Papriky 2018



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Jirka Va - (20) - 232.120 (?) 
24.12.2017 10:30, zobrazeno: 57520x

Zdravím příznivce pěstování paprik a zakládám nové vlákno na příští rok, který se už u mnohých, jako u nás, připravuje v těchto dnech.Jelikož každým rokem pěstuji okolo 20-ti druhů po pár kusech, je přirozené, že mi osivo stárne a přesluhuje, proto se nesmím divit, že klíčivost jde jaxi trochu o háje.S tím počítám a tak některé osvědčené druhy(Samurai-nyní již Alceo F1),Radůza, OrenyF1,boneta) obnovuji a pořizuji osivo čerstvé.Výborně nám šly odrůdy: Saskia, RubínovaRadmila,Ozarowska, Sandra,Calypso-v těch budeme i nadále pokračovat.To neplatí o odrůdáchEva, Superamy,Corno di toro gialo a Patricie.Tyto buďto nepřesvědčily už při klíčení, růstu nebo výnosu a proto s nimi udělám jednoduchý proces.Dám je naklíčit a vyset dřív, nebo to nic neudělá a bude jasno dřív, než provedu hlavní výsev těch lepších.Taky jsem pořídil přes e-shop pro nás dvě nové odrůdy-Mystery(ranná, žlutá) a Calyfornia Wonder(tlustostěnná červená)Už mám zakoupený substrát pro výsev a množení, ale jako i uplynulých sezónách, budu do něj přidával trošku popela ze dřeva samozřejmě, písku a přesáteho kompostu s tistovkou(aby to drželo vláhu)Prostě se mi to osvědčilo.Samotný substrát se mi jeví jako moc lehoučký a moc rychle vysychá.To je asi tak pro začátek vše.J a Olí

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 187.216 (?), 24.12.2017 11:03

Substrát pro výsev a množení je správně, u mě bez přidání kompostu. Kompost mi zatahuje k mladým rostlinkám neplechu, která způsobuje malým rostlinkám padání, hnilobu kořenového krčku.  Raději 1x za 10 dní přidávám do zálivky panáka lignohumátu.

Sortiment zůstane obvyklý, Rubinova, Slovakia, plodovou kulatou červenou, beraní rohy a nějakou kytku chilli. Skleník nemaje bude zas 120 rostlin zeleninových parikna záhoně, plus tu chilli.       Blíží se to.:)   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.1.2018 5:41

V prosinci jsem nechal v perlitu vyklíčit na zkoušku pár semínek paprik a nechal jsem je po vyklíčení na okně, přikryté mikroténovým sáčkem proti vyschnutí. Bez zalévání a umělého světla přežily 12 nejkratších (bulharských) dní a vypadají k světu. Pokud musíte své sazeničky na dva týdny opustit, pod mikroténem bez zalévání přežijí. 

Paprika
Paprika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 4.1.2018 11:07

Kompost a popel ze dřeva používám při předpěstování paprik též, ale přidávám ho až do substrátu při přepichování paprik do kelímků. Výsevní substrát by měl obsahovat co nejméně živin a možných patogenních bakterií. Zvýšená koncentrace solí zpomaluje klíčení, patogeny mohou klíčící semínka napadnout. Substrát peču v troubě k sterilizaci. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jirka Va - (20) - 232.120 (?), 5.1.2018 7:40

Děkuji za cenné postřehy, ale jelikož mi zatím nikdy v minulosti žádný,,morybundus" sadbu nezdecimoval, postupuji i letos, jak jsem psal. :-) J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bacula - (37) - 18.21 (?), 6.1.2018 23:11

Právě začínám s výsevem chilli, zatím Manzano rocoto red, Galapaneose a Aji charapita. Galapaneose je takový pokus, tyhle divošky jsou náročné na klíčení, tak uvidíme. Letos bych také ráda vyzkoušela vypěstovat v podmínkách středních Čech sladkou kořeninovou papriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 7.1.2018 9:31

Kořeninovou papriku pěstuji po několik let, venku, bez jakýchkoliv ochran folie. Krásně dočervená a to, co zbyde napodzim, na okně pak ještě taky dojde, i z těch jen načervenalých. Odrůdu mám jednak naši běžnou Hodonínskou- všude k dostání, vloni jsem se však utrhla a objednala z Maďarska jejich asi 4 hlavní odrůdy. Tyto jsou v porovnání s naší trochu tmavší v barvě, celkově se mi zdají jako více aromatické. Při mletí jsme je smíchali, výsledek vynikající. Papriku z krámu už nemusím. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jirka Va - (20) - 232.120 (?), 7.1.2018 10:24

Dobrý den.Zajímalo by nás, zda se vyplatí si vypěstovat svoje kořeninové papriky(na usušení a semletí),případně kolik rostlin pro dvoučlenou domácnost?Práce s tím se nelekáme-běžně pěstujeme okolo 50 rostlin paprik zeleninových.Díky za info J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 7.1.2018 10:46

Malá inspirace pro pěstitele kořeninových paprik z Madarska - polovina září 2017. - papriková vesnice Bátya u Kalocsi.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 7.1.2018 12:25

Nemohu hodnotit, zda se vyplatí finančně, to je asi věcí různých názorů. Záleží na čase, chuti pěstovat, možnostech atd. Rozhodně se mi vyplatí z hlediska chuti a vůně, čerstvosti a hlavně vím, co jsem tam namlela. Ponechávám jen nepatrné množství semen. Pro 3 členou rodinu s téměř dením vařením jsem měla cca 70 keřů po dvou rostlinách. Z tohoto množství mi dosud nejméně polovina zbývá usušená ještě nesemletá. Pro dva lidi typuji tak 4O keřů a po jedné sezoně si množství upravíte. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika