Papriky 2016



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?) 
17.11.2015 8:57, zobrazeno: 103687x

Tak téma o pěstování rajčat na novou sezonu už tu máme, takže ted nezbývá než nezapomenout na další oblíbenou zeleninu-papriky.

U mne to další sezonu budou:

Moravská ovocná, Česká raná, Pimiento Najerano Rojo, Corno di Toro Giallo, Corno di Torro Rosso,Rubinova, Ramiro,Artist, Pálivec,Semaroh, Maxiroh,Džuljunskaja šipka, Familia,Ester a různé druhy ze semen z vybraných koupených plodů už vyzkoušené loni a předloni/původ Maroko a Makedonie/,plus i jejich F3 generace jako pokus.Pak ještě v průběhu listopadu, prosince dostanu pár odrůd výměnou, tak nechávám několik míst do rezervy, uvidím co s toho vyberu.Dál pak chilli Tabasco, Bulharská žlutá, de Cayenne, Jalapeňo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 30.11.2015 7:51

tak semena přišly, takže sem to rozšířilo o Marconni Rosso, Quadrati d Asti Rosso, Otík,Ornela, Barča,Vlasta, Pralinka,chilli neskutečného množství, z kterých sem vybrala několik druhů Jalapeňo,Jalahot, Pimiento de Padron.Ale tím pádem moje chilli co obvykle mám na  tuto sezonu padají, kde bych to vše umístila, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 1.12.2015 9:24

Paní Kateřino, máte úžasný seznam odrůd zeleninových paprik. Nezávidím Vám rozhodování, které odrůdy budete pěstovat a které vyřadíte. Já jsem v trochu jiné situaci. Jsem již rozhodnutý, že budu pěstovat jen tři odrůdy zeleninové papriky a jeden beraní roh Beros.
Každý rok vysévám papriky jako první už v lednu ještě před rajčaty a potom mně za oknem trčí padesát kelímků s paprikami a zabírají místo, které bych mohl využít například pro rajčata. Přitom se snažím, aby rostly pomalu protože je vysazuji až jako poslední po rajčatech a po zmrzlých. Když je vysazuji, tak už mně přijdou tyto sazenice jakoby zatvrdlé a než začnou znovu růst tak to čtrnáct dní až tři týdny trvá. Proto chci termín jejich výsevu posunout na co nejpozdnější dobu, stejně nepotřebuji aby byly plody nějak brzy protože je mám na zpracování.
Paní Kateřino, kdy Vy budete vysévat papriky? Pro ostatní- kdy si myslíte, že je ještě možné provést výsev paprik, aby jejich sklizeň byla reálná koncem srpna nebo na začátku září?

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 138.170 (?), 1.12.2015 17:43

Dobrý den, dovoluji si reagovat na příspěvek p. Vladimíra (i když byl na p. Kateřinu) a to k termínu výsevu paprik. Loni jsem vyséval papriky na 4x, podle toho jak jsem sehnal semena. První výsev byl 20.1. a poslední 15.3. a zjistil jsem, že v druhé polovině července už mezi nimi není téměř žádný rozdíl. Na termín sklizně, který uvádíte, je výsev 10.-15.února v pohodě. Ještě poznámka - pěstuji papriky v kontejnerech venku (po zmrzlých).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 1.12.2015 20:39

Tak já sem loni dávala papriky 10.1.,docela mi to vyhovovalo, zvlášt u pozdnějších odrůd, ale i papriky dané z dosevu o něco později byly srovnatelné.Skutečně ten výsev zkraje února je plně postačující.Já ovšem jistě z nedočkavosti začnu zas tak brzy jako loni.Pouze odrůdy Lednická ovocná a Artist budu set až začátkem února.Odrůdy jsou extremně rané a při výsevu zkraje ledna mi plodily v kelímcích, došlo pak k zabrždění růstu, nepomohlo ani odstranění plodů, a rostliny měly co dělat, aby se z toho dostaly.Ale nakonec obrostly a sklizen byla dobrá.Ostatní odrůdy přirychluju, krom pár sazenic co přebydou, ty nechám venku a po různých nádobách, takže časný výsev je pro mne OK, letos sem měla papriky o měsíc dřív než rajčata a o 14 dní než okurky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 1.12.2015 20:43

jinak ještě k tomu pozdnímu výsevu, papriky seté i zkraje března ještě mohou dobře plodit, samozřejmě je riziko, že nedozrají, pokud přijdou na začátku září mrazíky, a měly by to být spíš rané a polorané odrůdy.Pozdní papriky často plodí zkraje září i při lednovém výsevu.Záleží taky kde to pěstujeme, v jaké ndm.výšce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 2.12.2015 18:53

V jedné, opravdu chytré knize jsem si přečetl:

"Paprika se vysévá 6, nejvýše 8 týdnů před výsadbou sazenic na pole., tedy v posledních dnech března nebo v prvních dnech dubna. Sazenice vyseté v tomto termínu jsou v době výsadby na pole staré 50 až 60 dní, maji zpravidla 3-4 páry pravých listů a poměrně snadno snášejí přesazení."

Asi se trochu přizpůsobím tomuto doporučení a budu vysévat papriky někdy v období od 1. do 15. března. Někdy to vyzkoušet stejně budu muset, ať to dopadne jak chce.  Přece jen si nechám nějakou rezervu, moje sazenice obvykle nerostou tak rychle. V té době už budu mít všechna rajčata vysetá, bude čas na výsev paprik a také místa za oknem už bude dostatek.

                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 2.12.2015 19:09

tak já zůstanu u svého starého způsobu, možná to nebude 10.1.,ale nejpozději do 20.1. vyseju většinu odrůd, krom těch, o kterých vím, že,jim extra raný výsev nedělá dobře.Ty půjdou až v únoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 9.12.2015 17:39


Jako každý rok dám ve foliáku půl řádku paprik ze semen z obchodu. je jedno, jestli z Lidlu, z tržnice v Londýně nebo v Holešovicích nebo v Budapešti. Nechávám je rozrát na rostlině, nejde mi o množství, ale o chut. Jsou to slabostěnné papriky, červené, loni byly myslím v Holešovicích označeny jako Romero? Plodnost je vidět na fotce. Jeslti je to F1 nebo ne neřeším. Seju první týden v únoru, do foliáku dávám v polovině dubna. zde loni doporučovaný Jalahot byl na nás hodně ostrý, ale to je individuální, rodina kolegyně je konzumovala ve velkém. Nám chutná Beros.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 13.1.2016 13:44

Tak u nás po dnešku hotovo-mám 70 sadbovačů, v každém po 4 semenech/kde mám málo semen tak po 3/.Po vzejití nechám max. dvě rostliny, pokud někde vzejde jeden kus už tak zůstane.Na jednom tácu mám ještě pár volných míst, tak počítám ještě s několika kelímky navíc, až jak uvidím, co vzešlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika