostou skoro všude kde není nadmořská výška více než 350-400m.Pochopitelně na slunném stanovištiTo že melouny roustou jen na moravě nebo někde v Praze je nesmysl.Rostou prostě tam kde není vysoká nadmořská výška v tom je asi cely problem.Pochopitelně musíte mít kvalitní zeminu je jasné.Velké problémy máme akorát s prudkým sluncem, které často spalují listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirkavalir - (6) - 18.197 (?), 1.6.2008 15:16

Poradíte mi? Koupila jsem sazenice cukrového melounu Marlene F1. Bohatě kvetou, ale květy po zaschnutí opadají. Uvnitř květů jsou velmi malé tyčinky. Mám je zkusit sama opylovat štětečkem, nebo jsou obě rostliny špatné? Omlouvám se za dotaz, ale nikdy jsem cukrový meloun nepěstovala a vygooglovat mně žádná rada nejde. Sazenice jsem koupila v zahradnictví v Sušici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.74 (?), 2.6.2008 0:24

Dobrý den,

meloun není nutné opylovat, neobávejte se, že květy zasychají.  Čas, kdy se objeví první plody ještě nepřišel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika