Papriky 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?)
30.1.2019 7:51

Klubíčko je sladká paprika, Alma by měla být mírně pálivá. SEMO místo ní nabízí papriku Ilika, která by měla být podobná. Pokud jde o to nakládání, tak jsou dva způsoby. Plnit čerstvým zelím nebo zelím kvašeným. Pokud dosáhnu nějaké aspoň trochu slušné úrody, zkusím obojí. Pokud si dobře pamatuji, tak moji rodiče plnili sladké papriky kvašeným zelím, moc mně to jako dítětí nechutnalo. Ale teď to může být jiné.smiley

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 232.120 (?), 27.1.2019 8:00

Zdravím ostatní pěstitele a přidám v letošním roce též příspěvek.S výsevem jsem začal 10.1.předkličováním na vlhkou vatičku a nechal 48h být.Pak šlo osivo do výsevného substrátu se špetkou prosáté kompostovky.Mezi prvními začala vzcházet odrůda kubista, jelikož jsem pořídil čerstvé osivo, pak další a další.Stejně jako v uplynulých letech mám výsev v kuchyni u okna na parapetu a zároveň nad topením, kde mám ještě přes termostat zapojené dohřívání, které mi udržuje teplotu okolo 25°C To vše je zakryto mini folníčkem.Každý zkušený zahrádkář má svoji metodu a toho poučovat nemá význam.Začátečníci se mohou inspirovat mými o dost podrobnějšími popisy v minulých letech, budou-li chtít. J a Olí

papriky 2019
papriky 2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.120 (?), 27.1.2019 8:08

A ještě rostlinky po prvním přesazení.První vlna je v sadbovači 3x6 a o pár dnů později v sadbovači 3x5

papriky 2019
papriky 2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 27.1.2019 9:44

Máte to pěkně udělané.

Já jsem také začal postupně vysévat. Budu mít jedinou sladkou Hamík a jinak všechno pálivé-Pálinda F1, Ilika, Chocolate cherry, Antep Aci Dolma, Don Padron, Jalapeňo farmers, Jalapeňo Maycol, Ancho Poblano, Jalapeňo Chichimera, Pimiento Diomar a Kampanaki.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 29.1.2019 14:59

Také přidám zkušenost s Hamíkem. Vloni jsem měla 10sazenic ve skleníku. Musím ale říct, že jsem na základě reklamy v zahradním centru čekala víc. Plodů sice hodně, ale opravdu malé a ta sladkost, no... nevím. Možná je to i podmínkami pěstování. Sluníčko v létě nejdříve kolem 10hod. Jsme mezi domky. Poslední plody jsem sklízela někdy v listopadu. Letos je vysévat nebudu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.253 (?), 29.1.2019 17:39

 U nás dáváme přednost JABLINĚ zatím nejchutnější paprika co jsem kdy pěstoval.Z mírně pálivích dávám přednost také jablíčkové paprice ALMA.

Ale každý má jiné chutě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 29.1.2019 18:45

Kde jste sehnali tu Alma papriku? Zkoušeli jste ji nakládat se zelím?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 30.1.2019 6:56

Dá se označit odrůda Klubíčko jako Alma paprika? Zkoušel jsem Almy pěstovat několikrát ale velký úspěch jsem s nimi neudělal. Ale jeden to tady pěstuje ve foliáku ve velkým.My si je vždycky v září dovezeme ze Slovenska/Madarska a nakládáme, ale jen na čvtrtiny rozdělené, jak to udělat s tím zelím doma to nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 30.1.2019 7:51

Klubíčko je sladká paprika, Alma by měla být mírně pálivá. SEMO místo ní nabízí papriku Ilika, která by měla být podobná. Pokud jde o to nakládání, tak jsou dva způsoby. Plnit čerstvým zelím nebo zelím kvašeným. Pokud dosáhnu nějaké aspoň trochu slušné úrody, zkusím obojí. Pokud si dobře pamatuji, tak moji rodiče plnili sladké papriky kvašeným zelím, moc mně to jako dítětí nechutnalo. Ale teď to může být jiné.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 30.1.2019 13:31
Tak ALMA je madarsky jablko, takze to neni jedna odruda, tech odrud je vic..nepalive, mirne palive, palive.co vozime z Madarska nebo uz se to da koupit i tady tak to urcite neni plneny kvasenym zelim. Je to zelí jako v calamade.jak to do te papriky ale narvat aby toho zeli tam bylo jako maji oni to nevim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 30.1.2019 15:17

Alma je jméno odrůdy mírně pálivé maďarské papriky, o tom nemůže být pochyb.Je to obdobné jako sladká paprika od SEMA Jablinka u které stejně tak jako u té maďarské odkazuje jméno na tvar papriky. Sladká maďarská se jistě jmenuje jinak. Pokud jde o to jak tam to zelí nacpat, tak se to zelí bude muset napřed marinovat a pak je tam nacpat. Nakonec se to asi zalije nálevem, možná s dekem nebo sterilovat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika