Pěstování chilli papriček Habanero



Stránky: 1,  2   
host - 110.114 (?) 
7.8.2019 13:20, zobrazeno: 4210x

Dobrý den,

mám Habanero, velkou přes celé okno, ale pořád opadávají květy. jako když uschnou a spadnou. Můžete mi někdo poradit? Děkuji Simona

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.155 (?), 7.8.2019 13:24

Opadají, protože nejsou opylené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.114 (?), 7.8.2019 14:22

To mě taky napadlo, ale nevím jak to vyřešit... pomůže otírat štětečkem?

Děkuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.155 (?), 7.8.2019 14:40

Do googlu zadejte "Jak zvýšit výnos chilli papriček?" a dostanete se na stránky seminka-chilli.cz, snad ten článek trochu pomůže.

(Tady se nesmí dávat línky na cizí stránky, bylo by to smazáno.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.114 (?), 7.8.2019 14:49

Moc děkuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 7.8.2019 15:48

Pravděpodobně vysoká teplota za oknem. Při teplotách nad 30 °C obvykle papriky shazují květy. Je to tím, že pyl je při těchto teplotách neklíčivý a tak ani žádné klepání nebo přenášení štětcem nepomáhá. Možná by šlo předem odebrat pyl za nižích teplot, uložit ho v chladničce a potom při vysokých teplotá natírat s ním bliznu. Nikdy jsem to nezkoišel, doma nic nepěstuji a na zahradě na to nemám čas.

¨           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pirko - (49) - 62.105 (?), 7.8.2019 19:22

Pan Vladimír má pravdu. Ve skleníku je několik vln sklizně, z jara a pak podle toho kolikrát se ochladí. Letos to bylo cca 3x.Vždy po přechodu studených vln (vždy když zabouřilo, zapršelo a ochladilo se) květy přestaly opadávat. Hodně štěstí. Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 7.8.2019 15:09

Ty papriky jsou samosprašný, stačí s nimy zaklepat, pokud vám opadávají květy tak je to tím, že nemá paprika podmínky, světlo, živiny, hnojit vyndat na balkon, přesadit do většího květináče apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.180 (?), 7.8.2019 20:22

Zkušenosti z folníku mám podobné v tom, že zpočátku paprikám taky opadávaly květy. Teď už neopadávají prakticky vůbec a papriky bohatě kvetou. Ovšem zajímavé je to, že zpočátku když květy opadávaly, byla teplota stejně vysoká, jako nyní. Asi je v tom ještě nějaký jiný problém.Není to jen tou vysokou teplotou přes 30 st.. Nebo že by si rostliny na vysokou teplotu zvykly? Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 8.8.2019 4:12

V loni jsem měl asi 4 rostliny, oranž, žlt, červenou, na balkoně a vzpomněl jsem si na jednu věc, papriky se rozrostli jako křoví přes půl balkonu a žádný plod, tak jsem se naštval a všechny sprostě, bezhlavě ostříhal, aby nezabírali místo a najednou na těch nových výhonech samá paprička, je to jako okurky na vedlejším výhonu jsou větší. Asi ta rostlina potřebuje nejdříve zesílit, udělat kořeny a pak teprve plodí. 

Chilli
Chilli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika