Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Rychle rostoucí živý plot. Vypěstujete maxirychle s minináklady. Více info>

Plodová zelenina > Papriky 2018

Papriky 2018

Mr Bigggg (2244) - xxx.xxx.173.17 (?)
13.3.2018 22:25

Já jsem požádal, já jsem dostal odpověď. Myslím, že vše je OK.

Vladimír

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Papriky 2018

Jirka Va (19) - xxx.xxx.232.120 (?)
24.12.2017 10:30, počet návštěv: 24448
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím příznivce pěstování paprik a zakládám nové vlákno na příští rok, který se už u mnohých, jako u nás, připravuje v těchto dnech.Jelikož každým rokem pěstuji okolo 20-ti druhů po pár kusech, je přirozené, že mi osivo stárne a přesluhuje, proto se nesmím divit, že klíčivost jde jaxi trochu o háje.S tím počítám a tak některé osvědčené druhy(Samurai-nyní již Alceo F1),Radůza, OrenyF1,boneta) obnovuji a pořizuji osivo čerstvé.Výborně nám šly odrůdy: Saskia, RubínovaRadmila,Ozarowska, Sandra,Calypso-v těch budeme i nadále pokračovat.To neplatí o odrůdáchEva, Superamy,Corno di toro gialo a Patricie.Tyto buďto nepřesvědčily už při klíčení, růstu nebo výnosu a proto s nimi udělám jednoduchý proces.Dám je naklíčit a vyset dřív, nebo to nic neudělá a bude jasno dřív, než provedu hlavní výsev těch lepších.Taky jsem pořídil přes e-shop pro nás dvě nové odrůdy-Mystery(ranná, žlutá) a Calyfornia Wonder(tlustostěnná červená)Už mám zakoupený substrát pro výsev a množení, ale jako i uplynulých sezónách, budu do něj přidával trošku popela ze dřeva samozřejmě, písku a přesáteho kompostu s tistovkou(aby to drželo vláhu)Prostě se mi to osvědčilo.Samotný substrát se mi jeví jako moc lehoučký a moc rychle vysychá.To je asi tak pro začátek vše.J a Olí

Připojit reakci   

Papriky 2018

host - xxx.xxx.187.216 (?)
24.12.2017 11:03
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Substrát pro výsev a množení je správně, u mě bez přidání kompostu. Kompost mi zatahuje k mladým rostlinkám neplechu, která způsobuje malým rostlinkám padání, hnilobu kořenového krčku.  Raději 1x za 10 dní přidávám do zálivky panáka lignohumátu.

Sortiment zůstane obvyklý, Rubinova, Slovakia, plodovou kulatou červenou, beraní rohy a nějakou kytku chilli. Skleník nemaje bude zas 120 rostlin zeleninových parikna záhoně, plus tu chilli.       Blíží se to.:)   j.c.

Připojit reakci

Papriky 2018

Mimmo (1402) - xxx.xxx.91.93 (?)
4.1.2018 5:41

V prosinci jsem nechal v perlitu vyklíčit na zkoušku pár semínek paprik a nechal jsem je po vyklíčení na okně, přikryté mikroténovým sáčkem proti vyschnutí. Bez zalévání a umělého světla přežily 12 nejkratších (bulharských) dní a vypadají k světu. Pokud musíte své sazeničky na dva týdny opustit, pod mikroténem bez zalévání přežijí. 

Obrázky:
Paprika
Paprika
Připojit reakci

Papriky 2018

Jiřina7 (888) - xxx.xxx.230.1 (?)
4.1.2018 11:07

Kompost a popel ze dřeva používám při předpěstování paprik též, ale přidávám ho až do substrátu při přepichování paprik do kelímků. Výsevní substrát by měl obsahovat co nejméně živin a možných patogenních bakterií. Zvýšená koncentrace solí zpomaluje klíčení, patogeny mohou klíčící semínka napadnout. Substrát peču v troubě k sterilizaci. Jiřina

Připojit reakci

Papriky 2018

5.1.2018 7:40

Děkuji za cenné postřehy, ale jelikož mi zatím nikdy v minulosti žádný,,morybundus" sadbu nezdecimoval, postupuji i letos, jak jsem psal. :-) J.

Připojit reakci

Papriky 2018

Bacula (37) - xxx.xxx.18.21 (?)
6.1.2018 23:11

Právě začínám s výsevem chilli, zatím Manzano rocoto red, Galapaneose a Aji charapita. Galapaneose je takový pokus, tyhle divošky jsou náročné na klíčení, tak uvidíme. Letos bych také ráda vyzkoušela vypěstovat v podmínkách středních Čech sladkou kořeninovou papriku.

Připojit reakci

Papriky 2018

Vlasta L. (38) - xxx.xxx.234.228 (?)
7.1.2018 9:31

Kořeninovou papriku pěstuji po několik let, venku, bez jakýchkoliv ochran folie. Krásně dočervená a to, co zbyde napodzim, na okně pak ještě taky dojde, i z těch jen načervenalých. Odrůdu mám jednak naši běžnou Hodonínskou- všude k dostání, vloni jsem se však utrhla a objednala z Maďarska jejich asi 4 hlavní odrůdy. Tyto jsou v porovnání s naší trochu tmavší v barvě, celkově se mi zdají jako více aromatické. Při mletí jsme je smíchali, výsledek vynikající. Papriku z krámu už nemusím. V.L.

Připojit reakci

Papriky 2018

7.1.2018 10:24

Dobrý den.Zajímalo by nás, zda se vyplatí si vypěstovat svoje kořeninové papriky(na usušení a semletí),případně kolik rostlin pro dvoučlenou domácnost?Práce s tím se nelekáme-běžně pěstujeme okolo 50 rostlin paprik zeleninových.Díky za info J a Olí

Připojit reakci

Papriky 2018

Honza z Polabí (144) - xxx.xxx.167.137 (?)
7.1.2018 10:46

Malá inspirace pro pěstitele kořeninových paprik z Madarska - polovina září 2017. - papriková vesnice Bátya u Kalocsi.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

Vlasta L. (38) - xxx.xxx.234.228 (?)
7.1.2018 12:25

Nemohu hodnotit, zda se vyplatí finančně, to je asi věcí různých názorů. Záleží na čase, chuti pěstovat, možnostech atd. Rozhodně se mi vyplatí z hlediska chuti a vůně, čerstvosti a hlavně vím, co jsem tam namlela. Ponechávám jen nepatrné množství semen. Pro 3 členou rodinu s téměř dením vařením jsem měla cca 70 keřů po dvou rostlinách. Z tohoto množství mi dosud nejméně polovina zbývá usušená ještě nesemletá. Pro dva lidi typuji tak 4O keřů a po jedné sezoně si množství upravíte. V.L.

Připojit reakci

Papriky 2018

7.1.2018 13:00

Začínám s pěstováním pálivých papriček. Dostal jsem semena různě pálivých paprik od kamaráda, semen je dost, takže jsem klíčení nějak neřešil  (Pimienta Dioma, Do Pádron, 7 Pot Jonah yellow,..). Ale ve čtvrtek jsem si objednal semena dalších odrůd a tam už je pouze po deseti semínkách a byl bych nerad, kdybych s nimi neuspěl (Jalapeňo farmers, Jalapeňo Maylon, Antep Aci Dolma a Ancho Pobblano). Proto se ptám při jaké teplotě necháváte klíčit vaše pálivé papričky.

Vladimír

PS.: Na internetu jsem našel, že optimální teplota pro klíčení sladkých paprik je 25 °C a pro papriky pálivé 29°C (dle studie na universitě Oregon). A to je můj problém, chodím po bytě s Dataloggerem a nikde nemám teplotu blížící se 29 °C. Zatím jsem našel jedno místo, kde je teplota cca 27 °C (na přívodu teplé vody do radiátoru). Tak to zkusím tam. Pochopitelně papričky klíčí i v nižších teplotách, jen čas do vyklíčení se prodlužuje.

Připojit reakci

Papriky 2018

pkovarik (1353) - xxx.xxx.180.36 (?)
7.1.2018 13:52

Jak rajčata, tak papriky, nechávám klíčit na parapetu okna při pokojové teplotě. Takže tam bude tak 20°C. Vždy vše do pár dní vyklíčí.

Co se týče pálivých paprik (loni to byly Scotch Bonnet), tak ty rostou (i dozrávají) oproti jiným pomaleji, takže vyšší teplota je pro ně evidentně vítána.

PS: Nechcete i tyto? Jejich semínek mám nespotřebovatelně. wink

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.173.17 (?)
7.1.2018 14:41

Díky, pro letošek toho budu mít asi dost. Možná se ozvu v průběhu léta, že bch je měl na rok 2019.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.191.123 (?)
7.1.2018 11:24

Já osobně papriky vysévám do perlitu. Stejně jako zakladatel vlákna vysévám cca 20 odrůd po pár kusech, některé neklíčí nebo klíčí velmi dlouho a neochotně. Pařeniště na okně s perlitem vyplním vodou a nemusím řešit zálivku ani riziko proschnutí (u ostatních výsevů do substrátu se mi to bohužel kvůli nedostatku času často vymstí). Perlit ve vodě stát může, na rozdíl od běžného substrátu kde dochází k plesnivění při přelití. Rostlinkám tato pseudohydroponie nevadí, po vyklíčení "žijí z vody" velmi krátce, přesazuji je po pár dnech už do vlastních bytečků. Navíc samotné přesazování je snadné - jdou lehce vytáhnout ven a ostatní menší mohou v perlitu dál zůstat a klíčit/dorůstat průběžně, vytažení větších rostlin jim nepoškozuje jejich kořeny. 

PS: Tak pěkný kořenový systém jako v perlitu žádná substrátem vyklíčená paprika nemá.

Tento postup ale dělám jen s paprikami.

Připojit reakci

Papriky 2018

27.3.2018 19:04

Moje prosincové sazeničky už mají sem tam plody. Bohužel špatně opylené a proto křivé. K výsadbě v květnu jsem vyséval větší množství semínek až v březnu. V pařeništi to snad do poloviny května stihnou.

Obrázky:
Papriky za oknem
Papriky za oknem
Připojit reakci

Papriky 2018

Milan HP (292) - xxx.xxx.6.138 (?)
31.3.2018 23:42

Mimmo, říkáte špatně opylené. Moje Slovakie a i Lungy už mají nasazeno na květ a tak chci být předem připraven. Co je potřeba udělat k správnému opylení květů paprik? Zatím jsou stále ještě v bytě, ale brzo půjdou, alespoň některé, do balkonovníku: takový polykarbonátový koutek, vyhřívaný a s možností přisvětlování. Na ven pak nechám ty nejmenší, ale i ty už nejspíš budou mít květy v době po Zmrzlících.

Díky za radu.

Milan. 

Připojit reakci

Papriky 2018

1.4.2018 6:30

Bez vhodných nástrojů neumí netrénovaný člověk opýlit květ tak dobře jako hmyz. U paprik za oknem jsem si všiml, že se pyl dobře uvolňuje až když už květ uvadá. Pyl je přitom v suchu plně funkční i déle. Zkoušel jsem přenést pyl z čerstvě rozvinutého květu na bliznu. Jenže to vypadalo, že se zatím nic neuvolňuje. Nevím, kolik pylových zrnek se na bliznu musí přenést. Ale je možné, že každé budoucí semínko potřebuje ke svému vzniku své pylové zrnko. Bohužel nemám tak dokonalý zrak, abych posoudil dostatečnost opylování bez lupy. Tak se stalo, že část semínek nevznikne a plod je na jedné straně málo vyvinutý. Stává se mi to i venku za deštivého počasí nebo u cuket pod polykarbonátem. Proto bych doporučil jemný štětec s černými chloupky, na nichž je žlutý pyl vidět. Vybral bych pak starší květ, z něhož bych pyl roznesl.

Obrázky:
Cuketa asi špatně opylená (listopad 2017)
Cuketa asi špatně opylená (listopad 2017)
Připojit reakci

Papriky 2018

1.4.2018 6:46

Nejlepší na opylení je stejně jako u rajčat vibrační kartáček na zuby. 

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

1.4.2018 10:35

Vladimíre, a jak se s tím pak zachází? Kartáčky mají dost tvrdé chlupy, nepoškodí to bliznu? Jsem ochoten si ten kartáček pořídit (na zuby mi to bylo líto), ale jaký? Dík za radu.

Milan

Připojit reakci

Papriky 2018

1.4.2018 16:52

To je nepochopení. Jde jen o to, že se využije těch vibrací, část kartáčku která vibruje se přiloží k rostlině a tato začne také vibrovat a to stačí k opylení. K opylení rajčat a paprik venku stačí vítr, není třeba žádný hmyz. Stavba květu papriky a rajčete je totiž taková, že většinou celá blizna je doslova obalená tyčinkami s pylem a tak zatřesení stačí, aby pyl ulpěl na blizně. Nějakým přenášením pylu může dojít k poškození blizny s možným následkem deformace plodu. Ale také stačí občas poklepat rostlinou, je to levnější.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

1.4.2018 18:44

Takže to, co se mi osvědčilo u rajčat, tedy foukání do květenství, by mělo stačit i u paprik? V tom už jsem vycvičenej.laugh

Díky.

Milan

Připojit reakci

Papriky 2018

1.4.2018 19:04

Podívejte se, jak vypadá květ a jak jsou tyčinky daleko od blizny. Nevylučuji, že se to povede, ale ta vzdálenost není zanedbatelná. Blizna je o dost výše.

Obrázky:
Květ papriky
Květ papriky
Připojit reakci

Papriky 2018

2.4.2018 5:27

Toto píše Ing.Prášil ze SEMO:

pěstování v uzavřené místnosti může být problémem nedostatku opylovačů i pohybu rostlin větrem. Jiný problém se s Vámi zaslaných informací bohužel určit nedá. Uváděná teplota nebude problémem. A pozor, při ručním opylování může dojít byť i k nepatrnému poškození blizny, které má za následek upadnutí květu. Zkuste příště rostlinami v odpoledních hodinách lehce zatřepat.

Také si myslím, když se s tím květem zatřepe, tak pyl bude padat dolů a to asi k opylení stačí. Možná se mýlím, ale květ papriky je vždy v té poloze jak je na výše uvedeném obrázku, asi nikdy nemíří vzhůru. Já jsem nikdy problémy s opylením paprik doma neměl, nikdy jsem se nesnažil nějak pomoci opylování, spíš jsem se snažil všchny nasazené plody a květy při výsadbě vyštípnout.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

Eva T. (339) - xxx.xxx.95.36 (?)
2.4.2018 7:22

Papriky sú na okraji môjho záujmu, ale vysaiala som v decembri 2 odrody- Slovakiu a Hamík, nevenovala som sa im tak ako rajčinám, po 2 som z nich presadila do väčších kvetináčov, sú stále na východnom okne, možno som s nimi sem-tam potriasla, Slovakia pekne nahadzuje plody, Hamíkovi diteraz kvety vždy opadli, možno to je aj na odrode(inak prvé kvety vylamujem, pre spevnenie rastliniek.) Eva T.

Obrázky:
Slovakia
Slovakia
Plod Slovakie
Plod Slovakie
Připojit reakci

Papriky 2018

2.4.2018 22:11

Takže ten štěteček je jistota. Napadá mne ale, že při tom mohu poškodit bliznu. Co takhle je za teplého počasí - tady teď má být hezky - vyšoupnout na balkon na nějakou tu hodinku? Větru tady v údolí je vždycky dost, někdy až příliš. Ten vibrační kartáček mi přijde trochu nákladný.

Díky.

Milan

Připojit reakci

Papriky 2018

3.4.2018 5:26

Podívejte se na včelu nebo čmeláka, jak jsou při opylování agresivní. Ale mají jemné chloupky. Blizna se snad jen tak nepoškodí, pokud je povrch měkký. Já jsem však nakonec utrhl jednu zralou tyčinku a dotkl jsem se prašníkem několika blizen. Úspěch zaručen. 

Připojit reakci

Papriky 2018

1.4.2018 10:18

Díky moc.

Milan

P.S. Vy jste ranní ptáče, že?

Připojit reakci

Papriky 2018

1.4.2018 10:32

U nás je o hodinu víc, ale svátky budou až za týden. Tedy normální čas pro zahrádkáře. Na posekání plevele už je pozdě. Včely by mě tam nepustily. Tak až zase v noci.

Když jsme u těch paprik, takhle dnes vysévali u sousedů papriková semínka venku pod fólii. Za měsíc půjdou na konečné stanoviště. Předpěstování v kelímcích je v tomto počtu nereálné.

Obrázky:
Výsev paprik, Bulharsko 1.4.2018
Výsev paprik, Bulharsko 1.4.2018
Výsev 2
Výsev 2
Medonosný plevel
Medonosný plevel
Připojit reakci

Papriky 2018

barcasss (1) - xxx.xxx.241.248 (?)
10.1.2018 16:48

Potřebovala bych sehnat osivo paprik Simona (na Slovensku Anthea) neví někdo prosím kde ho sehnat? Zatím jsem bezradná

Připojit reakci

Papriky 2018

ivap (713) - xxx.xxx.243.114 (?)
10.1.2018 16:57

Máte to v soukromé zprávě

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.33.3 (?)
10.1.2018 17:20

nevim proc zrovna schanite papriku simonu  ktera byla v prodeji minimalne 8 roku pozpadku    dnes jsou daleko vykonejsi odrudy    taky jsem je pred lety pestoval

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.97.110 (?)
10.1.2018 20:06

obchod tlumacak cz ma v ponuke

Podla mna je to Anthea vynikajuca paprika, spolahliva, odolna a vyborne chuti.

ariadna30@azet.sk

Připojit reakci

Papriky 2018

13.1.2018 19:10

V blahé nevědomosti paprikového ignoranta, ale s nadšením nad novým nápadem jsem zakoupil 3 odrůdy paprik a tuším, že je čas je vysít. Jsou to Slovakia, Lungy F1 a Balkonovka. Prý jsou velmi rané.

Nechci kupovat perlit, takže uvažuju o vysetí na buničinu v troše vody. Mám šanci, že nějak rozumně vyklíčí? Rajčatům to docela svědčilo. Nebo spíš do klíčivého substrátu, popřípadě na jeho povrch?

Jsem trochu ujetý, ale chci je pěstovat v 570 mnm. Tedy samozřejmě alespoň s foliovníkem. Myslíte, že to Balkonovka zvládne? Podle popisu mám své pochybnosti. A jaké jsou vaše zkušenosti s touto odrůdou? Slovakii a Lungy jsem tu našel, ale o Balkonovce ani slovo. Je to nějaká nová odrůda?

Díky.

Milan HP

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.33.3 (?)
13.1.2018 21:17

konecne neco o paprikach   paprika balkonovka je velmi vynosna   i kdyz nadmorka vyska 570 m je u vas     budete spokojeny je io maly venkovni kerik bohate plodici svetle zlute plody velmi brzy plodi    do foliaku bych nasadil saskia  rubika kubista  jsou t o velke kvadraticke papriky     vasek5

Připojit reakci

Papriky 2018

13.1.2018 22:15

V tom to právě je. Rozhoduju se, musím už teď při vysévání, abych si spočítal, kolik semínek které, zda mám risknout těch 570 mnm nebo ji radši nechat na balkóně ve 150 mnm. No, asi zase udělám pokus: zkusím dvě nahoře a ten zbytek z toho, co vzejde, tedy snad většina, zůstane dole. Zvlášť jestli se mi podaří realizovat ten pařníko-skleník na balkoně.

Zatím víc odrůd už nebudu zkoušet. Jsou to moje první papriky v životě, tak se raději budu držet při zemi. Varianty odrůd přijdou na řadu až když se to povede s těmi, co mám.

Díky moc.

Milan HP

Připojit reakci

Papriky 2018

Kšely (207) - xxx.xxx.232.119 (?)
14.1.2018 12:50

Dobrý den. Balkonovka je staší, ale slušně výnosná odrůdy firmy Libera. Já papriky nakličuji na plátku buničiny v Petriho miskách, tím vytřídím špatná semena a mohu kontrolovat případnou nákazu.Nakličuji na radiátorech na 3 cm plátcích polystyrenu. Dělám to tak už čtyřicet let. Po naklíčení je sázím do plastových krabiček, povrch substrátu ošetřím fungicidem. Ve fázi prvních pravých lístků přesazuji do kelímků a pak ještě jednou. Mám na to čas, tak se s tím mohu piplat.Není na škodu zalít lignohumátem.MH

Připojit reakci

Papriky 2018

14.1.2018 14:03

Také jako Vy paní Marie nakličuji semena v blízkosti radiátoru a naklíčená semena teprve sázím do kelímků. Čťyři do jednoho kelímku rozděleného přepážkami na čtyři díly. Teprve až mám dost místa na parapetu, tak papriky i s kořenovými baly rozesazuji jednotlivě do kelímků. Přesazuji také dvakrát (s vyvinutými děložními lístky a potom jednotlivě do kelímků). Letos budu potřebovat 60 sazenic sladkých paprik a 60 sazenic pálivých paprik. Nevím kam bych těch 120 kelímků dal, když potřebuji mít místo pro cca dalších 120 rajčat. wink

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

Kšely (207) - xxx.xxx.232.119 (?)
15.1.2018 13:32

Dobrý den. Byla zde nastolena otázka, proč nakličujeme složitě na buničině. Odpověď byla už v mé první reakci - při event. nákaze mohu rychleji zasáhnout, ale také, přiznám se, že mě nesmírně baví pozorovat zdařilost či nezdařilost klíčení přes sklíčka. Dříve jsem se orientovala na papriky Libera, ale poslední roky jejich semena klíčila bídně, tak rychleji vidím danou situaci.

Jinak - pro p. Vladimíra - potřebuji kolem 200 sazenic - asi 50 chilli pro příbuzné. Ty už mám poprvé přepíchány. Jsou po parapetech a  takovém montovaném pultu do rajčat a do stěhování do celoprosklené lodžie, kde se dá v noci lehce přitápět. Tam se opět smontují police a přibudou okurky. Takže problém s místem naštěstí nemám. Jen se zálivkou, když potřebujeme na víc dní odjet na chalupu. MH

Připojit reakci

Papriky 2018

15.1.2018 14:36

Každý máme jiné podmínky. Já mám k dispozici jedno okno a nic víc. Byla by možnost ještě zasklít balkon, ale to je u nás doma neprůchodné. Já si také na ten balkon rád sednu do křesla a pozoruji oblohu. Kdyby byl zasklený, tak už by to nebylo ono. S místem bojuji, ale zatím to zvládám.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

Eva T. (339) - xxx.xxx.134.41 (?)
15.1.2018 13:57

Vladimíre, ty si sa ale rozšupol s tými paprikami! Ja ich naopak na úkor rajčín, obmedzujem, mám vysadené akurát Slovakiu, Superamy F1 a na spestrenie Hamík do kvetináča. Skú si zbudovať na oknách poličky na poschodie, ty sa vždy nejako poradíš.smiley Eva T.

Připojit reakci

Papriky 2018

15.1.2018 14:40

Takhle to u mě vypadá každé jaro za oknem (162 ks).

Vladimír

Obrázky:
Sazenice
Sazenice
Připojit reakci

Papriky 2018

15.1.2018 14:44

Dal jsem špatnou fotku. Na ní jsou některé rostlinky ještě po čtyřech, takže je jich tam víc jak 200 ks. Později to vypadá takto.

Vladimír

Obrázky:
Sazenice
Sazenice
Připojit reakci

Papriky 2018

16.1.2018 18:23

Vladimíre, ale to fakt není jen původní parapet, že? Taky asi budu muset parapety rozšířit. Můžeš mi poradit, jak to udělat co nejjednodušeji? A aby to bylo skládací nebo odstranitelné.

Dík.

Milan HP

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.187.216 (?)
16.1.2018 18:46

Něco jsem se snažil vymyslet ne prosklenou lodžii, kterou využívám jako pěstírnu sazenic.  Základem jsou 3 sklopné konzole, na nich plastový okenní parapet největší šířky jakou jsem v hornbachu sehnal

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

17.1.2018 6:18

Materiál je dřevotříska s upraveným povrchem, kterou jsem získal z likvidace nábytku (určeno do spalovny). Základna je deska o rozměrech 1200 x 540 a na ní jsou dva stupínky (já tomu říkám tribuna) 1200 mm o šířce odpovídající těm zářivkovým krytům. Jednou stranou je tato police položena na parapetu a na druhé straně je podepřena nohou ze stejného materiálu. Polici montuji začátkem března, až mně nestačí jeden zářivkový kryt (pro 54 ks kelímků) na všechny vyseté rostliny. Montáž cca půl hodiny- postavení a zašroubování pár vrutů aku šroubovákem kelímky. Do sklepa odnáším polici v polovině května.
           Vladimír

Obrázky:
Okno
Okno
Police
Police
Připojit reakci

Papriky 2018

14.1.2018 14:21

Díky moc. Už jich 18 leží na buničině a další várka půjde do výsevového substrátu. Ale spíš na povrch. Mám tu výhodu, že mám místa na oknech dost, takže každá dostane svůj kelímek. Jak dlouho jim to tak trvá než začnou klíčit? Mám 3 odrůdy, Balkonovku, Lungy a Slovakiu.

Milan HP

Připojit reakci

Papriky 2018

pkovarik (1353) - xxx.xxx.152.243 (?)
14.1.2018 14:33

V tom případě mi uniká smysl, proč klíčení na buničině a na povrchu substrátu. Proč je prostě nezasadíte do substrátu a nenecháte normálně vyrůst, když máte dostatek místa a dostatek času? Jasně, je to jedno a vaše věc, jen mi to vrtá hlavou, co člověka vede k tomu, že si to zbytečně komplikuje, když to jde s úplně stejným výsledkem jednoduše. wink

Připojit reakci

Papriky 2018

Jiřina7 (888) - xxx.xxx.230.1 (?)
14.1.2018 15:12

Balkonovku jsem pěstovala před lety ve skleníku, šlo o nevzrůstnou odrůdu s jehlancovitými plody se silnou stěnou. Byla jsem s ní spokojená. V poslední době mi vyhovují hybridní odrůdy fy SEMO, loni jsem zakoupila semínka v balení po 1 g, mám na několik let dopředu. Včera jsem provedla první výsev Slávy F1 a Taminy F1. Až vzejdou, vyseju další.

Připojit reakci

Papriky 2018

14.1.2018 15:28

Tím si právě, po zkušenostech s rajčaty, nejsem jist. Tedy že výsledek bude stejný. Takhle mám kontrolu a mohu si i vybírat ty nejsilnější. U rajčat mi jasně takhle na povrchu vyšla vyšší klíčivost. A možná je to iracionální, ale ten pohled na kelímky, ve kterých se nadočekávání dlouho nic neděje, mne netěší. Zažil jsem si to s rajčaty. Ale nemám to srdce je vyhodit, takže zbytečně zabírají místo. A čas? Co je čas pro důchodce, byť pracujícího?

Milan HP

Připojit reakci

Papriky 2018

14.1.2018 15:54

Já jsem vyséval 4.1. Pimiento Najerano Rojo a Českou ranou. 9.1. byla semena naklíčená a zasypal jsem je. Dnes 14.1. už je jich polovina venku. Klíčení při cca 25 °C.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

14.1.2018 19:14

Čili v podstatě stejně jako rajčata, že?

Mám takový dotaz, logicky si na něj odpovídám sám kladně, ale logická odpověď není vždycky ta skutečná. Je rychlost klíčení nějakým vodítkem k ranosti odrůdy? Třeba ve srovnání s jinými? A jsou ty Tvoje rané? Nejen u paprik, ale i u rajčat. Tedy pochopitelně za stejných podmínek.

Milan HP

Připojit reakci

Papriky 2018

14.1.2018 22:57
Papriky nakličuji v kokosovém substrátu. Zabalím do mikroténového sáčku a celé je to položené na akvárku. Je tam stabilní teplota, bez průvanu. Zatím klíčím chinnesky, na annumky mi přijde ještě brzy.
Připojit reakci

Papriky 2018

15.1.2018 7:51

Rychlost klíčení semen nemá žádný vztah s označením odrůdy jako rané. U plodových zelenin se ranost označuje podle toho, jak dlouho trvá než z opyleného květu vyroste zralý plod. U nás se používají termíny- velmi raný, raný, poloraný, atd. V cizině je často používáno označení DTM (days to maturity) např. DTM raných rajčat je okolo 50- 60 dní. DTM pozdních jako takového San Marzana je cca 80 dní a více. Papriky moc nepěstuji, a ani nevím jestli se u nich DTM používá.

Moje Česká raná je stará česká odrůda. Jestli je opravdu tak raná, budu muset teprve posoudit. Tehdy asi byla jednou z nejranějších, ale jak je tomu nyní, kdy se u nás pěstuje plno nových hybridních odrůd nevím.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

Honza z Polabí (144) - xxx.xxx.167.137 (?)
16.1.2018 13:24

Já to dělám klasicky-nějaký kelímek, výsevní substrát, semínka ca 5 mm hluboko odhadem, postříkám vodou, přehodím igelitový pytlík a dám na prkýnko přímo na topení. Myslím, že teplo je velmi důležité, ne to dát někam na ledničku, říkával prof.Meisl už před možná 20ti lety u Podlahy. Do týdne jsou venku, potom pochopitelně na světlo. Osvědčilo se mi dát každou odrůdu extra do kelímku, protože doba než vylezou je různá a když jsem jich měl vedle sebe víc, jedny už chtěly na světlo a druhý by byly ještě rády za spodní teplo. To všechno - u rajčat i paprik - až první týden v únoru. První sklízím Berosy každý rok do konce května ve foliáku. Takže úplně jednoduše.

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.138.131 (?)
18.1.2018 8:07

Tak se po dlouhé době také připojuji.U mě už je dílo též hotovo.

Hlavní odrůdou, která mi jde nejlépe, je už tři roky Corno di Torro Giallo, také mám něco málo D di T Rosso, Pimiento Najerano Rojo, Lednická,Almapaprika, Semaroh,Artist, Pálivec,Eva, Ruský kozí roh, Maxitiroh,několik druhů z vybraných semen z koupených plodů typu Ramiro, také různé kapie a běloplodé zeleninové papriky z koupených plodů... z chilli letos jen Pimiento de Padron, jsou skvělé na pečení a plnění, ne moc etra pálivé.

S výsevem se nepárám-do substrátu/letos obyč univerzál, pak přihnojím/,do každého kelímku 4 semena a je to.Klíčím při 23st.

Připojit reakci

Papriky 2018

30.1.2018 18:15

Tak klíčení paprik jsem už ukončil. Všechno klíčilo perfektně. Mám teď problém s tím, co z toho co vyklíčilo mám dopěstovat pro výsadbu.
Pálivé papriky:
Pimiento Diomar, Aji Lemon Drop, 7 Pot Jonah Yellow, Don Padron, Jalapeňo farmers, Ancho Poblano, Jalapeňo Maylon, Antep Aci Dolma, Cheiro Rexa, Fatalii White, Jalapeňo Chichimeca, Ring of Fire, Chocolate cherry, Czech Black, Aji Cristal a Guindila Vasca.
Sladké papriky:
Pimiento Najerano Rojo, Marinin Yazachok, Corno di Toro orange a Doux Tres Long des Landes
Letos asi vynechám můj oblíbený Beros. Asi pro něho nebudu mít na zahradě žádné místo.
           Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

dara1111 (17) - xxx.xxx.254.177 (?)
30.1.2018 19:32

Mám stejný problém, vybrat kolik a co. Pěkně se zadařilo. Chili a sladké papriky už druhý rok pěstuji sazenice pod lampami a je to pohoda. Darina P.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.138.131 (?)
30.1.2018 19:40

Tak u mě ještě nějaké odrůdy dokličují, použila sem i stará semena... trvalo to tedy déle.Vypadá to, že toho bude až až, něco asi ani nevyužiji.Včera sem ještě přikoupila odrůdu Monanta, byla ve slevě, tak sem ještě také vysela.

Počítám koncem unora ještě s odrůdou Lednická a Artist, jsou velmi ranné a hodně rychle rostou, a dlouhé předpěstování způsobovalo zakrnění sazenic v kelímku.         Kateřina Š.

Připojit reakci

Papriky 2018

30.1.2018 22:39

Paní Darino, jaké používáte lampy a jakého příkonu? Snažím se zjistit, kolik přisvětlování je potřeba, ať už u rajčat či paprik. Vím, záleží na místních podmínkách a počasí, ale chtěl bych najít nějaký princip. Přisvětluji rajčatům, doma, a někdy mám pocit, že moc. Bíle i červenomodře. Bílé příkony jsou tak 30W (ale mám i 50W reflektor, zatím nepoužitý), čm je na vyšší úrovni: 54W každá žárovka. Všechno LED zdroje. Pocitově si myslím, že čm světlo je účinnější.

Díky za radu.

Milan HP

Připojit reakci

Papriky 2018

2.3.2018 17:51

Dobrý den pane Milane, omlouvám se za pozdní reakci, ale dlouho jsem tady nebyla. Můžu říci, že osvětlení kolik a jaké jsem moc neřešila. Šli jsme s Manželem do Grow shopu, paní poradila, my jsme nainstalovali a už druhým rokem pěstujeme. Máme trubice a na tom odrazovou folii. Vůbec nepříjdou na denní světlo. 

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

3.3.2018 21:38

Tak teď trochu tápu: vůbec nepřijdou na denní světlo nebo ve tmě předpěstuje sazenice, které pak jdou ven? Ať tak či tak, je to skvělé. Já jen mám mizerné denní světelné podmínky, takže pouze přisvětluju sazenicím rajčat, ovšem z některých už jsou kvetoucí rostliny, takže asi zůstanou doma jako ve skleníku. Jen několik. Ostatní snad půjdou do skleníko-pařníku na balkoně - tedy pokud ho stihnu vybudovat včas.

Papriky jsem vysel jako vedlejšák, ale nepřisvětluju jim. Jsou na okně v teplé místnosti (24°C) s odražečem a kromě jedné, která dlouho měla helmičku, si vedou velmi dobře. Dneska jsem je přesadil do směsice růstového substrátu a sterilizovaného krtince a některé z nich zkušebně přihnojil granulovaným hnojem. Lungy a Slovakie rostou rychleji než Balkonovka. Z toho usuzuju, že jsou ranější. Totéž se projevuje u různých odrůd rajčat.

Milan HP

P.S. Jasno ve světle stále nemám.

Připojit reakci

Papriky 2018

6.3.2018 16:29

První květ na paprice. Výsev v prosinci na západním okně bez přisvětlování.

Obrázky:
Paprika květ 6.3.2018
Paprika květ 6.3.2018
Připojit reakci

Papriky 2018

Eva T. (339) - xxx.xxx.228.152 (?)
6.3.2018 18:37

Pekná, pane Mimmo, aj prvé kvety vyštipujete, aby paprika spevnela? Eva T

Připojit reakci

Papriky 2018

6.3.2018 19:37

Květy nevyštipuji. Snad to moc nevadí.

Připojit reakci

Papriky 2018

6.3.2018 22:49

Paráda. A na západním okně bez přisvětlení, i když v Bulharsku(?). Taky jsem ke svému překvapení zjistil, tady v severních Čechách, že papriky (Slovakia, Lungy a Balkonovka) na počátku své existence vyžadují míň světla než rajčata. Nechal jsem je tak trochu jejich osudu na západním okně (s odražečem) a ony si vedou daleko líp než nepřisvětlovaná rajčata, ovšem vyžadují vyšší teplotu (cca 24°C). A nemám u nich strach z přemokření. Měl bych?

Milan HP

Připojit reakci

Papriky 2018

Eva T. (339) - xxx.xxx.228.152 (?)
7.3.2018 7:43

Milane, papriky celkove majú rady vlhkejší vzduch než rajčiny aj substrát, citlivejšie reagujú na preschnutie zavädaním listov a nevyťahujú sa toľko pri nedostatky svetla ako rajčiny. Moje papričky (Slovakia a Hamík) z decembrového výsevu na východnom okne bez prisvetľovania- zostanú v kvetináčoch a koncom januára som vysiala ešte pár kusov na pestovanie vonku(SuperAmy, Slovakia, Eva) Tie tiež neprisvetľujem. Eva T.

Obrázky:
Slovakia a Hamík
Slovakia a Hamík
Slovakia- púčik
Slovakia- púčik
Připojit reakci

Papriky 2018

11.3.2018 17:49

Myslela jsem to tak, že zatím je nepěstuji ani na parapetu. Jsou na jídelním stole, pod světelnou kostrou a přikryté odrazovou folií, tím pádem rostou pouze pod umělým osvětlením... a zatím se jim daří. Také už jdou některé do květu a za pár dní půjdou do skleníku. 

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.33.3 (?)
11.3.2018 18:46

Chtelo by to foto   jak se rika   1 x videt nez 10x slyset

Připojit reakci

Papriky 2018

11.3.2018 19:02

Takto to vypadá... foceno dnes..

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.33.3 (?)
11.3.2018 19:18

OK sazenice vypadaji na vysku 10 az 15 cm      kvety jsem tam nevidel    u mne kvety nasazuji pri vysce asi 30 cm   u mne bez osvetleni na parapletu je vyska 10cm

Připojit reakci

Papriky 2018

11.3.2018 19:55

Nasazují na květy...

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.33.3 (?)
11.3.2018 20:43

Ano mate pravdu jdou do kvetu   urcite ma osvetleni neco do sebe jenze ja jsem starsi  rocnik za nas takove vymozenosti nebyly  pestuji normalnim zpusobem za okny i tak vam preji mnoho krasnych vypestovanych paprik   a jeste pripominka muzete napsat jake odrudy pestujete

Připojit reakci

Papriky 2018

dara1111 (17) - xxx.xxx.226.96 (?)
12.3.2018 8:49

Dobrý den, tuto variantu se zářivkami mi vymyslel manžel, jelikož se nám už chilli a papriky za okno nevlezly :). Zamilovala jsem se do chilli a je to pátým rokem můj velký koníček. Ze sladkých paprik pěstuji Rubínovou (trochu problémová), Ramiro z Lídli a oranžovou Tribelli, Califonia Wonder, 3 druhy rajčatových paprik (kulaté), potom jednu odrůdu malých oranžových tlustostěnných (semínka jsem si dovezla z UK, ale nevím jak se jmenují.. jsou skvělé a vypadají podobně jako Hamík), Amyka F1 a pak chilli Jalapeno Conchos, NuMex Lemon Spice-Jalapeno, Jalapeno Jalastar, Black Hot Hungarian, Jalapeno Goliath, Jalapeno Telica, Jalapeno NuMex Primavera, Barbere Coffee Brown - semena, Banana Sweet, Fresno Supreme, Habanero Tasmanian, Squash Jamaican yellow, Red Jamaican, De Cayenne long slim, De Cayenne, Cayene thick, Cayene golden, Demon Red, Ring o Fire, Barak,Thajské Super Chilli, Prairie Fire, Tabasco,Pot Black, Chilli Orange/ORANGE Thai, Bird´s eye (ptačí oko),Prire fire, Pasilla bajo, Satan Kiss, Devils Tongue White, Machu picchu a asi by se ještě něco našlo, některé jsem letos z důvodu místa ani nevysévala... jsem trochu blázen :)

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.33.3 (?)
12.3.2018 12:06

Neskutecne mnozstvi chili   co pestujete    nedovedu si to predstavit a taky poprve cetl takove  kvantum    a to je mi 60 roku

Připojit reakci

Papriky 2018

12.3.2018 13:01

Máte pravdu, je to hodně, ale nemůžu si pomoci. Začalo to 4mi druhy, když jsem byla za sestrou v UK. No a pak další a další. Slíbila jsem manželovi, že to omezím, ale každý rok,,kápnu"na něco nového, co je potřeba vyzkoušet a tak to dopadá :). Ale stojí to za to. Vše upotřebím a mám také spoustu přátel, které obdaruji různými omáčkami, naloženými papričkami. Dělám z nich chilli pastu, méně pálivé papriky jako Jalapeňa, Barbere Coffee Brown, Banana Sweet, Fresno Supreme plním, nakládám, grilujeme. Mám oblíbené recepty. Dají se plnit masem, sýrem, různě nakládat. Je to pošušňáníčko. Pěstovala jsem ještě k tomu další Habanera, ale nakonec vyhráli 3 druhy typu Habanero, které jsou moje oblíbené a zbytek jsem vyřadila. Je to tak trochu posedlost, ale je nádheza, když kvetou a pak když dozrávají, je to radost. Pěstuji část ve skleníku, ale podstatnou část venku v zemi a v truhlících.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

12.3.2018 13:14

Je to prostě nádhera... 

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

12.3.2018 16:40

Paní Daro,

můžete tady dát nějaký ten recept na ta plněná Jalapeňa ev. nějakou tu ostrou omáčku nebo tu chilli pastu? Předem děkuji.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.33.3 (?)
13.3.2018 21:24

Bohuzel pani dara asi nechce   nebo ma jiny duvod jak neporadit jak zpracovat chili papricky    pan Vladimir i ja mozna i dalsi pisateli by radi uvitali recet na ostrou omacku nebo cili pastu predem kdo pripoji nejaky navod dekuli    vasek5 

Připojit reakci

Papriky 2018

13.3.2018 22:25

Já jsem požádal, já jsem dostal odpověď. Myslím, že vše je OK.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

20.5.2018 15:23

Máme 20.5. a první letošní chilli už budou dozrávat. Mám radost, začíná to dobře. Všechna ta námaha se vyplatila. Te´d je jen opečovávat jako oko v hlavě :). 

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

20.5.2018 15:25

2)

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

12.3.2018 12:43

To že pěstujete tolik odrůd paprik docela chápu, je to vášeň. Ale co pak s nimi děláte?

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

11.3.2018 19:07

Tohle foceno před pár dny... trubice zakoupeny v Grow shopu.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

11.3.2018 19:09

a ještě druhý stolek...

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

31.1.2018 23:36

Dobrý den, Vladimíre,

zasílám pro informaci fotku loňské rostliny Aji lemon drop. Takto vypadala v den likvidace.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

1.2.2018 4:42

Tak to je macek. Moje představa o velikosti těch pálivých byla tak asi čtvrtina toho, co je to Aji lemon drop na obrázku. Chtěl jsem pěstovat čtyři rostliny od každé odrůdy. Ale co bych s tím dělal, kdyby mně to takto vyrostlo? Asi budu muset všechny ty odrůdy přehodnotit a podívat se jestli lze někde zjistit i velikosti rostlin. Děkuji za informaci, jen bych chtěl vědět jestli ta rostlina je ze skleníku nebo z volného záhonu.

Vladimír

Připojit reakci

Papriky 2018

18.2.2018 9:24

Tak jsem spočítal kolik k dnešnímu dni má sazenic pálivých a sladkých paprik (mám je zatím po čtyřech v jednom kelímku). Sladkých mám 77, pálivých 60.

Vladimír

PS.: Na novém PC zatím nemám program, který by mně umožnil otočit foto

Obrázky:
papriky
papriky
Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.188.29 (?)
18.2.2018 10:49

Vzhledem k tomu, že stále ještě nemám skleník, páč stále vypočítávám energetickou náročnost na plnou automatizaci, mne napadá dotaz. Proč všichni vyséváte papriky tak brzy? Máte je do skleníku? Vždy mi stačilo nakličovat až koncem února, abych měl silné sazenice v počátku května. A rajčata vysévám až kolem 10.března.   Petr

Připojit reakci

Papriky 2018

7.4.2018 9:23

Papriky mně za oknem zabírají místo, které mně chybí pro rajčata (které u mne mají přednost) a tak jsem se rozhodl, přemístit většinu sazenic papriky na zahradu do pařeniště. Včera jsem tam dal kryt od zářivky do kterého dostanu cca 90 kelímků se sazenicemi paprik. Zalívat budu podmokem. Od pondělí začnu své sazenice paprik nosit na zahradu.

Vladimír

Obrázky:
Pařeniště
Pařeniště
Připojit reakci

Papriky 2018

18.4.2018 7:42

Od soboty uplynulého víkendu už taky máme na okně volněji kromě jiné sadby(pórky, celer)také pro rajčata, která u nás teda nemají přednost před paprikami :-) :-) :-),které jsou naší prioritou.Prostě už se to nevešlo na výšku.Odvezeno na zahrádku do skleníčku-část vysazeno, část jen ve velkých 400-500ml kelímcích založena(i ty pórky a celer) Pro případ velkého ochlazení máme samozřejmě připraven teplovzdušný fukar.

Obrázky:

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.192.194 (?)
27.2.2018 15:46

Tuto diskusi jsem našel, protože mám naopak špatnou zkušenost s odrůdou paprik Rubinova. Loni mi špatně vzcházela i špatně rosliny šly. Přitom Superamy na vedlejším záhonu byla obsypaná plody a vzešla všechna semena. Letos už mi u odrůdy Superamy vzešla všechna semínka, u Rubinovy ani jedno. Proto musím koupit nová semínka a hledám nějakou rannou odrůdu, pokud možno silnostěnnou. Poradíte? :-)

Připojit reakci

Papriky 2018

2.3.2018 18:13

Máte pravdu, Rubínovou pěstuji již několik let a každý rok je problém s klíčivostí, ale jinak je paprika velmi chutná a plodná. Letos to byla s klíčením pěkná dřina. Měla jsem také rannou odrudu Stalagnit, ale u té to bylo ještě horší. I když byla chuťově výborná, nebyla tak úrodná, jak se očekávalo... spíše naopak. A klíčivost mizerná. Zatím tedy zůstávám u Rubínové a také hledám.

Připojit reakci

Papriky 2018

host - xxx.xxx.208.61 (?)
8.3.2018 16:54

Dobry den, loni v unoru vysazene papricky v kvetinaci zacaly letos v unoru opet kvest a nasadili jiz male papricky. 

Připojit reakci

Papriky 2018

petrpan (82) - xxx.xxx.226.24 (?)
11.3.2018 23:19
Dobry den, Nema tu nekdo zkusenosti s Beatrix F1 pripadne Demetra F1? Diky.
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Melouny 2018 1421.7.20182706
Rajčata - povlak na listech 521.7.2018243
Obří řecké fazole7421.7.201824120
Rajčat plíseň? 1421.7.20181139
Španělská rajčata 121.7.201888
Paprika Rodrigo 5320.7.201816534
Masitá rajčata2120.7.20184861
Sklizeň rajčat a paprik - 2018 1520.7.20181439
Rajčata podlouhlá 1720.7.20184470
Rajčata 2018/213118.7.201819004
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory3317.7.20184939
Meloun cantaloupe817.7.2018358
Okrasná dýně? 316.7.2018151
Rajcata - bile zilnate skvrny na listech 1315.7.2018961
proč mi neplodí dýně815.7.20189108
Cherry paradajky415.7.20184782
Světlé cik-cak linie na listech rajčat1115.7.20181139
Pěstování kukuřice cukrové 1214.7.20184698
Nevíte co je to za odrudu 213.7.2018318
Choroba paprik 612.7.20181649
Okurka hadovka - žloutnutí listů 2411.7.20188034
Dýním se nedaří29.7.2018332
Choroba paprik 29.7.2018359
Nejspíš plíseň narajčatech - postříkat nebo zlikvidovat? 139.7.20181625
Černé fleky na listech rajčete 99.7.20181287
Je to cuketa nebo dýně? 98.7.20181071
liči - rajčátka aneb lilek hulevníkolistý37.7.20186999
Okurky do skelníku266.7.201815979
Paprika pálivá Jalahot56.7.20181124
Zkušenosti s Mountain Magic - podělme se55.7.2018400
Křížení rajčat - nová zábava164.7.20181540
Paprikám usychají vrcholky 242.7.20185366
Polní den 201812.7.2018199
Rajčata - poškozené rostliny čím? 530.6.2018723
Nemoc okurek - dvoubarevné plody 628.6.20184501
Vyštipování rajčat3028.6.20184501
Zasychání plodů lilku127.6.2018205
Okurek - pouze samčí květy427.6.2018759
Napadení rajčat červy 426.6.2018956
Okurka salátová - zesvětlání listů 526.6.20181060
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Kokcidioza7:30
Kokcidioza20.7.2018
GPS a výcvikový obojek17.7.2018
Samice nekrmí mladé16.7.2018
Samice nekrmí mladé16.7.2018
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů