Papriky 2020



host - 243.114 (?)
26.4.2020 8:38

Věřit předpovědi na čtrnáct dnů dopředu je velký optimismus. Nevychází ani dva až tři dny dopředu. Možná vám to vyjde, ale denně běhat s kyblíky je dost otrava, navíc hrozí, že papriky chytnou nějakou plíseň z toho, že přes noc budou v hodně vlhkém nevětraném mini prostoru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 17.3.2020 19:29

Zdravím. Tak Amy v první várce setí nevylezla vůbec, z druhé vyseté várky z deseti semen vylezly čtyři a jsou pěkně lenivé. Příští rok vyseji z přesevu. Kvalita semen mizerná. Tohle bylo trápení. Jinak všem ostatním parikám se daří. Chilli by mohly jít klidně už do hlíny ven, kdyby počasí dovolilo. O 14 dní později vyseté sladké papriky jsou také v kondici. Nejlépe vzešly jako vždy kapie z Lidlu (Ramiro). I když jsem je letos nechtěla vysévat, nedalo mi to :). Super klíčivost Eva a Filip, trošku lenivější Vlasta, mizerná klíčivost papriky Jazýček ze zlaté edice (pěkně drahá a vylezly jen 2 semena z deseti... tak jsem na ni zvědavá), nakonec jsem vysela i tu Rubínovou (klíčivost velmi dobrá i po třech letech stará semena) a Sandru, dala jsem jim šanci, jsou chuťově dobré, tak proč ne :). Paprik bude dost. Zdraví Darina



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 18.3.2020 13:47

S Amy mám stejnou zkušenost, klíčí mizerně. Loni jsem si vybrala rostliny s nejpěknějšími plody (opravdu se hodně lišilly rostlina od rostliny) a vysela letos vlastní semena. Měla 100% klíčivost. Iva P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.3.2020 18:53

Myslím si, že vodou to nebude, spíš kvalitou semen. Vlastní čerstvá semena z loňské sklizně vzcházela bez problémů, u koupených zůstávaly šlupičky na děložních lístcích. Když si prohlédnete koupená semínka, tak nemají stejnou barvu, některá vypadají jako přesušená, jsou i taková scvrklá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 2.3.2020 12:14

Já to měl přesně naopak: moje Jabliny vzaté na podzim měly téměř bez výjimky problémy. Kdežto u koupených - kontroloval jsem data sklizně - se helmiček vyskytlo podstatně méně. Ale možná máte pravdu, že je to tím, jak se se semínky zachází: ta moje mohla být přesušená (hnědé nebylo ani jedno). A napadá mne, že i stadium zralosti může hrát roli. Letos už papriky pro mne skončily, tedy výsev, tak to musím ověřit až příští rok. Rozhodně ale dešťovka neublíží.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 25.4.2020 23:33

Hop nebo trop. 23.4. jsem vysadil 7 paprik na chalupě (570 mnm). Podestlal jsem je tlustou vrstvou posekané trávy smíchané s hnojem, aby měly teplíčko od nohou. Noci tráví pod bílými plastovými kbelíky (bílé pro případ, že bych zaspal), kterými je přiklápím poté, co jsem je zalil teplou (cca 25°C) vodou. Uplynuly teprve dva dny, ale při pohledu na ně mám pocit, že se jim vede líp než v kartónech střídavě na balkóně a uvnitř dole v Ústí. Lungy už kvete. Mám tam 6 odrůd: Lungy F1 (2), Slávy F1, kapii ze semínek koupených paprik, Jablinu F2, Citrinu a Superamy F1. Pestrá směsice.

Předpověď počasí nehlásí žádné mrazivé noci až do 9.5., takže doufám, že i kdyby Leďáci přišli, dokážu tuhle průzkumnou četu ochránit. Chystám se zasadit celkem 21 paprik, okolo kterých postavím 80cm zástěnu z dvojitého igelitu tak, že je bude možné i přiklopit sezhora. No a kýble pro případ nouze nejvyšší.

Co myslíte, jak to dopadne?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 26.4.2020 8:38

Věřit předpovědi na čtrnáct dnů dopředu je velký optimismus. Nevychází ani dva až tři dny dopředu. Možná vám to vyjde, ale denně běhat s kyblíky je dost otrava, navíc hrozí, že papriky chytnou nějakou plíseň z toho, že přes noc budou v hodně vlhkém nevětraném mini prostoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 26.4.2020 20:52

To není víra, to je sázka do loterie.smiley Kdo nehraje, nevyhraje a s prohrou se tak nějak smířím. Kalkuluju s kurzem 1:2 v neprospěch výhry.

Kýble už brzy přestanou, dostanou jen igelitovou ohrádku.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 15.5.2020 18:34

Tak jak papriky dopadly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.92 (?), 16.5.2020 14:20

Tak už to vypadá, že tžádné noční mrazy už nebudou. Ráno jsem se vydal na zahradu a začal jsem sázet plodovou zeleninu. Začal jsem tím jednodušším, paprikami. Mám jen jedenáct odrůd a tak s tím vysazením 64 rostin žádný nebyl problém. Horší to bude zítra, kdy začnu s cherry rajčaty (44 rostlin, 30 odrůd). To už budu muset zapisovat každou rostlinu zvlášť. Cedulky mám některé nachystané, ale ty přidám až budu dávat spirály.

           Vladimír

Výsadba paprik
Výsadba paprik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 1.6.2020 14:37
Dobrý den. Máte perfektní domeček pro papriky. Kurňa, že mě to nenapadlo také. Bohužel počasí mi dovolilo v naší kotlině přesazení až teď. Ještě 22.5.nebo 23.5.Jsem měl z rána nějaké desetiny pod nulou. A protože jsem minulý rok spěchal a vše mi zcernalo, letos jsem si počkal. I po rozdani hodně paprik my jich spousty zbylo. Zítra pokud to počasí dovolí se vrhnu na rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika