Papriky 2018



host - 33.3 (?)
11.3.2018 19:18

OK sazenice vypadaji na vysku 10 az 15 cm      kvety jsem tam nevidel    u mne kvety nasazuji pri vysce asi 30 cm   u mne bez osvetleni na parapletu je vyska 10cm

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
dara1111 - (46) - 254.177 (?), 11.3.2018 19:02

Takto to vypadá... foceno dnes..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 11.3.2018 19:18

OK sazenice vypadaji na vysku 10 az 15 cm      kvety jsem tam nevidel    u mne kvety nasazuji pri vysce asi 30 cm   u mne bez osvetleni na parapletu je vyska 10cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 254.177 (?), 11.3.2018 19:55

Nasazují na květy...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 11.3.2018 20:43

Ano mate pravdu jdou do kvetu   urcite ma osvetleni neco do sebe jenze ja jsem starsi  rocnik za nas takove vymozenosti nebyly  pestuji normalnim zpusobem za okny i tak vam preji mnoho krasnych vypestovanych paprik   a jeste pripominka muzete napsat jake odrudy pestujete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 226.96 (?), 12.3.2018 8:49

Dobrý den, tuto variantu se zářivkami mi vymyslel manžel, jelikož se nám už chilli a papriky za okno nevlezly :). Zamilovala jsem se do chilli a je to pátým rokem můj velký koníček. Ze sladkých paprik pěstuji Rubínovou (trochu problémová), Ramiro z Lídli a oranžovou Tribelli, Califonia Wonder, 3 druhy rajčatových paprik (kulaté), potom jednu odrůdu malých oranžových tlustostěnných (semínka jsem si dovezla z UK, ale nevím jak se jmenují.. jsou skvělé a vypadají podobně jako Hamík), Amyka F1 a pak chilli Jalapeno Conchos, NuMex Lemon Spice-Jalapeno, Jalapeno Jalastar, Black Hot Hungarian, Jalapeno Goliath, Jalapeno Telica, Jalapeno NuMex Primavera, Barbere Coffee Brown - semena, Banana Sweet, Fresno Supreme, Habanero Tasmanian, Squash Jamaican yellow, Red Jamaican, De Cayenne long slim, De Cayenne, Cayene thick, Cayene golden, Demon Red, Ring o Fire, Barak,Thajské Super Chilli, Prairie Fire, Tabasco,Pot Black, Chilli Orange/ORANGE Thai, Bird´s eye (ptačí oko),Prire fire, Pasilla bajo, Satan Kiss, Devils Tongue White, Machu picchu a asi by se ještě něco našlo, některé jsem letos z důvodu místa ani nevysévala... jsem trochu blázen :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 12.3.2018 12:06

Neskutecne mnozstvi chili   co pestujete    nedovedu si to predstavit a taky poprve cetl takove  kvantum    a to je mi 60 roku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 226.96 (?), 12.3.2018 13:01

Máte pravdu, je to hodně, ale nemůžu si pomoci. Začalo to 4mi druhy, když jsem byla za sestrou v UK. No a pak další a další. Slíbila jsem manželovi, že to omezím, ale každý rok,,kápnu"na něco nového, co je potřeba vyzkoušet a tak to dopadá :). Ale stojí to za to. Vše upotřebím a mám také spoustu přátel, které obdaruji různými omáčkami, naloženými papričkami. Dělám z nich chilli pastu, méně pálivé papriky jako Jalapeňa, Barbere Coffee Brown, Banana Sweet, Fresno Supreme plním, nakládám, grilujeme. Mám oblíbené recepty. Dají se plnit masem, sýrem, různě nakládat. Je to pošušňáníčko. Pěstovala jsem ještě k tomu další Habanera, ale nakonec vyhráli 3 druhy typu Habanero, které jsou moje oblíbené a zbytek jsem vyřadila. Je to tak trochu posedlost, ale je nádheza, když kvetou a pak když dozrávají, je to radost. Pěstuji část ve skleníku, ale podstatnou část venku v zemi a v truhlících.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 226.96 (?), 12.3.2018 13:14

Je to prostě nádhera... 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 12.3.2018 16:40

Paní Daro,

můžete tady dát nějaký ten recept na ta plněná Jalapeňa ev. nějakou tu ostrou omáčku nebo tu chilli pastu? Předem děkuji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 254.177 (?), 20.5.2018 15:23

Máme 20.5. a první letošní chilli už budou dozrávat. Mám radost, začíná to dobře. Všechna ta námaha se vyplatila. Te´d je jen opečovávat jako oko v hlavě :). 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika