Okurky do skelníku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 47.105 (?) 
28.3.2013 18:52, zobrazeno: 23385x

Dobrý den vadí když dám do skleníku neroubované okurky??? A napst kdy se okurky do skleníku sázejí a kdy vysévají děkuju moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 28.3.2013 18:57

A číst starší vlákna prosím málo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.105 (?), 28.3.2013 19:01

Děkuji za ochotu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 28.3.2013 19:32

Nevadí, když dáte do skleníku neroubované okurky. Zvláště, pokud máte skleník prvním rokem a je v něm zemina, ve které nikdy nebyly pěstovány okurky, můžete mít velký úspěch. Pokud pěstujete okurky ve skleníku několik let po sobě, půda se zamoří houbovými chorobami, které napadají kořenový systém okurek a okurky potom často předčasně vadnou a usychají. Semínka bych vysela asi tři týdny před plánovanou výsadbou. Tento údaj je jen orientační. Sama pěstuji ve skleníku jen vlastnoručně roubované rostliny, který plodí do října.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 28.3.2013 19:58

nevadí, ale je to škoda, roubované vám udělají více užitku a ve skleníku znásobí úrodu a nemusíte řešit zaštipování atd...

např. roubované Saladin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 28.3.2013 20:13

zdravíčko, máte zkušenost se sázením venkovních odrůd do skleníku? Sev.morava. Nebude jim teplo nebo nechat přes okno vyrůst ven?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.5.2013 21:50

Burpless tasty green F1

Novinka - Pro nás nový typ asijské tenké partenokarpické hadovky s výraznou bradavičnatostí. Vyniká jemnou a křehkou strukturou a výbornou chutí. Plody jsou 20-23 cm dlouhé a 2,5-3 cm široké. Vegetační doba je 58 dnů. Nenáročná odrůda vhodná pro skleníky i fóliovníky.

Tolik citace z webových stránek, skutečnost je taková že okurka začala vytvářet samčí květy a to se mi ani trochu nelíbí. Máte někdo s touto odrůdou zkušenost ve skleníku nebo foliáku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 8.5.2013 22:46

Pěstuji již několik let (již jsem to tady někde psala). Pěstuji ve skleníku, celé léto větrám otevřenými dveřmi, takže hmyz se do skleníku dostane. Letos jsem nahradila odrůdou Avantgarde, která by měla být podobná. Odrůdu Tasty po mně vyžaduje sestra a jedna známá, které jsou s nimi maximálně spokojené. Opravdu tato odrůda kvete většinou "naplano", jak říká moje sousedka, která ji mimochodem nechce. Jinak plody jsou štíhlé a dlouhé 20 -23 cm jen do té doby, dokud nenarostou 40 -50 cm a šířky jako každá jiná přerostlá hadovka. Na povrchu je drobná bradavičnatost, snad jsou opravdu o něco chutnější, dle některých. Doma děláme z hadovek salát a tam rozdíl v chuti nepociťujeme. Je asi o něco odolnější plísni i jiným nepříznivým činitelům, z okurek nejdéle vydrží porost. 

Které hadovky považujete za nejchutnější??   Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 9.5.2013 8:04

Já osobně chuti okurek moc nerozumím, pro mne je každá čerstvá dobrá, jen má méně nebo více semen. Jako základní odrůdu pěstuji Superstar a jsem s ní naprosto spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 9.5.2013 9:44

Máme několik let okurky Vanda, Sherpa a Saladin. Když se sejde víc lidí a je dost okurek, dělám degustace. Rajčata, papriky, okurky ale právě u okurek nikdo nic nepozná... všechny jsou okurkové a dobré laugh. Letos mám poprvé okurku Baby a vynechala jsem Saladina protože mi přijde že Vanda i Sherpa jsou plodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika