Okra - jedlý ibišek



host - 13.187 (?)
3.2.2013 14:56

Pěstuji okru ve foliovníku, předpěstování sazenic je nutné, ale musí se dát pozor při přesazování na kořenový bal - doporučuji rašelinové sadbovače. Pravidelná zálivka, občasné přihnojení kristalonem - plod a květ a vysoká teplota, při chladných nocích použít teplovzdušný ventilátor. Sklízet pravidelně několikrát za týden 3. - 5. den po odkvětu při velikosti cca 6 cm - jen tak je plod křehký a chutný. Bez skleníku, či fóliáku bych se o pěstování vůbec nepokoušel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 27.1.2013 19:10, zobrazeno: 7748x

Ahoj, zkoušeli jste prosím někdo pěstovat okru? Sháním jakékoli zkušenosti. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.163 (?), 27.1.2013 19:22

ano zkoušela jsem ji.Musí se vysévat přímo nesnáší přesazování. Plody-protáhlé semeníky se sklízejí brzy po odkvětu. má ráda teplo přiměřenou zálivku. Využila jsem ji pouze na naloženído sladkokyselého nálevu jako okurky.Dávala jsem směs kukuřice, paprika-kozí roh okra ačokča. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 27.1.2013 19:35

Děkuji, zajímá mě hlavně to pěstování. Kde jste jí pěstovala (v jaké n.m.v.)? Jakou měla úrodnost? A kolik zabere prostoru - jak vypadají rostliny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.163 (?), 27.1.2013 19:55

 Máme nadmořskou výšku asi 420 m n m zahradu mám na větrné poloze ale najsme mrazová kotlina. Pokud se pamatuji rostliny byly vysoké asi 50-60 cm, kvetly bíle pravidelně jsem otrhávala plody. Na jedné rostlince dozrálo10-20 podlouhlých špičatých tobolek. Je to silná rostlina pevná nepotřebuje oporu spon odhadem asi 30cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.1.2013 20:14
z lonska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 28.1.2013 21:10

Úžasné informace :-) děkuji.

Zkusím ho a už se těším. No, už aby tady bylo jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.1.2013 21:14

pamatujte, že jakmile jsou teploty pod 15st tak na okře se to vzhledove velmi podepise, takze venku je dobre mu prilepsit textilií, foliak bude lepsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 28.1.2013 21:36

A jé, teď jste mě trochu polekal, foliovník nevedu, mám zahradu síše jako užitno okrasnou a hlavně pro zábavu, už stačí že mi tady trčí klec pro kachny kam ani ony nechtějí na noc zrovna dvakrát chodit - stále myslím na to, jak by bylo krásné kdyby mohly spát pod jejich milovanou hrušní. Tu ale může v létě alespoň porůst třeba hrachor (klec myslím) :-)

No, snad bude teplé léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.1.2013 21:45

semena klici ochotne, ale pamatujte - okra je tuze teplomilna-ani papriky či lilek nejsou tak teplomilné jako okra. Vloni jsem tuto rostlinu pozoroval a skutecne, jakmile se ochladilo pod 15st.,listy zacaly lehce zloutnou, jakoby mely najednou nedostatek Mg, po otepleni se rostliny zas zlepsily...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.187 (?), 3.2.2013 14:56

Pěstuji okru ve foliovníku, předpěstování sazenic je nutné, ale musí se dát pozor při přesazování na kořenový bal - doporučuji rašelinové sadbovače. Pravidelná zálivka, občasné přihnojení kristalonem - plod a květ a vysoká teplota, při chladných nocích použít teplovzdušný ventilátor. Sklízet pravidelně několikrát za týden 3. - 5. den po odkvětu při velikosti cca 6 cm - jen tak je plod křehký a chutný. Bez skleníku, či fóliáku bych se o pěstování vůbec nepokoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika