Paprika pálivá Jalahot



host - 143.25 (?)
23.3.2017 10:38

zdravim, ve skleniku ma urcite vetsi vynosnost a lepe se ji dari.

vyska rostliny je cca 60-90cm (zalezi na podminkach, pude,vyzive atd),ma rada lehci provzdusnenou zeminu, zalivka staci cca 1x tydne, nebo 2x ale v mensim mnozstvi.pozor na vetve, jsou sice silne, ale dost krehke na olamani, chce to dobre vyvazovat.

nicmene, ja se paprikam Jalapeno venuji nekolik let, a tento Jalahot (coz je v podstate hybrid vznikly z Jalapeno) se tem originalnim nevyrovna, chut,vynos, a odolnost original Jalapeno (napriklad Mammoth, Early,hercules atd) jsou podle me lepsi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 155.215 (?), 23.3.2017 10:21, zobrazeno: 4995x

Zdravím. Prosím pěkně o informace s pěstováním.Jak hodně naroste, pěstujete venku či ve skleníku apod.Chci ji letos poprvé vyzkoušet, Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.25 (?), 23.3.2017 10:38

zdravim, ve skleniku ma urcite vetsi vynosnost a lepe se ji dari.

vyska rostliny je cca 60-90cm (zalezi na podminkach, pude,vyzive atd),ma rada lehci provzdusnenou zeminu, zalivka staci cca 1x tydne, nebo 2x ale v mensim mnozstvi.pozor na vetve, jsou sice silne, ale dost krehke na olamani, chce to dobre vyvazovat.

nicmene, ja se paprikam Jalapeno venuji nekolik let, a tento Jalahot (coz je v podstate hybrid vznikly z Jalapeno) se tem originalnim nevyrovna, chut,vynos, a odolnost original Jalapeno (napriklad Mammoth, Early,hercules atd) jsou podle me lepsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.215 (?), 23.3.2017 10:49

Zdravím.Děkuji za supr info.Skleník mám již připravený.Příští rok zkusím ty vaše druhy, letos již by mi nenarostly.smileyHezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 23.3.2017 13:39

Jalahotům i Jalapenám všech druhů se mi loni urodilo víc než je zdrávo-vše pěstováno venku /270m.nm./Jsou ranné, odolné,už při předpěstování sazenic mi rostou rychleji než ostatní papriky. Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 6.7.2018 16:39

Příští rok bych chtěl pěstovat pálivou kulatou papriku odrůdu Ilka nebo Almapaprika. Podle obrázku nejsem schopen poznat, jaké velikosti jsou zralé plody. Pěstoval jste někdo tuto papriku? Poraďte prosím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 22.7.2018 18:13

Pane Vladimíre, zatím vám nikdo neodpověděl na kulaté papriky. Dostal jsem v časopise Zahradkář odrůdu Jublinka F1, nevím přesně kolik tam bylo semen asi 8, vyrostla mi jen jedna sazenice. Výška je 45 cm a 3 plody paprik mají rozměry 5x7 cm. Už několikrát jsem pěstoval kulaté papriky, ale žádný velký uspech to nebyl. Je to můj názor, možná jiní pěstitelé mají pěknější a větší plody.

vasek 5


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 135.151 (?), 24.7.2019 17:10

Semena Almapapriky jsem nesehnal, nakonec jsem na Slovensku koupil jejich Iliku. Dnes jsem měl první sklizeň, ochutanal jsem ji, je docela pálivá. Hned jsem je naplnil kvašeným zelím a dal je do sklenic a zalil Znojemským nálevem. Večer je šupnu do zavařovadího hrnce.

           Vladimír

Papriky Ilika
Papriky Ilika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 24.7.2019 17:11

Vladimír

Papriky naplněné zelím
Papriky naplněné zelím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 24.7.2019 17:14

Ještě jeden obrázek.

           Vladimír

Ve sklenicích
Ve sklenicích
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika