Papriky 2018



host - 173.17 (?)
15.1.2018 14:36

Každý máme jiné podmínky. Já mám k dispozici jedno okno a nic víc. Byla by možnost ještě zasklít balkon, ale to je u nás doma neprůchodné. Já si také na ten balkon rád sednu do křesla a pozoruji oblohu. Kdyby byl zasklený, tak už by to nebylo ono. S místem bojuji, ale zatím to zvládám.

                      Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 173.17 (?), 15.1.2018 14:36

Každý máme jiné podmínky. Já mám k dispozici jedno okno a nic víc. Byla by možnost ještě zasklít balkon, ale to je u nás doma neprůchodné. Já si také na ten balkon rád sednu do křesla a pozoruji oblohu. Kdyby byl zasklený, tak už by to nebylo ono. S místem bojuji, ale zatím to zvládám.

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 15.1.2018 13:57

Vladimíre, ty si sa ale rozšupol s tými paprikami! Ja ich naopak na úkor rajčín, obmedzujem, mám vysadené akurát Slovakiu, Superamy F1 a na spestrenie Hamík do kvetináča. Skú si zbudovať na oknách poličky na poschodie, ty sa vždy nejako poradíš.smiley Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 15.1.2018 14:40

Takhle to u mě vypadá každé jaro za oknem (162 ks).

                    Vladimír

Sazenice
Sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 15.1.2018 14:44

Dal jsem špatnou fotku. Na ní jsou některé rostlinky ještě po čtyřech, takže je jich tam víc jak 200 ks. Později to vypadá takto.

Vladimír

Sazenice
Sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 16.1.2018 18:23

Vladimíre, ale to fakt není jen původní parapet, že? Taky asi budu muset parapety rozšířit. Můžeš mi poradit, jak to udělat co nejjednodušeji? A aby to bylo skládací nebo odstranitelné.

Dík.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 16.1.2018 18:46

Něco jsem se snažil vymyslet ne prosklenou lodžii, kterou využívám jako pěstírnu sazenic.  Základem jsou 3 sklopné konzole, na nich plastový okenní parapet největší šířky jakou jsem v hornbachu sehnal


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 17.1.2018 6:18

Materiál je dřevotříska s upraveným povrchem, kterou jsem získal z likvidace nábytku (určeno do spalovny). Základna je deska o rozměrech 1200 x 540 a na ní jsou dva stupínky (já tomu říkám tribuna) 1200 mm o šířce odpovídající těm zářivkovým krytům. Jednou stranou je tato police položena na parapetu a na druhé straně je podepřena nohou ze stejného materiálu. Polici montuji začátkem března, až mně nestačí jeden zářivkový kryt (pro 54 ks kelímků) na všechny vyseté rostliny. Montáž cca půl hodiny- postavení a zašroubování pár vrutů aku šroubovákem kelímky. Do sklepa odnáším polici v polovině května.
           Vladimír

Okno
Okno
Police
Police
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 14.1.2018 14:21

Díky moc. Už jich 18 leží na buničině a další várka půjde do výsevového substrátu. Ale spíš na povrch. Mám tu výhodu, že mám místa na oknech dost, takže každá dostane svůj kelímek. Jak dlouho jim to tak trvá než začnou klíčit? Mám 3 odrůdy, Balkonovku, Lungy a Slovakiu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 152.243 (?), 14.1.2018 14:33

V tom případě mi uniká smysl, proč klíčení na buničině a na povrchu substrátu. Proč je prostě nezasadíte do substrátu a nenecháte normálně vyrůst, když máte dostatek místa a dostatek času? Jasně, je to jedno a vaše věc, jen mi to vrtá hlavou, co člověka vede k tomu, že si to zbytečně komplikuje, když to jde s úplně stejným výsledkem jednoduše. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 14.1.2018 15:12

Balkonovku jsem pěstovala před lety ve skleníku, šlo o nevzrůstnou odrůdu s jehlancovitými plody se silnou stěnou. Byla jsem s ní spokojená. V poslední době mi vyhovují hybridní odrůdy fy SEMO, loni jsem zakoupila semínka v balení po 1 g, mám na několik let dopředu. Včera jsem provedla první výsev Slávy F1 a Taminy F1. Až vzejdou, vyseju další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika