Papriky 2018



host - 33.3 (?)
13.1.2018 21:17

konecne neco o paprikach   paprika balkonovka je velmi vynosna   i kdyz nadmorka vyska 570 m je u vas     budete spokojeny je io maly venkovni kerik bohate plodici svetle zlute plody velmi brzy plodi    do foliaku bych nasadil saskia  rubika kubista  jsou t o velke kvadraticke papriky     vasek5

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.4.2018 10:32

U nás je o hodinu víc, ale svátky budou až za týden. Tedy normální čas pro zahrádkáře. Na posekání plevele už je pozdě. Včely by mě tam nepustily. Tak až zase v noci.

Když jsme u těch paprik, takhle dnes vysévali u sousedů papriková semínka venku pod fólii. Za měsíc půjdou na konečné stanoviště. Předpěstování v kelímcích je v tomto počtu nereálné.

Výsev paprik, Bulharsko 1.4.2018
Výsev paprik, Bulharsko 1.4.2018
Výsev 2
Výsev 2
Medonosný plevel
Medonosný plevel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
barcasss - (1) - 241.248 (?), 10.1.2018 16:48

Potřebovala bych sehnat osivo paprik Simona (na Slovensku Anthea) neví někdo prosím kde ho sehnat? Zatím jsem bezradná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 10.1.2018 17:20

nevim proc zrovna schanite papriku simonu  ktera byla v prodeji minimalne 8 roku pozpadku    dnes jsou daleko vykonejsi odrudy    taky jsem je pred lety pestoval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.110 (?), 10.1.2018 20:06

obchod tlumacak cz ma v ponuke

Podla mna je to Anthea vynikajuca paprika, spolahliva, odolna a vyborne chuti.

ariadna30@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 13.1.2018 19:10

V blahé nevědomosti paprikového ignoranta, ale s nadšením nad novým nápadem jsem zakoupil 3 odrůdy paprik a tuším, že je čas je vysít. Jsou to Slovakia, Lungy F1 a Balkonovka. Prý jsou velmi rané.

Nechci kupovat perlit, takže uvažuju o vysetí na buničinu v troše vody. Mám šanci, že nějak rozumně vyklíčí? Rajčatům to docela svědčilo. Nebo spíš do klíčivého substrátu, popřípadě na jeho povrch?

Jsem trochu ujetý, ale chci je pěstovat v 570 mnm. Tedy samozřejmě alespoň s foliovníkem. Myslíte, že to Balkonovka zvládne? Podle popisu mám své pochybnosti. A jaké jsou vaše zkušenosti s touto odrůdou? Slovakii a Lungy jsem tu našel, ale o Balkonovce ani slovo. Je to nějaká nová odrůda?

Díky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 13.1.2018 21:17

konecne neco o paprikach   paprika balkonovka je velmi vynosna   i kdyz nadmorka vyska 570 m je u vas     budete spokojeny je io maly venkovni kerik bohate plodici svetle zlute plody velmi brzy plodi    do foliaku bych nasadil saskia  rubika kubista  jsou t o velke kvadraticke papriky     vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 13.1.2018 22:15

V tom to právě je. Rozhoduju se, musím už teď při vysévání, abych si spočítal, kolik semínek které, zda mám risknout těch 570 mnm nebo ji radši nechat na balkóně ve 150 mnm. No, asi zase udělám pokus: zkusím dvě nahoře a ten zbytek z toho, co vzejde, tedy snad většina, zůstane dole. Zvlášť jestli se mi podaří realizovat ten pařníko-skleník na balkoně.

Zatím víc odrůd už nebudu zkoušet. Jsou to moje první papriky v životě, tak se raději budu držet při zemi. Varianty odrůd přijdou na řadu až když se to povede s těmi, co mám.

Díky moc.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 232.119 (?), 14.1.2018 12:50

Dobrý den. Balkonovka je staší, ale slušně výnosná odrůdy firmy Libera. Já papriky nakličuji na plátku buničiny v Petriho miskách, tím vytřídím špatná semena a mohu kontrolovat případnou nákazu.Nakličuji na radiátorech na 3 cm plátcích polystyrenu. Dělám to tak už čtyřicet let. Po naklíčení je sázím do plastových krabiček, povrch substrátu ošetřím fungicidem. Ve fázi prvních pravých lístků přesazuji do kelímků a pak ještě jednou. Mám na to čas, tak se s tím mohu piplat.Není na škodu zalít lignohumátem.MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 14.1.2018 14:03

Také jako Vy paní Marie nakličuji semena v blízkosti radiátoru a naklíčená semena teprve sázím do kelímků. Čťyři do jednoho kelímku rozděleného přepážkami na čtyři díly. Teprve až mám dost místa na parapetu, tak papriky i s kořenovými baly rozesazuji jednotlivě do kelímků. Přesazuji také dvakrát (s vyvinutými děložními lístky a potom jednotlivě do kelímků). Letos budu potřebovat 60 sazenic sladkých paprik a 60 sazenic pálivých paprik. Nevím kam bych těch 120 kelímků dal, když potřebuji mít místo pro cca dalších 120 rajčat. wink

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 232.119 (?), 15.1.2018 13:32

Dobrý den. Byla zde nastolena otázka, proč nakličujeme složitě na buničině. Odpověď byla už v mé první reakci - při event. nákaze mohu rychleji zasáhnout, ale také, přiznám se, že mě nesmírně baví pozorovat zdařilost či nezdařilost klíčení přes sklíčka. Dříve jsem se orientovala na papriky Libera, ale poslední roky jejich semena klíčila bídně, tak rychleji vidím danou situaci.

Jinak - pro p. Vladimíra - potřebuji kolem 200 sazenic - asi 50 chilli pro příbuzné. Ty už mám poprvé přepíchány. Jsou po parapetech a  takovém montovaném pultu do rajčat a do stěhování do celoprosklené lodžie, kde se dá v noci lehce přitápět. Tam se opět smontují police a přibudou okurky. Takže problém s místem naštěstí nemám. Jen se zálivkou, když potřebujeme na víc dní odjet na chalupu. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika