Papriky 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?)
12.5.2019 13:13

Dnes dopoledne přestalo chvíli úršet, atak jsem vyrazil na zahradu a zasadil 36 paprik: Antep Aci Dolma, Pálinda, Don Padron, Chocolate cherry, Ilika a Hamík. Doma mám ještě Jalapeňo Farmers a Jalapeňo Maycol, ty snad přidou na řadu zítra. Pro papriky mám nachystán tunel (zatím jen rám), ale nevím jestli na to dám PE folii nebo bílou netkanou. Teď kdy ještě papriky nekvetou se mně zdá lepší ta PE folie. Co si myslíte?

           Vladimír

Konstrukce na tunel
Konstrukce na tunel
Papriky
Papriky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 12.5.2019 13:13

Dnes dopoledne přestalo chvíli úršet, atak jsem vyrazil na zahradu a zasadil 36 paprik: Antep Aci Dolma, Pálinda, Don Padron, Chocolate cherry, Ilika a Hamík. Doma mám ještě Jalapeňo Farmers a Jalapeňo Maycol, ty snad přidou na řadu zítra. Pro papriky mám nachystán tunel (zatím jen rám), ale nevím jestli na to dám PE folii nebo bílou netkanou. Teď kdy ještě papriky nekvetou se mně zdá lepší ta PE folie. Co si myslíte?

           Vladimír

Konstrukce na tunel
Konstrukce na tunel
Papriky
Papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.77 (?), 12.5.2019 15:52
Od te doby kdy kdysi davno u Premka Podlahy v TV predstavili netkanou textilii a ja pro ni hned v pondeli jel do Jizerniho Vtelna na ni nedam dopustit.Nemam ale zadny ram, pokladam ji primo na rajcata i papriky, pouzivam jen pouzity 50 cm dlouhy bidelka z klece od papouska. Vzdy mezi rostliny takze textilie nelezi primo na rostlinach, ale ani to by nevadilo.nemusi se to sundavat, otvirat pri vedru, dest tim projde.na krajich nejaky kameny, pulky cihel atd. Podle pocasi jsou pod tim rajcata i papriky asi do konce kvetna.PE folii nepouzivam snad 25 let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.5.2019 16:47

U sousedů na Balkáně používají zásadně jen PE fólii. V polovině března zasejí venku několik tisíc semínek a fólii nechávají celodenně zakrytou asi do 10. dubna. Od té doby každodenně za slunečného počasí fólii aspoň trochu odhrnují, aby se rostliny nespálily. Postupně vybírají větší sazenice k finální výsadbě do vyvýšených záhonků bez krytu. Kelímky v tomto masovém nasazení nepoužívají. Já je používám, ale sázel jsem po etapách jen asi 120 sazenic, které teď v květnu už nezakrývám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.5.2019 17:12

Dneska jsem si všiml, že na některých rostlinkách venku už mám zelené papričky podobně jako na rajčatech. Ale na sklizeň to ještě dlouho nebude.

Plod papriky
Plod papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alex46 - (14) - 6.180 (?), 18.5.2019 8:02

Pěkné malé papričky, to já jsem si asi před 14 dny všimnul, že v mém folníku se prohání ve velkém množství mravenci, což nevěstí nic dobrého. A zanedlouho se objevily mšice na listech mých paprik. Takže následovalo hubení mravenců a následně postřik proti mšicím. Na první pohled to dopadlo dobře. Mravence i mšice jsem zlikvidoval. Ale asi po týdnu od toho "masakru" vypadají papriky dost uboze - viz fotka. Nevíte někdo co by to mohlo být za další problém? Mám podezření na nějakou houbovou chorobu.A to jsem si myslel, že vypěstuji ekologicky čistou zeleninu. Alex

Postižená paprika
Postižená paprika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 18.5.2019 13:08

Paprika má pouze postižené listy sáním mšic. Až odroste poškozený střed, tak dále už budou listy normální. Mšice je nutno hlídat, někdy je třeba po kratší době postřik zopakovat. Zjistěte, zda jsou zahubeny i mšice v srdíčku rostliny. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.5.2019 19:58

Pro zajímavost přikládám snímek výsadby paprik v Bulharsku do bazénků. Zahrádkáři pěstují klidně i tisíc sazenic, takže je předpěstovávají venku pod fólií. Vysijí v březnu asi 5000 semínek různých odrůd. Sazenice sázejí na konečném stanovišti dost hluboko, ale zato vždy bez kolíků. Zdejší podnebí je prostě paprikové. (Bohužel ne tak docela meruňkové). Někdy mám pocit, že to roste samo. Osobně paprikám moc teoreticky nerozumím a tak jen okukuji, co se děje v okolních zahradách. Možná by to v chladnějších oblastech takto nešlo.

Výsadba paprik z březnového výsevu (BG)
Výsadba paprik z březnového výsevu (BG)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JaRoj - (13) - 53.11 (?), 20.5.2019 11:45
To bílé je nějaké hnojivo? Nevíte? A bazénkem máte na nysli jakoudi stružku? Je to kvůli zalévání? A sázejí po jedné? Vladimír osal, že dází po jedné 60 x 15 cm, dáváte opotu? Já mám tyče od oana Burdy, dsla jsrm je cca 35 cm od sebe 3 řádky 30 cm od sebe, takže oříště adi 60 x 15, ach jo, vždycky čtu rady post. Jarmila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 20.5.2019 23:55

To bílé obsahuje jednak hnojivo a jednak látku proti krtonožkám. Tady se jim říká "popovo prase" (farářovo prasátko). Já (bydlím hned vedle) krtonožky prakticky nemám, protože pěstuji skočec a při výsadbě používám jen kompost. Krtonožky milují hnůj. V ČR se často používá výsadba na vyvýšený záhonek. Tady je snížený. Opravdu se to mnohem rychleji zalévá. Mantinel kolem sazenic tam zůstane po celou sezónu. Nerozhrnuje se. Sazenice jsou vysázeny po dvou a zásadně bez opory. Sází se hluboko. Do poloviny výšky sazenice. Opora pak není potřebná. Výsadba se prováděla prostokořenými sazenicemi ihned po vyjmutí ze záhonku a při poměrně rizikové teplotě, až 31ºC. Všechno se však ujalo. Po výsadbě nejméně tisíc sazeniček zbylo. Ty se rozdají.

Zbylé sazenice
Zbylé sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 20.5.2019 19:06

Letos jdou u nás sázet předpěstované sazenice paprik do bazénků, dokonce bez závlahy z hadice laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika