Papriky ze semínka, co s nimi?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 191.35 (?)
9.6.2011 20:39

No, takže asi měly vody dost, ale zalévejte, aby měly stále akorát vlhký substrát. Budou chtět taky přihnojovat, např Kristalonem plod. Mně se líbí, jak je jedna jako druhá, pěkná. Květináče jsou sice malé, ale máte nadšení. Tak hnojte a zalévejte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 5.6.2011 22:11
Tak jich nasaďte třeba pět a sázejte na kvalitu a ne na kvantitu. Co myslíte že vám naroste v půllitrovém květináči, zvláště když máte silnostěné odrůdy, rostlina moc plodů neudrží ani v desetilitrovém květináči.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 105.77 (?), 6.6.2011 18:44

Tak přesazeno viz foto. 15 květináčů o průměru 20cm, pak 90cm truhlík 2x, 60cm truhlík 1x a malý truhlík 40cm. Spotřebováno cca. 150l substrátu. Co si o tom myslíte? Nevadí, že některé listíky se dotékají hlíny? Děkuji za názory.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.77 (?), 8.6.2011 17:09

Nikdo názor na to? Jestli správně nebo špatně? Jak se teď o ně starat? Počkám dva dny než zakoření a dávám nadobro napořád ven :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.77 (?), 9.6.2011 17:20

Tak dnes po dvou dnech přesazení, jsem je dal ven a poprvé od přesazení pořádně prolil. (není to chyba, že po přesazení jsem je prolil až dva dny poté? Udělal jsem to proto, protože sazeničky jsem měl dost promočené v kelímkách, tak jsem je nechtěl znova zalévat) Je pravda, že papriky spotřebujou hodně vody? Furt jsem lil a voda ne a ne protéct ven a to mám dole dir spoustu :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 191.35 (?), 9.6.2011 20:39

No, takže asi měly vody dost, ale zalévejte, aby měly stále akorát vlhký substrát. Budou chtět taky přihnojovat, např Kristalonem plod. Mně se líbí, jak je jedna jako druhá, pěkná. Květináče jsou sice malé, ale máte nadšení. Tak hnojte a zalévejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.77 (?), 10.6.2011 15:11

nj, tak všechny zasazeny ve stejný čas, tak proto stejné, že? :)

Jinak 20cm málo? :(Jsem zvědav, jestli něco naplodí :-/*

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 15.6.2011 14:04

Naplodi, co by nenaplodily. Mate to pekne. 20 cm neni mnoho, vsak uvidite sam az povyrostou. Ono to vypada vzdycky po presazeni sazenic ze misto staci, ale jak rostou a maji treba k metru vysku, uvidite ze vlastne toho mista na koreny moc neni. A bohaty (a funkcni!!) korenovy system je zaklad velke urody. A druha vec je,  ze v horkych letnich dnech budete porad jen zalevat a zalevat... Ale jak uz kdosi psal nade mnou, entuziasmus vam nechybi a tak je to spravne :) urcite se nejake urody dockate a sam uvidite jak se bude darit. Treba jich pristi rok budete mit polovinu ale ve dvojnasobnych nadobach ;)

jinak takova drobnost - me se vyplaci mit postavene kvetinace s cimkoliv ve spolecne podmisce a zalevat podmokem vsechny najednou, po jednom se opravdu uzalevate... Paradni jsou na to plastove supliky ze starych kuchynskych linek (ma to cca 25 x 60 cm a vyska okolo 5 cm). Odsroubujete celni stenu s uchytkou, prelepi se dirky po sroubcich a jako spolecna podmiska je to paradni, pouzivam to i na pokojova kvitka. Z venku polepim prouzkem nejake pekne tapety a zalevam vsechno naraz do jedne misky. Rozhodne doporucuju zkusit neco takoveho sehnat (nemusi to byt zrovna nutne stare supliky), usetri to hodne prace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 15.6.2011 14:34

ten balkón, na jakou stranu je? a je tam zábradlí jen železné nebo drátosklo? tohle všechno je podstatné, zkuste napsat víc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.77 (?), 16.6.2011 14:21

Je pravda, že ta jedna velká podmiska by byla skvělý nápad. Nevím, uvidím, snad to zvládnu i bez ní. Jinak zalévám zeshora, je to špatné? Nejsem si jist, zda to zespoda papriky poberou? Po dvou dnech mám substrát zeshora naprosto vyschlý...

Jinak balkon, nejsem si jist, co je to za stranu, ale sluníčko tam svítí v létě od cca, 3 hodin až do západu slunce. 8 hodiny (kdy slunce zapadne za protější panelák), zábradlí je ze žlutého skla, tedy přímý paprsky tam nejdou, ale zase to není z betonu, takže světlo je...

PS: Potřeboval bych nějakým způsobem vyrobit, vymyslet na balkon odchytávač dešťové vody, protože co tak pociťuju, tak spotřeba vody bude obrovská, je na to nějaký tip? Třeba někde zde na forumu? Děkuji za vše! Pěstitel z Prahy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 105.77 (?), 16.6.2011 14:27

byl jsem nepřihlášen :) Očekávám Vaše reakce, tipy a rady..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika