Pestovali jste okru?



Stránky: 1,  2,  3   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?) 
21.4.2016 7:16, zobrazeno: 10950x

Dobry den, hledam nekoho, kdo pestoval okru. Bydlm u Ostravy a zajima me, jestli bych mohla ted vyset doma a nasadit po zmrzlych na zahradu nebo musi byt do skleniku? Radeji bych nasadila na zahradu... dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 4.5.2016 13:54

Nevím co je okra?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.254 (?), 4.5.2016 14:48

Okra je jedlý ibišek, plody vypadají jako malé papřičky.

My si ho kupujem v Řecku u zelinářů, je to chuťovka.

S pěstováním moc zkušeností nemám, loni jsem ho sice zasel, ale nějak nevzešel.

Co jsem našel na netu, tak se prý nemá přepichovat, sází se rovnou na stanoviště.Po loňských zkušenostech ho letos zkusím dát do květináčků a potom opatrně přesadit.

Také je prý náročný na teplo a hodně na něj jdou mšice.

Ať se daří

Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 4.5.2016 15:53

Jednou jsem ho myslím pěstoval, viděli jsme toho celé pytle na trhu v Turecku tenkrát tak jsem někde sehnal semena. Je zajímavé, že Srbové i Kurdové tomu říkají stejně "bamje". Něco jsem sklidil, záleží na počasí, aby bylo jako na tom jihu... Také si vzpomínám, že se má sít na konečné stanoviště. Tak vzejít by měl asi v každém případě-třeba pod netkanou textilií pro sicher, jak se mu bude dařit potom už je jiná otázka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 14.11 (?), 9.5.2016 14:50

Dobry den,

s vetsimi ci mensimi uspechy uz nekolik let po sobe. Dokonce jsem si sehnal i odrudy ktere jsou doporucovany pro pestovani v severnejsich oblastech - tedy Cajun Delight a Blondy. Nicmene da se pouzit i Clemson Spineles. Dva problemy vidim jako zakladni :

1. Teplota. Ne pres den, ale pres noc. Pokles pod 15 stupnu v noci znamena za okra prestava rust. Kdyz se takove noci opakuji casteji tak okra moc neporoste.  Optimalne teplota pro rust je ale i v noci pres 20 stupnu. Treba v lonskem velmi teplem roce jsem mel venku asi 10 rostlinek okry - kazdou v 20l kvetinaci a sklidil jsem za celou sezonu cca do 50 ti tobolek dohromady. Takze zadna velkovyroba.

2. druhym problemem je ze jeji listy strasne chutnaji sviluskam a dalsim potvoram. Mnohem vice nez paprika. To ponekud limituje pestovani ve skleniku. Pokud nechcete strikat a strikat a strikat. 

nicmene nevzdavam to. Letos zasadim 20 rostlinek do volne pudy skleniku a protoze se mi podario zprovoznit kompletne sundavaci strechu tak doufam ze snad napodobim subtropicke klima za pristupu plneho slunce a za pristupu prirodnich predatoru ktere neumozni premnozeni svilusek. na noc vzdy strechu zatahnu a tim se v lete dostanu na nocni teploty nad 20 stupnu. Protoze pokud si na chut okry jednou zvyknete a propadnete ji jako ja - tak Vam to neda a budete hledat cesty jak ji v nasicjh podminkach dopestovat do poradne plodnosti.

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 9.5.2016 20:55

Já vloni, rostlina po vysazení ven dost málo rostla. Ale to je asi chyba moje. Měla pak dva plody. Letos jsem ji zapomněla zasít. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.5.2016 13:10

no to asi teda nebude rostlinka pro me, moc narocne... i ve sklaniku by to asi nerostlo, protoze v noci teploty dost padaji i v lete... Diky vsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.56 (?), 2.9.2019 21:25
Mám stejnou zkušenost. Nic z toho nebylo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
M.D.Rettigova - (17) - 209.167 (?), 18.5.2016 9:17

Okru jsem pěstovala 2, je to takovy bujný plevel, má to spoustu tobolek -lusků s hlenovitym obsahem a semínky. Akorát s upotřebením to bylo horší, v polévce se to táhlo jako sopel a chuť - ani nevím. Jo, tady pod Brnem roste šechno, letos se samy vysemenily lilky, ale zase zmrzly...

Jak ji zužitkováváte vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.4 (?), 18.5.2016 10:20
Moment vám se vysemenili lilky?? Já je seju začátkem ledna. Hýčkám si je ve skleníku. A sklidím maximálně 1 plod z 1 rostliny. 2015 4 rostliny-1 plod koncem září. H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika