Padlí na okurkách - má ještě smysl ošetřit chemií?



host - 232.120 (?)
2.9.2017 19:38

Nechte je dožít bez chemie, my jsme použili jen jeden postřik letos na jaře proti sviluškám na paprikové sadbě těsně před vysazením, jinak bychom o to přišli.Taktéž pouze odstraňujeme špatné listy.To bychom si to všechno mohli jít rovnou koupit do supermarketu, kdybychom chtěli hojně používat chemii.Co Vy na to ostatní pěstitelé??? J a Olí

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 220.146 (?), 2.9.2017 19:09, zobrazeno: 7685x

Dobrý den,

mám na skleníkových okurkách - hadovkách padlí. Okurky jsou ještě v pěkném stavu, vypadá to, že plíseň memají. Napadené listy stříhám. Loni touhle dobou i minulé roky už jenom dojížděly (nestříklala jsem proti plísni). Má ještě smysl je postříkat?. Plodí vám okurky i v říjnu? žijeme v nadmořské výšce 400 a skleník mám nevytápěný. Nejde mi o cenu té chemie, ale ještě jsem nezvykla na její používání a je mi to trochu proti srsti.  Děkuji moc za názor.

Radka Štěpáníková

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.120 (?), 2.9.2017 19:38

Nechte je dožít bez chemie, my jsme použili jen jeden postřik letos na jaře proti sviluškám na paprikové sadbě těsně před vysazením, jinak bychom o to přišli.Taktéž pouze odstraňujeme špatné listy.To bychom si to všechno mohli jít rovnou koupit do supermarketu, kdybychom chtěli hojně používat chemii.Co Vy na to ostatní pěstitelé??? J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 2.9.2017 19:46

My na to, že letos jsem stříkal papriky proti mšicím, okurky svilušky, obojí jednou a rajčata vůbec a doposud nemají známky plísně, čestný pionýrský. Okurky bych nechal bez postřiku dojet a zrušil. Ubývá tepla i světla, takže žádný zázrak už nevyvedou. Mám roubovanou hadovku, plíseň má a asi tak za týden půjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.146 (?), 2.9.2017 19:56

Děkuji moc. Já dneska sebrala 5 okurek hadovek. Fakt jsou v dobrém stavu, ale taky se přikláním k názoru už nestříkat. Letos už jsem stříkala okurky na svilušku, byly hodně napadené. Pak jsem si koupila i ty přírodní breberky a žádný účinek. Asi bylo už moc pozdě. Mšice na paprikách se nám letos vyhly a rajčata ty nestříkám nikdy a taky jsou ještě v pěkném stavu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 2.9.2017 20:50

Breberky se otrávily postřikem na rostlinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 15.9.2017 20:47

mohu-li sdělit zdejším svůj postřeh z letošního pěstitelského roku, pak plíseň neřádí snad nikde. Rozhodně méně než loni.Branibory, okurky, ani rajčata napadena nebyla snad vůbec.Rajčata ještě plodí, brambory rostou, okurky se už nevytahují tak rychle, ale pořád přibývají.

Pokud je na okurkách padlí, pak bych ty listy odstranil a rostlinu nechal. List, který je u okurky, která ještě roste, bych nechal i s padlím. Kde není list, okurka neroste.

A co se týče svilušek, tak ty škodí a množí se zřejmě jen kolem května a června. Později jsem už nezaznamenal ani jednu. Letos jsem proti svilušce bojoval tak, že jsem denně ohlížel tak 30% listů(v květnu nejsou rostliny moc velké) a až se objevila, tak jsem ohlížel 100% listů. A ty jednotky, co jsem našel, jsem hned rozdrtil prstem proti listu. I ty malé bílé molice jsem takto likvidoval. Na 12ti rostlinách(ve skleníku) jsem takto zabil max.10-15svilušek za 1den. Po pár týdnech to už bylo jen do 5ks. A od konce června(nevím už přesně) to nebyla ani jedna. Postřik jsem nepoužil(ale koupený ho mám, kdyby něco). Bílé molice se objevily někdy v červenci tuším(možná v červnu). A na ty jsem měl nachystány barevné lepové pásy(omlouvám se, že nepovím rovnou kterou barvu, ale už jsem to zapomněl. Buď žlutá, nebo modrá to byla. Měl jsem ale obě). Těchto pásů jsem měl 4ks modré a 4ks žluté na 4m dlouhý skleník/2m široký a 12 rostlin. Docela hodně hmyzu se na ně uchytilo. Postřik jsem nepoužil žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika