Paprika jako dvouletka?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 31.115 (?) 
4.3.2010 17:01, zobrazeno: 36281x

slyšel jsem že když na konci sezony papriku odříznu-kmínek tak deset cm nad zemí, tak že to pak znova roste druhým rokem, co je na tom pravdy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 4.3.2010 17:14
Já tedy nevím, ale když nestihnu papriky papriky na podzim vykopat, tak jsou na jaře suché. Paprika je jednoletá bylina a při + 10°C zastavuje růst a při nule je po ní (myšleno venku).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zhor - (1) - 145.170 (?), 9.4.2010 16:37

tak já nevím ale u nás to normálně roste i ve sněhu

papriky v zimě
papriky v zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 4.3.2010 18:09

Ve vytápěném skleníku by zmlazení papriky a její další pěstování možná šlo, v nevytápěném nikoli, neb zmrzne. Možná to jde v tropických a teplejších subtropických krajích, odkud paprika pochází.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 4.3.2010 21:07
kdyz ji seriznete, tak ona pak zase obrazi...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.1 (?), 8.5.2010 16:42

Chtěla bych dodat.že jsem papriku vyjmula a dala do většího květináče, bylo na ní ještě hodně paprik tak mi ji bylo líto vyhodit, dala jsem si ji do obýváku na zem.až sklidím papriky že ji vyhodím, ale to se nestalo po sklizni jsem ji nechala dál, byl prosinec byla zelené listí,,v lednu začalo listí žloutnout a opadávat.tak jsem to žluté listí otrhala a nechala stát jenom kmen bylo mi ji líto vyhodit když jsem ji měla tak dlouho v obývku  , bylo vidět ,že to bude razit, tet je květěn dala jsem ji s květináčem na verandu má naražino několik květu pocelým stonku plno listí dromných  ,tak chci dodat že jsem to neseřezávala a paprika je pěkná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 5.3.2010 15:16
Nenapadá mě, jak vytvořit podmínky pro přezimování paprik.Před pár lety jsem zkoušela pouze prodloužit sezonu, protože rostliny byly velice pěkné.Papriky z foliáku v lodžii vadly a těm ze záhonu se tam také extra nelíbilo.Po přesazení nedělaly skoro nic a potom už bylo zima, takže druhé nic. Zkrátit kmínky možná ano, ale jak dál s tím zbytkem?A hlavně kam.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 5.3.2010 15:36

Asi je to o tom, že rajčata a papriky jsou ve své domovině víceleté rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.35 (?), 11.3.2010 8:10

Zdravím, někdo přezimuje "okr.feferonky", celoročně je pěstuje v květníku, takže mu plody za oknem dělají parádu ještě o vánocích, pak se rostlina seřízne / asi jako muškáty/ a pak zase obrazí a plodí znovu. Byl o tom někde článek v časopisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.38 (?), 11.3.2010 8:15
Je to tak, mně vydržela okrasná paprička 3 roky. Přezimování je podobné jako u muškátů, tzn. hodně světla a chladněji, třeba na studené chodbě. Druhý rok už byla více dřevitá, tolik nepřirůstala a nasadila víc plodů než prvním rokem. Hlavní je, nenechat to v zimě napospas mšicím a jiným breberám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika