Okurky ve skleníku



sarkamala - (6) - 132.23 (?)
6.6.2011 15:27
Dobrý den. Mohl by mi prosím někdo poradit? mám ve skleníku okurku, která bujně roste, má tak dva metry a velké kvety, ale netvoři okurky. Jiné okurky jsou metrové a už mají 15 cm dlouhé okurky Bude ta bujně rostoucí mít také plody, ještě se mi to nestalo. Všechny sazenice jsem si vypěstovala sama ze stejného pytlíku, jsou to hybridy. Na jedné sazenici okurky mi v minulých týdnech zhnilo, či zaschlo asi pět miniokureček, nevite prosím, kde jsem udělala chybu? Zalévám dost plíseň ještě nebyla. Díky Sára
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
   
sarkamala - (6) - 132.23 (?), 6.6.2011 15:27
Dobrý den. Mohl by mi prosím někdo poradit? mám ve skleníku okurku, která bujně roste, má tak dva metry a velké kvety, ale netvoři okurky. Jiné okurky jsou metrové a už mají 15 cm dlouhé okurky Bude ta bujně rostoucí mít také plody, ještě se mi to nestalo. Všechny sazenice jsem si vypěstovala sama ze stejného pytlíku, jsou to hybridy. Na jedné sazenici okurky mi v minulých týdnech zhnilo, či zaschlo asi pět miniokureček, nevite prosím, kde jsem udělala chybu? Zalévám dost plíseň ještě nebyla. Díky Sára
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 6.6.2011 16:12

Co to máte za odrůdu? To vypadá na opylovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.248 (?), 7.6.2011 21:54
Díky Mirku za odpověď. Je to odruda jogger F1. Opylovač, to znamená, že díky této okurce jsou opylovány ostatní okurky? Já myslela, že kříženci F1 jsou samosprašné. Takže žádnou okurku z té rostliny nemám čekat, že jo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 8.6.2011 20:01

Pokud je mi známo, tak okurka je jednodomá, tudíž nepotřebuje další rostlinu k opylování. Navíc hybridy bývají partenokarpické, to znamená, že mají na dané rostlině jen samiččí květy, které tvoří plody bez opylení, opylení je u partenokarpických hybridů spíše na škodu, vede k deformaci plodů. Váš případ se mi jeví spíše jako příměs v osivu. Prohlédněte si všechny květy dané rostliny, zda je za květem malá okurečka. Pokud na některých je a na některých ne, tato rostlina potřebuje k opylení hmyz. Kdybych na rostlině našla všechny květy jen samčí bez základu plodu, rostlinu bych odstranila.  Problém může být i v hnojení, třeba přehnojení dusíkem.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.178 (?), 8.6.2011 21:26

Já bych jí neodstraňovala. Asi to bude opylovač jak říká Mirek. V diskuzi: Linda F1 jsme také řešlili opylovače... nebude to stejné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 9.6.2011 5:46
Linda F1 Mix je typický příklad hybridu kde jsou do balení přidána semena opylovače, je však určena na pěstování venku. Na to jsem loni ve foliáku "dojel" a narouboval zrovinka dvě rostliny opylovače (nepřečetl jsem si říkání na přebalu). Rostliny jsem zlikvidoval a naštěstí jsem měl i partenokarpickou odrůdu která už "fungovala" na jedničku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.45 (?), 9.6.2011 22:32
Děkuji všem za rady. Rada ohledně hnití či zasychání zárodků okurek by nebyla? Plíseň nemají, vody mají dost. sára
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 9.6.2011 23:09

Se zasycháním plodů bych si nedělala velké starosti, pokud rostliny vypadají zdravě a dobře rostou. Dostane se do Vašeho skleníku hmyz, kdyby potřebovaly opylit? Naše sousedka si mi také nedávno stěžovala, že jí všechny plody zasychají. Nyní říkala, že se už vyvíjejí okurky.  Na žádné rostlině Vám nikdy ze všech květů nevzniknou plody, rostlina si sama reguluje, kolik plodů v danou chvíli uživí a nadbytečné zasychají. Vyčkejte.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Schrajerka - (26) - 32.67 (?), 8.3.2013 14:03

Chtěla jsem se zeptat čím pohnojit okurky ve skleníku? Míša,.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.247 (?), 11.6.2016 10:42

chtěla bych se zeptat proč sazenice okurek mám už vysoké zhruba půl metru ale ani jeden květ tudíž ani jedna okurka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika