Papriky 2019



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.132 (?) 
11.1.2019 12:54, zobrazeno: 56781x

Zajímá mne kdy budete vysévat papriky a jaké to budou odrůdy sladké - pálivé.

           Vladfimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 75.106 (?), 11.1.2019 13:38
Papriky som vysiala 8.1. a este nerastu:) Druhy: Cornitos mix, Sweet sunshine, Sweet Romano a Royal Purple Mavras. Vsetko sladke. Palive si uz netrufam, lebo sa mi 2 krat podarilo napriek 20 metrovej vzdialenosti palivych od nepalivych premenit sladke na palive:) A na leco som potom musela kupovat obchodne. Ach jo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 129.206 (?), 11.1.2019 13:57

Vladimíre, ja som zatiaľ vysiala len 3 druhy- Hamík (začína schádzať) SuperAmyF1, a Slovakiu.  Možno vysejem neskôr ešte na von Kurtovszku kapiu a Evu, príp.  Zlatu.Paprikám sa venujem len okrajovo aj to sadím len sladké.

    Eva T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.1.2019 15:32

Taky jsem začal sladkou paprikou. Osvědčila se mi odrůda kapie prodávaná na přelomu roku v Lídlu a Kauflandu. Před týdnem jsem vyjmul semínka (asi 100 ks) a nechal jsem je v perlitu vyklíčit při 25 st. a zastíněná. Dneska jsou vyklíčená a nechám je už na světle. Na rychlení už žádné papriky z prostorových důvodů nechci. V březnu u sousedů vysévají na záhon pod fólii asi 5000 semínek několika odrůd, která za dva týdny doženou lednové papriky za oknem. Určitě mi nějaké sazeničky nechají.

paprika plod, semínka a klíčící rostlinky
paprika plod, semínka a klíčící rostlinky
Papriky v červenci 2018
Papriky v červenci 2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.156 (?), 16.1.2019 17:13

Dnes jsem četl na webu, že nějaký člověk v Tennessee bude pěstovat papriku Hamík od SEMA. Dočetl jsem se také (u toho prodejce od kterého má semena) že její sladkost je 11 -12  °Brix. Kolem poledne jsem byl ve městě a tak jsem si koupil sáček semen i když letos žádné sladké papriky nemíním pěstovat. Ale tuto musím ochutnat. Pěstoval jste ji někdo?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 16.1.2019 17:17

Malá oranžová paprika, ne moc výnosná. Ve skleníku na Vysočině. Nějaká dramatická sladkost se nekonala, to bych si všim. Podle mně jen reklamní tah. Dávat ji nebudu, základ je u mne Amy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 16.1.2019 19:36

Pro mě teda Hamík patří k nejlepším a nejchutnějším paprikám. Každý rok pěstuju několik rostlin. U nás se mu daří spíš venku než ve skleníku, pěstovala jsem ho i v květináči. Další odrůdy Monanta a Eva. Ještě jednou letos zkusím Bajku.

paprika Hamík
paprika Hamík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 16.1.2019 22:09

Nepěstovala jsem Hamíka, ale podobnou odrůdu jsem si přivezla před několika lety z UK, ale je výnosnější a hodně sladká. Říkám ji Mini orange. Bohužel neznám její název, ale semínka si každý rok schovám. Jsou u nás velmi oblíbené jak chutí, tak velikostí (efektní na snídaňovém talíři :)), tak výnosem a jednoduchým pěstováním. Mám je každoročně v truhlíku po třech kusech. Na jednoom keříku jsem měla minulý rok min. 20ks papriček. Dají se také plnit. Semínka mám z minulého roku schovaná, tak pokud by byl zájem, mohu poslat. Na fotce ty nejmenší (viz. foto)

Výsev jsem letos z časových důvodů odsunula na příští týden, i když jsem minulý rok vysévala již 7.1.2018. Každopádně půjdou papričky pod zářivky jako předešlé roky. Budou jak chilli tak sladké. 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 24.1.2019 17:36

Tak se mi dnes podařilo zasít papriky a chilli. Chilli jsem omezila na jemně pálivé a pár pálivých kolem 100tis SHU. Takže šlo do hlíny:

Sladké: Granova, Kaskada, Sandra, Ontara, Topepo Giallo, Colour spectrum mix, Mini orange, Amyka F1, Gourmet, Ramiro.

Chilli: Bird´s eye, Cayenne (Long slim, Thick, klasické), Fresno supreme, Barbere coffe brown, Large red cherry, Black hot hungarian, Pusa Jwala, Banana sweet, Ciliegia piccante (Satan kiss), Super chilli, Pot Balck, Numex Big Jim, Jalapeňo (Conchos, Goliath F1, Numex lemon spice, Telica, Jalastar, Numex primavera, Tam, Farmers, Purple). S těmi Jalapeni jsem to přepískla schválně, jsou výborné chuti a dají se použít jak na gril, plnění, tak při vaření nebo zavařování. Dobře plodící a prospívají i mimo skleník. Asi 20 odrůd jsem se rozhodla letos nepěstovat. Jsou více pálivé a omáček mám dost. 

Výsev 2019
Výsev 2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 24.1.2019 17:56

A šup pod zářivky :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika