Paprika jako dvouletka?



janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?)
18.12.2019 17:39

Ta paprika je asi taky metr vysoká a kmínek se asi 20cm nad zemí rozdvojuje do takové vidličky. Jak tedy nechat dlouhé ty dva rozvětvené stonky?Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 94.38 (?), 12.4.2010 9:06

Kdysi dávno mi bylo vysvětleno, že na pomezí hranic jižního Slovenska a Maďarska pěstují papriku jako dvouletku, ale mají ji ve sklenících. Určitě jim koncem prosince nádherně rodila. Musí se zmladit a využívá se síla kořene. Blíže nevím. Tehdy jsem se pídila po tom, proč je naše mletá paprika hnědá a a maďarská hezky červená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 18.12.2019 16:08

Zdravím všechny na diskuzi o plodové zelenině. Měla bych dotaz ohledně zmlazení papriky.Dnes jsem sklidila poslední plody z vytápěného skleníku a rostlina vypadá ještě vitální. Je možné ji nějakým řezem omladit, aby znovu obrašila? Popřípadě jak konkrétně mám sestřihávat? Jěště dodám, že se jedná o roubovanou papriku. Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 167.201 (?), 18.12.2019 16:57
Já jsem skoro metrovou papriku seřízl na 25cm a pěkně obrazila. Když vydrží, v květnu ji vysadím ven. V minulosti mi ji zničily breberky. Letos jsem ji chemicky ošetřil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 18.12.2019 17:39

Ta paprika je asi taky metr vysoká a kmínek se asi 20cm nad zemí rozdvojuje do takové vidličky. Jak tedy nechat dlouhé ty dva rozvětvené stonky?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 19.12.2019 11:24

Tak ještě připojuji fotku sestřihlé papriky. Tak ji zkusím udržet ve skleníku do jara. Jana


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 19.12.2019 12:49

Vypadá pěkně a zdravě. Snad to tedy bude úspěšný pokus. Když se to podaří, mohlo by se to zkusit ve velkém. Občas ji pečlivě prohlédněte. Na nepromrzlou zeminu se mohou nastěhovat nejrůynější škůdci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 19.12.2019 16:12

Mimmo díky za pochvalu. Dnes jsem ji také přihnojila Kristalonem a kolem přisypala trochu zahradnického sustrátu. Přes den bylo okolo 14°C, tak jsem ani nepouštěla vyhřívání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 1.1.2020 18:55

Taky přispěju. Ten můj pokus je v běhu, občas se o té paprice zmiňuju na Rajčatovém pokusu, ale jen velmi okrajově. Takže závěry zatím nemám.

Měl jsem Jablinu na balkóně ve 12l nádobě pouze ve sterilizované hlíně ze zahrady smíchané s perlitem a pískem, plodila výborné papriky a když měly přijít mrazy, měla stále ještě nasazené plody (7). Bylo mi ji líto vyhodit, tak jsem ji vzal dovnitř na okno. Přihnojil jsem Cereritem, plody začaly růst, ale zatím (?) dosahují jen velikosti pingpongového míčku. Začal jsem ji 22.11. přisvětlovat 20W LED žárovkou, nejdřív 4000, pak 6500°K. Přes den. Teplota ve dne 20°C, v noci kolem 15°C. Postříkal jsem ji 1% roztokem dusičnanu vápenatého kvůli vápníku - dokonce 2x v rozmezí 14 dnů. A přidal ještě 18W zářivku, také 6500°K (denní bílá) - obojí 10.12.. Načež plody zoranžověly. Současný stav je setrvalý: rostlina je zelená, trpí muškami, ale neshazuje listy, ani nijak nechřadne. Asi sklidím plody - nezdá se, že by dál rostly - a počkám, zda přežije. Má neuvěřitelný kořenový systém. Pokud přežije, dám ji na jaře do většího květináče a šoupnu ji do osvětleného a vytápěného balkonovníku (z polykarbonátu a polypropylenové fólie). Podle počasí. No a podle situace ji pak možná seříznu. Dám vědět, jak to dopadlo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 5.1.2020 14:11

Na podzim jsem vyryla pár paprik, mám je v zimní zahradě a docela se jim daří. Neseřezávala jsem je, obrazily a nasadily plody. V zimní zahradě je kolem 13°C.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.1.2020 18:42

Já jsem měl ořezané rostliny (sladké i ozdobné pálivé) ve vyhřívané místnosti se suchým vzduchem a nedělalo jim to dobře. Osychaly jim listy i květy apod. Mám je teď na jižním okně při velmi nízké teplotě (5-10°C) a je to lepší. Rajčatům však více vyhovuje mírně vytápěná místnost.

Ozdobné papričky detail
Ozdobné papričky detail
Ozdobné papričky - 3 rostlinky v květináči
Ozdobné papričky - 3 rostlinky v květináči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika