Paprikám usychají vrcholky



Stránky: 1,  2,  3   
host - 168.12 (?) 
24.5.2017 22:55, zobrazeno: 12327x
Prosím o pomoc po čtrnácti dnech co jsem papriky vysadila do skleníku mi jedna po druhé odcházejí. Najednou mi začali vrcholky usychat a takhle nyní vypadají. Bojím se zasadit nové sazenice, aby neskončili stejně. Nevíte někdo co by to mohlo být. Děkuji všem za pomoc Markéta.
Paprika na vrcholku zasycha.
Paprika na vrcholku zasycha.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 25.5.2017 5:24

Breberky-molice, svilušky, třásněnky...? Mrkla jste pod ty deformované listy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 25.5.2017 6:18

Jen se zeptám, byl použit při předpěstování koupený substrát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.14 (?), 25.5.2017 11:00

Ja mám to isté. Zistila som to už pred vysádzaním.  Žiadneho škodcu som nenašla. Hľadala som na internete nejakú radu, medzi inými som sa dočítala, že môže ísť o nedostatok vápnika, ale že sa to nedá napraviť. Sadenice vyrastali v kúpenom substrakte a raz som ich pohnojila prípravkom Kristalon start. Možno tu som urobila chybu. Bolo to asi prehnojené. Po vysadení do fóliovníka aj vonku som skúsila zaliať prípravkom s obsahom vápnika, ale nič. Už som skoro všetky vyhádzala, zopár mi ešte zostalo vonku na záhone, som zvedavá ako to s nimi bude ďalej. Tiež by som prijala radu pre budúcnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 25.5.2017 11:05

Radu - nehnojit. Předpěstovat nebo koupit, a vysadit do země vyhnojené na podzim hnojem a kompostem. Mně takto rostou a plodí krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 25.5.2017 11:31

Možná se pletu, ale připadá mi to jako poškození herbicidem obsaženým v levných kupovaných substrátech. Není to úmysl, ale otázkou jsou suroviny pro výrobu těchto "substrátů". Stačí použít slámu z obilí ošetřenou určitým hojně používaným herbicidem nebo trávu z ošetřovaných trávníků. Je toho čím dál víc nejen na paprikách, ale i na račatech atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 25.5.2017 12:16

Souhlasím. Já jsem loni použil pro výsev jako jednu složku substrát AGRO a po celou sezónu mně odcházela postupně rajčata. Sezóna mně skončila už koncem srpna. O tom jaký trapas to byl u těch co jsem jim daroval sazenice, ani nechci psát. Nikomu takovou situaci nepřeji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 25.5.2017 13:24

To se mi ale nezdá, že by se vliv substrátu projevil až po přesazení do země, kde se kořeny naopak rychle rozrostou mimo substrát.

BTW letos jsem také použil substrát pro výsev od Agra a nemůžu si ho vynachválit, však jsem tu dával foto krásných sazenic. A po 3 týdnech po výsadbě mají přírůstek přes půl metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 25.5.2017 16:00

To je pěkné, že se Vám to nezdá, ale skutečnost je taková, že sazenice byly úplně v pořádku a po přesazení začaly rostliny hynout. A příčinou byl substrát AGRO. Když se podíváte na zahrada forum, tak zjistíte, že tuto zkušenost s tímto substrátem nemám jen já.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 25.5.2017 18:32

Pane Vladimíre, taky už od Agra substrát nepoužívám. Stejná zkušenost, musela jsem koupit sadbu rajčat, známý přišel o všechny papriky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika