Partenokarpická (bezsemenná) rajčata



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 77.251 (?) 
20.2.2020 17:55, zobrazeno: 2399x

Setkal se s tím už někdo z Vás?

SfK.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 67.245 (?), 20.2.2020 18:52

Jo, občas mi takový neomrlý bezsemenný plod na rostlině vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 22.2.2020 12:41

Díval jsem se na netu, na Ukrajině pěstují odrůdu TOM 02044 F1 (vyšlechtěná jap. firmou Sakata). Když si název odrůdy zadáte do vyhledávače můžete se podívat na krátké šoty o jejím pěstování (v ruštině). Dle těch šotů je to odrůda vzrůstná až 2 m s 10 vijany, plody chutné cca 180 g. Je to asi spíše pro velkopětitele, v e-schopu jsme našel nejmenší prodávané množství 50 semen za 316 hřiven, což je cca 300 Kč, což není příliš, kdyby se o to podělilo několik lidí. Kolik činí poštovné a poplatky nevím, a jaká je záruka dodání také ne.

Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 22.2.2020 12:47

dík

S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.237 (?), 27.2.2020 12:09

Dosud jsem si myslela, že odrůda Parto, kterou pěstuju už asi 15 let, vždy jen ve skleníku, je parthenokarpická. Tuto informaci se mi ale nyní nepodařilo nikde dohledat. Pořizovala jsem tenkrát nakladačku Part(h)ena, která byla určitě parthenokarpická a rajče Parto do nového skleníku. 

Myslím, že rajčata semínka mají, ale nezkoumala jsem to, většinou je rozdávám, protože jsou vzhledově pěkná. Parto je moje jediná odrůda, která nemá ve skleníku problém s nasazováním plodů i při vysokých letních teplotách. 

Někde jsem nedávno přečetla informaci, že Parto je odolné, nebo rezistentní k černi rajčatové. To nemohu potvrdit. Poslední dva roky mi je čerň hodně decimuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika