Partenokarpické okurky pokrok či omyl?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.107 (?)
17.1.2012 18:03

Tak vidíte, na začátku vlákna jsem Vám radil, abyste nad tím nefilosofovala a okurky zasela. Jak vidno zříti, mnou doporučený postup, totiž nepřemýšlet nad malichernostmi, ale konat, přinesl výsledek v podobě 90ti sklenic. Ubezpečuji Vás, že kdybyste do dneška studovala partenogenezi v odborné literatuře, neměla byste z toho sklenici ani jednu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.107 (?), 28.5.2011 20:02

Tak a teď už opravdu nevím o co Vám jde a proč sem postujete takové příspěvky. Drtivá většina čtenářů si zcela jistě nebude opatřovat vyjmenovanou literaturu, která mimochodem s okurkami má asi opravdu společné jen některé základní principy. Jak vidno zříti, nikoho Vaše perlení nezaujalo a nikdo z toho nezůstal perplex. Pokud chcete zjistit, co budou okurky vyvádět, není nic jednoduššího, než přestat dumat nad pytlíky, vzít semínka a nasít je. Nyní je pro to ještě stále vhodná doba, to Vám radím zodpovědně. A pokud chcete porovnat, jak se budou vyvíjet opylené a neopylené, založte pokus. Ale informace o tom jak jej založit zcela jistě nehledejte v učebnici pro lékařské fakulty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 28.5.2011 20:40

Jenkote mankote, kdyby to ty oharky věděly tak by snad ani nerostly. Naštěstí to neví a tak rostou, a zítra budou z první sklizně k obědu, potvory partenokarpické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.90 (?), 29.5.2011 23:23

Já s tím nezačala, já jsem jenom chtěla vědět, jestli s tím má někdo zkušenosti - a myslela jsem jen a pouze s pěstováním! Že jsou ty mrchy... karpické už si netroufnu ani vyslovit a přesto je to napsané na sáčku s osivem.Samozřejmě, že už jsou zaseté i "vylezené".Nic víc.Že jsem reagovala na špatné pochopení toho vulgárního slova bude tím, že jsem utrpěla vzdělání, které je zřejmě tady tabu.Howg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.90 (?), 29.5.2011 23:29
Jinak děkuji ostatním, kteří mě pochopili a poskytli mi své zkušenosti, které já nemám.Ale na podzim napíšu, jak to všechno dopadlo. A dík Vám jsem nakonec zasela jen ten jeden druh.Následky přepylení jsou vlastně logické.Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 5.8.2011 10:34

Pěstuji několik let oba druhy salátovek vedle sebe ve foliáku 70m a neshledávám žádnou potíž vzešlou z opylování.Oboje jsou krásné, plodí jako o závod. Najednou pink- přijde plíseň a do týdne vezu vše na kompost.
Protože z principu nestříkám, asi to tak musí být. Ještě dám dvě rundy za sebou do jiných foliáků. Ty také zaplodí, ale plíseň je již ve vzduchu a mají životnost ještě kratší. Nevím, zda si to dobře pamatuji, ale před padesáti lety jsem o okurkové plísni skoro neslyšel a okurky plodily celé léto až do zámrzu.

Produkce nejen okurek
Produkce nejen okurek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 30.11.2011 7:29

A jak to dopadlo?

    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 12.1.2012 21:53

Bohužel jsem se nedověděl jak to dopadlo a tak jsem nevydržel a koupil jsem dnes sáček partenokarpických nakladaček Elisabeth F1. Mile mne překvapil počet semen v sáčku.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 17.1.2012 10:47

Já už jsem pak neměla sílu uvádět na správnou míru pojem partenokarpie... Okurky byly sbírány ob den, malinké,bylo jich mnoho-měla jsem 2 sáčky na vertigu-starý plotek a když jsem jim dala večer kýbl vody, tak jsme zavařili 90x 0,7.Jediné, co mi vadilo byly poměrně ostré ostny při sběru.Název si bohužel nepamatuju, snad Fantasia.Letos si vyberu nějaké beztrnné, ale jinak to bylo perektní i částečně zastíněné.Když jsme je

likvidovali, byly sice už zmrzlé, ale konečky byly stále živé a měly květy.Chuťově nedokážu říct, to asi spíš záleží na láku,,přidávám Sacharin, tak jsou krásně křupavé. Partenokarpické tedy vřele doporučuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 17.1.2012 17:20

Díky za informaci.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.107 (?), 17.1.2012 18:03

Tak vidíte, na začátku vlákna jsem Vám radil, abyste nad tím nefilosofovala a okurky zasela. Jak vidno zříti, mnou doporučený postup, totiž nepřemýšlet nad malichernostmi, ale konat, přinesl výsledek v podobě 90ti sklenic. Ubezpečuji Vás, že kdybyste do dneška studovala partenogenezi v odborné literatuře, neměla byste z toho sklenici ani jednu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika