Papriky (chilli) - pěstovaní ve fóliovníku, extrémní teploty



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 144.38 (?) 
29.5.2019 14:10

Dobrý den. Přiznám se, že já bych to nijak zásadně neřešil. Mám fóliák jen o fous větší. 6 x 5 metrů, nedávno jsem vysazoval 84 paprik. Vysazuju takto už asi 6 roků. Na větrání má jen jedny dveře a jedno malé okno na protější straně. A i když je ve fóliáku vedro, rostlinkám to neublíží. Jednou byla tady známá na návštěvě a jeli jsme do Jeseníků na výlet. Ráno jsem dveře zapomněl otevřít a pak jsem měl hodně neblahý pocit. Ale paprikám se nestalo vůbec nic, rostly bez problémů a úroda moc dobrá. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.151 (?), 29.5.2019 14:54

A co tak nucený oběh větrání, nějaký ventilátorek. Pokud ovšem máte el.proud k dispozici.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pirko - (49) - 62.105 (?), 29.5.2019 20:21

Vážený kolego,

větru a dešti se poroučí velice těžko.Neřešte to moc vědecky a žijte v souladu s přírodou. Papriký přestávají rodit při teplotě nad 30 stupň, začnou schazovat květy, ty květy (plody), které již byli opíleny začnou naopak skvěšle růst. Je třba řádně zalévat a větřat dlé reálné možnosti.Když je venku od rána 40+ tak stím nic neuděláte (neuchladíte) papriký začnou schazovat květy ale jinak rostou OK. Čekají až se venku ochladí a nasadí další úrodu.

Chcete pěstovat Chilli ty mají dlouhou dobu zrání cca 90-120 dní. Když vysadíte v květnu, kdy je relativně chladno v pohodě odkvetou a pa zrají i přo teplotě 50+ jen je zelévejte.

V tomto cyklu pěstuji 20roků ve skleníku 7 x 3 metry sladké papriky (Amy, Superamy a spol) 9 kuswů Kozich rohě Beros a ve zbytku Chilli Habanero, Jamajka a spol. Celá rodina si užívá a ještě máme na rozdání. Zdraví. Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika