Papriky pro 2017



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
rebus225 - (27) - 210.134 (?) 
10.1.2017 20:51, zobrazeno: 67024x

Ahoj všem pěstitelům,

už nastala doba výsevu paprik pro letošní rok(alespoň u mě)

Letos jsem se dal kromě sladkých, také do chilli. Je tedy pravda, že i loni jsem pár měl(kayenský pepř gold, Goats weed).

Ale letos zkouším pořádné žahavky Bhut Jolokia Red+peach a Trinidad Scorpion Moruga.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.1.2017 11:30

Rozhodla jsem se, že letos věnuji část téměř mateřské péče, kterou zahrnuji rajčata, také paprikám. Nikdy se mi totiž nedařilo vypěstovat slušnou přísadu, mám doma příliš chladno. V příokenním skleníčku však teplota vystoupí za slunečného dne až k 35°C a to se holkám líbí. Moji snahu už začínají oceňovat a pokusné rostlinky vypadají k světu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.216 (?), 12.1.2017 11:38

A podle mne je ještě brzo. Kdo bude sadit do skleníku, asi je termín výsevu dobrý, já sadím do záhonu, ještě chvilku počkám.

Sortiment zůstává u mě stejný, Rubinova, Slovakia, Amy, Jalahot

Ať vám to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 232.119 (?), 12.1.2017 14:20

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o sdělení aktuální zkušenosti s paprikami Libera, má-li je někdo z návštěvníků tohoto serveru. Poslední dobou byla klíčivost velmi mizerná, ale mohlo se to změnit. Moc děkuji. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 12.1.2017 18:05

Dobrý den. Moje zkušenost je následující. V jednom roce jsem zakoupil osivo odrůdy Stalagnit a Amálka. Ta první nevzešla vůbec a z balení Amálky pouhé 4 rostliny. Byl jsem hodně na rozpacích. Ale v loňském roce jsem vysel osivo získané z jednoho mého lusku Amálky. Osivo vzešlo téměř všechno a úroda výborná. Dále už ale hodlám pěstovat jiné odrůdy. V letošní roce bych rád získal klasickou maďarskou odůru Feher, ale zatím se mi nedaří ji obstarat. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 12.1.2017 20:30

Papriky pěstuji léta ve skleníku na Vysočině. Dříve jsem pěstovala jen odrůdy paní ing. Teclové - Libera, postupně se od nich odvracím. Nahrazuji je odrůdami ze SEMA a SevaSeedu. Semínka z Libery jsou předražená, klíčivost je různá, někdy lepší, jindy horší a výnos též nic moc. U paprik nesháním zahraniční semena, vystačím si s domácí nabídkou.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.119 (?), 12.1.2017 20:59

Já jsem kupovala od Ing. Teclové vážené osivo už od konce osmdesátých let, dostávala jsem vždy i vzorky nových odrůd. Papriky jsme pěstovali ve větším množství / tedy hlavně přísadu/ a byla jsem vždy spokojená. Předloni jsem celou zásilku reklamovala a výsledek byl opět tristní. Jednalo se mi hlavně o jednu konkrétní odrůdu, kterou má rodina v oblibě. Osivo neklíčí, přitom má nadstandardní podmínky. Osiva jiných firem přitom vyklíčila vždy za pár dní. Proto mě zajímají zkušenosti jiných. Zdá se mi, že s mladou šéfovou je kvalita tam, kde je. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.149 (?), 13.1.2017 3:41

Od p.Teclové už nepěstuji nic, malá klíčivost i menší výnosy mě odradily, nejlepší zkušenost mám se semeny ze zakoupených paprik, třeba Palermo nebo Ramiro, klíčí už v prvním týdnu po výsevu a úroda vždycky parádní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 232.119 (?), 13.1.2017 22:37

Dobrý večer. Všem moc děkuji. Rozčiluje mě marná práce, na zahradě zejména. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.25 (?), 12.1.2017 14:27

já se venuji jiz nekolik let, pestovani papricek Jalapeno, jednak pro vynikajici chut a velmi mirnou pikantnost a take pro jejich silnou stenu a vysokou vynosnost z jednotlivych rostlin (bezne 50-70ks).

co se tyka sadby, tak semena davam do Jiffy cca v pulce unora a finalni presazeni do foliaku probiha koncem kvetna, Jalapenosky pote plodi neustale az do konce zari-zacatek rijna, kdy to zacinam pomalu likvidovat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika