Osvedčená značka osiva



host - 15.80 (?) 
12.8.2020 7:19, zobrazeno: 497x

Zdravím, chcel by som sa spýtať tu skúsených záhradkárov - ktorú značku osív zeleniny považujete za najlepšiu? Z ktorej značky je najväčšia úroda a najväčšia spoľahlivosť? Máte s tým skúsenosti?.. čo hovoríte na nemecký Kiepenkerl??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 172.224 (?), 12.8.2020 9:06

Otázka je moc všeobecná. Většinou si nelze vybírat semena podle firmy, protože většinou mají firmy různé odrůdy (myslím tím Moravoseed a SEMO). Nohel garden prodává většinou semena těchto firem. S klíčivostí jsem u všech spokojený, takže přihlížím k ceně a k tomu, jestli je mají v obchodech do kterých chodím. Nemám potřebu kupovat na českém internetu, kam zabloudím jen v případě, že některá semena, která chci v obchodech nejsou. Kiepenkerl jsou semena docela drahá, většinou jsem měl jen nějaká rajčata z nichž se mně nejvíc libila Philovita. V sáčku je 5 semen a stojí to cca 130,- Kč, ale stojí to za to. KLíčivost 100 %.Jinak od Kiepenkerl nic nekupuji. Občas něco koupím na internetových obchodech v zahraničí, semena rajčat většinou dostávám od přátel z Kanady a USA (prakticky když nějakou odrůdu chci, tak dám na Tomatoville do vlákna Hedám a vyberu z nabídek). Někdy mně semena pošlou jen tak, někdy chtějí něco na výměnu..

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika