Paprika Rodrigo



VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?)
5.11.2016 16:11

Zdravím, můžete napsat jaké druhy paprik a rajčat se vám letos osvědčily a které naopak ne?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 4.2.2019 9:33

Idealni by bylo kdyz se vyseva v lednu a v konecne fazi presadit do kelimku od jogurta 400ml ale ten kdo pestuje vetsi mnozstvi tak by se mu na okno moc neveslo   taky se me to stava u par sazenic zasadim   za tri tydny vytahnu jak  kdybych sazenici v cera zasadil   proto pri sazeni vyklopim sazenici z kelimku a prstama mirne rozrusim korenovy bal take pouzivam kejimky od jogurtu 200ml   vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 4.2.2019 14:47

Díky za informaci. Půjdou do kelímků od jogurtů 400 nebo 500 ml. S rajčaty tento problém nemám, stačí jim kelímky 200 ml.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vendy.D. - (2) - 48.27 (?), 4.8.2019 22:46

Dobrý den, Vašku.

Četla jsem váš příspěvek, jak připravujete pudu na jaře a chci se zeptat, kolik toho hnojiva (ten váš mix) dát, abych to nepřehnojila..třeba na 1m2.

A dá se touto směsí hnojit i pudu ve skleníku? pestuji tam převážně papriky a z jara ředkvičky, kedlubny,salát atd...

Děkuji.Ty papriky máte nádherné... Budete mít lepší podnebí, já jsem z Kladna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.120 (?), 16.10.2016 18:44

Na toho Vašeho rodriga to nedosáhne, ale dá se říct, že konkuruje náš letošní rekordman sonar.Velmi velké jsou i papriky samurai(tzv.lamio odrůda)

paprika Sonar
paprika Sonar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 21.10.2016 16:55

Ano, máte pravdu, skoro z každé odrůdy paprik se dají vypěstovat pěkné kousky. Jak ve skleníku, tak venku na záhoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 28.10.2016 19:20

Tak u mne je pěstování paprik bezproblémové, celkově papriky u nás netrpí žádnými nemocemi a daří se mi i venku i v nádobách.Částečně přirychluju duben-červen pod folií.

Rajčata u mne narozdíl od paprik vždy nevyjdou, rozhodně nejde o plevelnou rostlinu, která je bez práce.Rajčata také trpí  mnohem víc ne choroby.Takže pro mne je pěstování paprik jednodušší-nehledě na přísadu-vypěstovat pěkné sazenice v bytě je u paprik v pohodě-bohužel rajčata potřebují mnohem lepší světelné podmínky.Co se týče klíčení, klíčí mi dobře rajčata i papriky, máme v bytě teplo.

Paprik pěstuju okolo 7O sazenic ve dvojicích a rajčat okolo 40-50,vše ve velkém množství rozličných odrůd.

Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 5.11.2016 16:11

Zdravím, můžete napsat jaké druhy paprik a rajčat se vám letos osvědčily a které naopak ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 22.8.2017 13:56

Dotaz, je nutné ted v září odstranit vrcholky u paprik? Hojně nakvétají, ale určitě již plody nestihnou vyrůst... děkuji MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 22.8.2017 16:31

Pokud je to paprika polní, tak bych to nechal, záleží jestli na podzim bude pěkné počasí. Dorostou asi do 5-6 cm. Ve skleníku pokud pěstujete velké odrůdy, tak bych to vyštípal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.120 (?), 13.9.2017 5:08

Já osobně jsem už papriky ve skleníku zaštípal a nechal jen ty, co už teď mají plody alespoň pár milimetrů, venku to ještě musím projít.Někde ve starších diskusích bylo pojednání, co na podzim po othání dělat se zelenými nezralými paprikami.Zkuste si to najít.Já osobně se to snažím řešit tou vyštipovací prevencí.Zavařené kousky jsou hořké, nedobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika